"Najlepszy korektor do walki z pryszczami"

Plastry na pryszcze – efekty, czyli jak małe plasterki na wypryski mogą ci pomóc

Plastry na wypryski działają punktowo, oddziałując na zaognione miejsca, zwłaszcza tam, gdzie z jakiegoś powodu pojawiły się stany zapalne. Naklejone, np. na noc, plastry na pryszcze redukują zaczerwienienia oraz niwelują opuchliznę, nawet jeśli te nieestetyczne objawy są skutkiem wcześniejszego wyciskania pryszczy. Chyba każdy pragnie mieć gładką skórę, bez żadnych niedoskonałości, dlatego warto odwiedzić sklep z plastrami na pryszcze i wybrać odpowiednie dla siebie. Warto je mieć pod ręką, np. kiedy następnego dnia masz bardzo ważne spotkanie, a na twoim czole pojawił się ogromny wyprysk.

Plastry na pryszcze to przezroczyste naklejki, niewidoczne z daleka, ale jednocześnie bardzo skuteczne i dobrze trzymające się skóry. Mają one działanie antybakteryjne, właśnie dlatego tak skutecznie zwalczają nieestetyczne zmiany skórne. W wyniku wieloletnich badań doprowadzono do tego, że plastry na pryszcze działają współcześnie miejscowo, szybko i bezpośrednio na niedoskonałości. Wskutek tego bardzo skutecznie redukują opuchliznę, łagodzą stany zapalne skóry, wysuszają pryszcze, przyspieszają gojenie się skóry, regenerują ją, redukując jednocześnie blizny potrądzikowe, a także wyrównują koloryt. Kup paczkę plastrów online i przekonaj się sam o ich działaniu.

Dobry korektor pod oczy – ranking TOP 10. Kryją i rozświetlają bez obciążania

Nawet jeśli staramy się eliminować cienie pod oczami odpowiednią pielęgnacją i zabiegami kosmetycznymi, to jednak często swój problem musimy maskować makijażem z użyciem kryjących korektorów pod oczy. Które z nich są najlepsze pod kątem krycia i trwałości? Sprawdźmy!

Cienie pod oczami mogą nie tylko potęgować wrażenia zmęczenia (nawet kiedy jesteśmy wyspani!), lecz także potrafią wizualnie dodawać lat, co rzadko oceniamy w kategorii pozytywnych efektów. Czasem, mimo wielu prób walki z zasinieniem, pozostaje nam jedynie użycie kamuflującego korektora pod oczy. Na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków kamuflujących cienie, jednak nie wszystkie mają wystarczająco duży poziom krycia i trwałość, aby skutecznie zamaskować mocno widoczny problem, jednocześnie zapewniając stosunkowo naturalny efekt. Po które z nich warto zatem sięgnąć? Jak skutecznie maskować cienie pod oczami?

Korektor: jak ukryć niedoskonałości na twarzy? (RODZAJE)

Korektor jest jednym z podstawowych kosmetyków makijażowych. Za jego pomocą możemy ukryć niedoskonałości skórne, chociażby wypryski, zaczerwienienia, blizny – wszystko, co jest mankamentem naszej urody. Kluczem do sukcesu jest dobór właściwego korektora. Czym się kierować? Jakie są rodzaje korektorów? O tym w poniższym artykule.

Spis treści:

Lekkie korektory na delikatne przebarwienia: jak ich używać?

Jeśli masz mniej niedoskonałości do ukrycia, wybierz lżejszą konsystencję. Korektor na przebarwienia w płynnej postaci, jak ten Maybelline Affinitone, sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej i tam, gdzie mocny efekt krycia nie jest potrzebny.

Jak więc go używać? Zrób trzy kropki na powiekach dolnych: poniżej wewnętrznego, zewnętrznego kącika oka i na środku. Następnie końcówką wilgotnej gąbki stempluj i w ten sposób rozprowadzaj kosmetyk na całej powiece dolnej. Lekkiego korektora możesz używać wszędzie tam, gdzie widać naczynka (nos, policzki, broda), kiedy chcesz ukryć głębsze bruzdki albo zatuszować tzw. dolinę łez. Ta ostatnia to okolica wewnętrznego kącika oka, czyli cień, który ciągnie się między powieką a policzkiem. Skorygowanie zaciemnienia błyskawicznie sprawia, że twarz nabiera zdrowego, wypoczętego wyglądu. Jeśli jednak potrzebujesz korektora na duże cienie pod oczami, a nie do lekkiego, porannego odświeżenia, to zdecyduj się na ten mocniej kryjący.

Jak dobrać korektor do twarzy? Rodzaje korektorów

Jak dobrać korektor do twarzy? Wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie, bowiem pod uwagę należy wziąć kilka aspektów. Choć produkt ten powstał z myślą o punktowym tuszowaniu niedoskonałości, można oczekiwać i wymagać od niego więcej, dlatego też na rynku jest mnóstwo korektorów o wielokierunkowym działaniu.

Korektory dostępne są w niezliczonej ilości wariantów. Różnią się chociażby konsystencją, formułą, odcieniami, sposobem aplikacji, działaniem i właściwościami – na te aspekty należy więc zwrócić szczególną uwagę, a przy tym pamiętać o tym, że korektor do skóry wokół powinien mieć lekką konsystencję i średnie krycia, natomiast mocno maskujące kosmetyki powinny być wykorzystywane do pozostałych partii twarzy.

Najpopularniejsze rodzaje korektorów:

Korektory kamuflujące – mają specjalną, świetnie kryjąca konsystencję (bardzo gęstą lub nieco lżejszą), przez co kosmetyk trzeba nanosić punktowo (najlepiej za pomocą szpatułki lub pędzelka). Specjalna formuła kamuflaży sprawia, że wtapiają się w skórę, dzięki czemu końcowy efekt wygląda bardzo naturalnie. Na rynku dostępne są korektory kamuflujące w różnych odcieniach. Niektóre z nich są nawet wodoodporne, dzięki czemu dłużej utrzymują się na twarzy. Na ukryte w ten sposób niedoskonałości, należy nanieść fluid – nigdy odwrotnie.

Korektory w sztyfcie i kredce – wyróżniają się jeszcze bardziej gęstą formułą niż kamuflaże, a funkcjonalny sztyft ułatwia rozprowadzanie specyfiku. Po nałożeniu korektora, należy go delikatnie i równomiernie rozetrzeć, dzięki czemu nie będzie się gromadził w załamaniach skóry. Świetnie tuszuje niewielkie zmiany, np. wypryski czy blizny potrądzikowe.

Korektory w płynie zwykle wyposażone są w specjalny aplikator – zakończony pędzelkiem lub gąbeczką. Jego płynna konsystencja z reguły jest lekka, dzięki czemu szybko się wchłania oraz zastyga – jest bardzo łatwy w aplikacji i rozprowadzeniu. W większości przypadków, korektor w płynie, może być stosowany na podkład i pod podkład.

Ochronny krem do rąk zimą, nawet nosząc rękawiczki, dłonie bywają narażone na szkodliwe działanie ujemnych temperatur i wiatru, dlatego szczególnie w tym okresie warto je chronić odpowiednio dobranym kremem.

Czytaj dalej...

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty.

Czytaj dalej...

Tylko w taki sposób składniki aktywne pomogą zwalczyć największe problemy twojej cery, takie nadwrażliwość podczas golenia, świecąca się i tłusta skóra, albo wręcz przeciwnie - skóra sucha i ściągnięta.

Czytaj dalej...

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna i wymagająca nawet niewielkie odwodnienie powoduje suchość i zmarszczki mimiczne w tych okolicach, a kiepska noc jest natychmiast widoczna w postaci sińców, opuchlizny i cieni.

Czytaj dalej...

Wiele osób, które spotykam w swoim gabinecie, w takiej sytuacji sięga po kosmetyki, które mają za zadanie regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszać widoczność przebarwień czy działań antybakteryjnie i przeciwzapalanie.

Czytaj dalej...