Jak stworzyć naturalny krem pod oczy, który odżywi i zregeneruje skórę

Jak łączyć krem pod oczy z innymi produktami pielęgnacyjnymi?

Ogólna zasada nakładania kosmetyków jest taka, że najpierw nakładamy najlżejsze preparaty, a potem te bardziej treściwe. Krem pod oczy ma zazwyczaj lżejszą konsystencję od kremów do twarzy, więc nakładamy go jako pierwszy. Jeśli najpierw nałożysz krem do twarzy, składniki kremu pod oczy nie będą miały siły przedostać się do skóry i nie zadziałają.

W pielęgnację skóry wokół oczu możesz także włączyć serum pod oczy. Serum ma postać płynu lub żelu, więc w tym przypadku najpierw nakładasz serum, a potem dopiero krem pod oczy. Przed nałożeniem kremu poczekaj, aż serum dokładnie się wchłonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne, przeczytaj nasz artykuł Kolejność nakładania kosmetyków – aplikacja krok po kroku

Czy możesz zrezygnować z kremu pod oczy i zastąpić go kremem do twarzy? Zdecydowanie lepiej wybrać kosmetyk przeznaczony specjalnie pod oczy. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko podrażnień.

Pamiętaj, że skóra wokół oczu wymaga lepszego nawilżenia i odżywienia niż skóra na reszcie twarzy. Dlatego kremy pod oczy mają z reguły bogatszy skład i bardziej skoncentrowane dawki substancji odżywczych niż kremy do twarzy.

Jakie oleje eteryczne pomogą zmniejszyć cienie i worki pod oczami?

Jednym z najczęstszych problemów estetycznych związanych z okolicą oczu jest pojawianie się nieestetycznych worków i cieni. Oprócz wykonywania regularnych masaży warto postawić na codzienną pielęgnacji, która zmniejszy ich widoczność. Kremy pod oczy na cienie powinny w swoim składzie zawierać związki o właściwościach rozjaśniających. Jednym z nich jest olejek lawendowy, wykazujący działanie przeciwzapalne. Skutecznie pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu redukuje sińce i worki pod oczami.

Jeśli chcesz stworzyć spersonalizowany krem pod oczy na cienie, nie zapomnij o olejku różanym, który odznacza się wysoką zawartością witamin, kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Stymuluje krążenie, niweluje obrzęki oraz rozjaśnia sińce i przebarwiania. Ważnym składaniem kosmetyków DIY pod oczy jest świetlik, który usuwa sińce oraz zmniejsza widoczność naczynek krwionośnych. Pozwala przy tym zmniejszać obrzęki oraz łagodzić podrażnienia i zaczerwieniania.

Nakładanie kremu pod oczy – jak to robić dobrze?

Jak nakładać krem pod oczy? To żadna filozofia, prawda? Wklepujesz krem w okolicach oczu i po sprawie. A jednak stosowanie kremu pod oczy skrywa więcej tajemnic, niż może się wydawać na… pierwszy rzut oka 😉 Sprawdź, jak poprawnie nakładać krem pod oczy, żeby nie zmarnować ani kropli jego dobroczynnego działania.

Pierwszy krok to prawidłowe przygotowanie skóry wokół oczu na nałożenie kremu. Co powinno składać się na ten etap?

Jeśli skóra pod oczami nie będzie gotowa na krem, nie wchłonie wszystkich składników odżywczych. Dlatego najpierw dokładnie oczyść skórę z makijażu, nadmiaru sebum i złuszczonego naskórka. Najlepiej użyj delikatnego preparatu myjącego, który rozpuści makijaż i brud bez pocierania skóry wokół oczu, co może ją podrażnić. Zanim nałożysz krem pod oczy, upewnij się, że skóra jest całkowicie sucha.

Pamiętaj, że skóra pod oczami jest delikatniejsza niż w innych partiach twarzy. Jeśli nałożysz krem pod oczy na niewłaściwie oczyszczoną skórę, preparat może wejść w reakcję z pozostałościami makijażu i wywołać podrażnienia.

Przed nałożeniem kremu pod oczy stonizuj skórę pod oczami. Dzięki temu przywrócisz jej prawidłowe pH. To ważne, bo skóra o właściwym odczynie lepiej wchłania krem. Tonizowanie skóry ma też inne zalety:

  • Usunie ze skóry resztki makijażu i sebum, których nie usunęło oczyszczanie.
  • Uspokoi skórę pod oczami i złagodzi podrażnienia.
  • Dostarczy skórze substancji nawilżających.

Do tonizowania skóry wokół oczu najlepiej wybierz hydrolat lub tonik oparty na roślinnych wyciągach. Takie preparaty działają naprawdę łagodnie.

Chcesz ułatwić działanie kremowi pod oczy? Nie zapomnij o masażu! Okrężne ruchy opuszkami palców i delikatne poklepywanie pobudzą mikrokrążenie. Dzięki temu aktywne składniki kremu zostaną szybciej rozprowadzone w skórze. Masaż usprawni także przepływ limfy, co zmniejszy podpuchnięcia i worki pod oczami.

Shiseido Essential Energy Eye Definer 15ml, cena ok. 180 zł

Shiseido Essential Energy Eye Definer to krem pod oczy stworzony do walki z workami pod oczami i opuchlizną. Krem zaaplikujesz za pomocą chłodnej, metalowej końcówki, która działa kojąco i orzeźwiająco. W składzie kosmetyku znajdziemy ekstrakt ze skórki cytrusów i olej z pestek żurawiny. Zastosowana w kremie mandarynka japońska INCI:Citrus unshiu peel extract łagodzi podrażnienia na skórze wokół oczu i rozjaśnia przebarwienia spowodowane wiekiem. Cranberry seed oil, bo to właśnie wspomniany wcześniej olej z pestek żurawiny, działa wzmacniająco i chroni skórę pod oczami przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, w tym promieni UV.

Główne zalety kosmetyku od Shiseido:

  • 24-godzinne nawilżenie skóry pod oczami
  • Lekka konsystencja kremu
  • Zmniejsza widoczność cieni pod oczami
  • Metalowy aplikator masuje skórę

Po odmierzeniu wszystkich składników olejowe z fazy B do mniejszej zlewki, wodne z fazy A do większej umieszczamy obie zlewki w kąpieli wodnej i rozpuszczamy masła emulgator, aż do powstania jednolitych płynów.

Czytaj dalej...

W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

Czytaj dalej...

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

W naszych przepisach skupimy się, by pokazać, jak awokado w pielęgnacji skóry może stać się sojusznikiem każdego, kto pragnie cieszyć się zdrową, promienną cerą nie narażając się na działanie sztucznych dodatków.

Czytaj dalej...

Ten drugi polecany jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z woskowaniem i chcą poddać zabiegowi wrażliwe partie ciała jak na przykład okolice bikini, wąsik nad górną wargą czy czeka ich depilacja woskiem pachy.

Czytaj dalej...