"Odpowiedni kolor korektora do trądziku"

Lekki i szybki makijaż na lato. Tak uzyskasz naturalny i świeży „effortless look”

Kolor: zielony

Zastosowanie: Zielony korektor pokochają dziewczyny zmagające się z trądzikiem. Ten kolor doskonale maskuje zaczerwienienia. Można nakładać go punktowo na wypryski, pęknięte naczynka, czy pojedyncze czerwone punkty, ale także na większe obszary, np. powstałe od zimna i wiatru rumieńce.

Kolor: żółty

Zastosowanie: Skoro fioletowy korektor maskuje żółte ślady, to żółty poradzi sobie z fioletowymi. Stosuj go w miejscach, gdzie widoczne są przez skórę żyły, rozświetlaj podkrążone oczy oraz niweluj siniaki. Świetnie sprawdza się po ciężkiej nocy, gdy z naszymi workami pod oczami nie radzi sobie klasyczny korektor rozświetlający.

Kolor: biały

Zastosowanie: Biały korektor silnie rozświetla. Warto stosować go np. nad łukiem kupidyna, czyli wygięciem na górnej wardze, gdy malujemy usta na intensywny kolor. Biel podkreśli ich kontur. Poza tym biały korektor sprawdzi się w wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj o nim, gdy następnym razem wykonasz makijaż smoky eye.

Kolor: pomarańczowy

Zastosowanie: To rzadko spotykany odcień, ale okazuje się przydatny, gdy musimy zamaskować zaawansowane przebarwienia. Pomarańczowy korektor nakładamy na brązowe plamki oraz białe ślady po słońcu lub po trądziku.

Kolor: naturalny beż

Lekkie korektory na delikatne przebarwienia: jak ich używać?

Jeśli masz mniej niedoskonałości do ukrycia, wybierz lżejszą konsystencję. Korektor na przebarwienia w płynnej postaci, jak ten Maybelline Affinitone, sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej i tam, gdzie mocny efekt krycia nie jest potrzebny.

Jak więc go używać? Zrób trzy kropki na powiekach dolnych: poniżej wewnętrznego, zewnętrznego kącika oka i na środku. Następnie końcówką wilgotnej gąbki stempluj i w ten sposób rozprowadzaj kosmetyk na całej powiece dolnej. Lekkiego korektora możesz używać wszędzie tam, gdzie widać naczynka (nos, policzki, broda), kiedy chcesz ukryć głębsze bruzdki albo zatuszować tzw. dolinę łez. Ta ostatnia to okolica wewnętrznego kącika oka, czyli cień, który ciągnie się między powieką a policzkiem. Skorygowanie zaciemnienia błyskawicznie sprawia, że twarz nabiera zdrowego, wypoczętego wyglądu. Jeśli jednak potrzebujesz korektora na duże cienie pod oczami, a nie do lekkiego, porannego odświeżenia, to zdecyduj się na ten mocniej kryjący.

Jak wykonać kamuflaż całej twarzy: pudry korygujące

Warte uwagi są także korektory pudrowe. Zwykle są to pudry mineralne, jak np. ten od Annabelle Minerals. Należy nakładać je pędzlem. Poza wykazywaniem właściwości kryjących sprawdzają się także w przypadku potrzeby codziennej pielęgnacji cery trądzikowej i problematycznej. Korektory mineralne dzięki cynkowi w składzie, mają bowiem działanie przeciwzapalne, pochłaniają nadmiar sebum i nie blokują porów.

Aplikuje się je wyłącznie za pomocą niewielkiego, miękkiego pędzla. Wystarczy nabrać odrobinę formuły na pędzel, lekko strzepnąć nadmiar i rozprowadzać kosmetyk, robiąc małe kółeczka. Należy pamiętać, by nie odrywać pędzla od skóry w tracie pracy. Dzięki tej technice nie osypie się on na dekolt.

Kolory korektorów i ich zastosowanie

Jakie zastosowanie mają korektory w kolorze zielonym, fioletowym, żółtym, niebieskim, różowym, pomarańczowym i białym?

  • Korektor zielony - idealnie maskuje zaczerwienienia. Często stosowany jest na skrzydełka nosa i brodę, również punktowo w miejscach, gdzie pojawiły się wypryski.
  • Korektor fioletowy - na siniaki i przebarwienia o żółtym odcieniu. Stosowany wszędzie tam, gdzie pojawiły się przebarwienia, również na potrzebującą rozjaśnienia i ożywienia zmęczoną skórę.
  • Korektor żółty - na cienie, sińce pod oczami i widoczne żyłki o fioletowym odcieniu, ma również działanie rozświetlające. Stosowany jest pod oczy, również na sińce pooperacyjne i pajączki.
  • Korektor niebieski - pomoże zamaskować nadmierną opaleniznę - naturalną lub uzyskaną przy pomocy samoopalacza.
  • Korektor różowy - tuszuje przebarwienia i cienie o szarym odcieniu. Nałożony na łuk brwiowy powiększa optycznie oczy.
  • Korektor pomarańczowy - doskonale radzi sobie z maskowaniem przebarwień, również cieni i siniaków w niebieskim odcieniu.
  • Korektor biały - służy do rozświetlenia zmęczonej skóry pod oczami. Można go również użyć w makijażu - w wewnętrznych kącikach oczu oraz w makijażu ust - nad łukiem Kupidyna.

Pamiętaj, że nawet najlepszy korektor renomowanej marki nie ukryje permanentnej bezsenności lub schorzeń, które powinny być leczone dermatologicznie, takie jak pękające naczynka czy zaawansowany trądzik. Niektóre problemy, które maskuje się korektorem, na przykład cienie pod oczami, są najczęściej dziedziczone. W takich sytuacjach użycie tego kosmetyku jest jedynym, rozsądnym rozwiązaniem. Zalecamy przede wszystkim dbać o siebie, swoje ciało i zdrowie, wysypiać się, pić dużo wody oraz nie zapominać o profilaktyce. Pozwoli to zminimalizować okazje, kiedy korektor będzie niezbędny.

Ochronny krem do rąk zimą, nawet nosząc rękawiczki, dłonie bywają narażone na szkodliwe działanie ujemnych temperatur i wiatru, dlatego szczególnie w tym okresie warto je chronić odpowiednio dobranym kremem.

Czytaj dalej...

Liczba, którą umieszcza się przy skrócie SPF 15, 30, 50 oznacza stosunek czasu, po jakim na skórze chronionej filtrem pojawi się podrażnienie, do czasu powstania zaczerwienienia na skórze niechronionej preparatem z filtrem.

Czytaj dalej...

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty.

Czytaj dalej...

To zdecydowanie pozycja warta polecenia każdemu, kto chce dodać swojej skórze dodać dozę energii, dzięki której odzyska ona swój utracony przez różnorakie czynniki blask, i na nowo będzie zachwycać każdego dnia.

Czytaj dalej...