Jak przygotować delikatny krem do twarzy - Proste kroki i naturalne składniki
Naturalny, nawilżający krem do twarzy
Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki: 125 ml wody lub hydrolatu, 1/2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12–15 g wosku pszczelego. Opcjonalnie dołożyć można substancje dodatkowe, jak kwas hialuronowy. Wodę kwiatową, czyli hydrolat, lub wodę destylowaną miesza się z gliceryną i odstawia. Wszystkie masła, oleje, wosk wkłada się do miski i umieszcza nad kąpielą wodną w celu rozpuszczenia. Kiedy osiągną płynną konsystencję, przekłada się je do naczynia z zimną wodą w celu przestudzenia. Powinny mieć taką samą temperaturę co frakcja wodna. Następnie blenduje się frakcję olejową i małymi partiami dodaje wodną. Krem zacznie się robić jasny, białawy, puszysty. Na koniec dorzucić można dodatkowe składniki i jeszcze przez chwilę całość się mocno blenduje. Gotowy krem przekłada się do słoiczków i przechowuje w chłodnym miejscu.
Żeby uzyskać przeciwzmarszczkowy krem do twarzy w pełni naturalny, potrzebne będą: 20 ml oleju kokosowego, 30 ml wosku pszczelego, 5 ml wody destylowanej, 5 ml olejku z dzikiej róży, 5 ml witaminy E, 5 kropel olejku pelargoniowego. Do miski położonej nad kąpielą wodną wkłada się olej kokosowy i wosk. Po ich rozpuszczeniu miskę ściąga się ze źródła ciepła i lekko studzi. Następnie dodaje się wodę. Po dokładnym połączeniu dorzuca się pozostałe składniki. Po ostudzeniu krem przekłada się do słoiczka i przechowuje w lodówce.
Przepis na domowy tonik z niacynamidem na dzień
Receptura na bardzo prosty tonik bez żadnych substancji agresywnych i podrażniających jak alkohol, kwasy AHA, czy kwas salicylowy. Typowo wodny, bez żadnej frakcji tłuszczowej czy silikonowej, więc sprawdzi się również na upalne dni dla osób z cerą przetłuszczającą się. Tonik zawiera składniki o działaniu typowo aktywnym na działanie czynne: redukcję przebarwień i nierównego kolorytu cery, zwężenie porów skóry, ochronę przed wolnymi rodnikami indukowanymi np. przez promienie UV.
Zawartość wyższej dawki witaminy B3 w trakcie długoterminowego stosowania (8-12 tygodni) wpłynie na spłycenie mniejszych zmarszczek oraz poprawę elastyczności skóry zgodnie z badaniami, badania, które to potwierdzają opublikowałam w poście o witaminie B3
Składniki dobrałam nieprzypadkowo, ich użycie w formule jest uzasadnione.
Domowy tonik do twarzy na trądzik skutecznie rozjaśnia przebarwienia na twarzy usuwa zmarszczki. Tonik wybialający. Jak zrobić tonik do twarzy domowym sposobem blog przepis diy. Receptura toniku do twarzy. Czy niacynamid można łączyć z witaminą C kwasem askorbinowym.Niacyna witamina PP na skórę działanie w kosmetyce. Czy witaminę B3 można łączyć z z serum z witaminą C. Z czym łączyć witaminę B3. Face tonic homemade diy niacinamide glucosamine. Kosmetyki domowe przepisy, blog.
D-pantenol (prowitamina B5)
Jest składnikiem, który bardzo dobrze przenika wgłąb skóry (również i włosów), D pantenol ma działanie nawilżające skórę oraz wzmacniające ją. Skóra jest bardziej odporna na urazy. Jest głównym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do skóry poparzonej oraz kosmetyków po opalaniu. Stymuluje aktywność fibroblastów w tworzeniu tkanki łącznej, dlatego przyspiesza gojenie ran i uszkodzeń skóry. Dobrze wpływa na regenerację nabłonków.
Nie jest toksyczny ani mutagenny.

Jak zrobić krem do twarzy - przepisy krok po kroku
Domowe kremy są bardzo proste do przygotowania. Wystarczy tylko przygotować wszystkie składniki oraz rondelek, miseczkę, szpatułkę, trzepaczkę i pojemniczek na krem. Miseczka i rondelek będą Ci potrzebne do przygotowania kąpieli wodnej. Pamiętaj także o zachowaniu kolejności poszczególnych opisywanych przez nas kroków.
A oto przepis na najprostszy, podstawowy krem nawilżający - lista składników:
- 30 ml oleju kosmetycznego lub masła Shea,
- 70 ml hydrolatu z aloesu (możesz go zastąpić naparem z ziół, na przykład rumianku czy lawendy),
- po kilka kropli gliceryny oraz olejku eterycznego,
- wosk pszczeli - ok. 5 g.
Sposób wykonania:
- jeśli zamiast hydrolatu postanowiłaś użyć naparu, przygotuj go wcześniej i lekko przestudź,
- odmierzoną ilość oleju lub masła umieszczamy w miseczce, miseczkę wstawiamy do rondla z gotującą się wodą. Kiedy olej będzie bardzo ciepły, dodajemy do niego 5 g emulgatora i energicznie mieszamy trzepaczką aż do połączenia się obydwu składników i uzyskania gładkiej konsystencji,
- ciągle mieszając, zestawiamy rondel z kuchenki,
- wylewamy gorącą wodę z rondelka i wlewamy zimną - w ten sposób temperatura oleju szybciej się obniży i będzie można dodać kolejne składniki,
- po osiągnięciu temperatury około 40 stopni Celsjusza możemy do fazy olejowej dodać składniki fazy wodnej - dodaj więc kilka kropli gliceryny, olejki eteryczne i witaminy w kroplach,
- kiedy krem wystygnie, ponownie wymieszaj go energicznie trzepaczką, aby składniki dobrze się wymieszały, a krem nabrał puszystości. Przełóż go szpatułką do wyparzonego wcześniej słoiczka.
Domowe kosmetyki na bazie wody, do których nie dodajemy konserwantów, w szczególności kremy do twarzy, należy przechowywać w lodówce. Masz wtedy pewność, że krem jest świeży. Maksymalny czas użycia i przechowywania kremu to 5-7 dni.