"Najlepszy krem dla noworodka na mroźną zimę"
2. Na odparzenia
typowe leczenie stanu zapalnego skóry lub połączenie substancji ochronnej (np. gliceryny, lanoliny, dekspantenolu) i przeciw odparzeniom (np. tlenku cynku, pięciornika)
I teraz, najlepiej przed porodem wybrać jeden z każdej grupy. Dlaczego? Po pierwsze więcej Ci nie potrzeba. Po drugie szkoda pieniędzy na kupowanie wszystkich. Jestem pewna, że tatuś dziecka może mieć problem ogarnąć się w gąszczu kremików i ich składów (nie mówię tego złośliwie, tylko z obserwacji i doświadczenia). Po trzecie i często najważniejsze, może okazać się, że skórze Twojego maluszka po prostu dana maść nie będzie odpowiadała (lub wręcz będzie ją uczulała). Jeśli tak się stanie, wtedy zmienisz krem na inny i tak aż do momentu, kiedy znajdziesz ten idealny.
Pamiętaj, że to, jakie smarowidła kupisz, zależy od Ciebie i Twojego dziecka. Jeśli masz malucha z problemami skórnymi, dolegliwościami trawiennymi lub z częstymi biegunkami, może się okazać, że kremy ‘na co dzień’ nie będą wystarczające i trzeba będzie stosować częściej te na odparzenia. Jednak jeśli masz niemowlę ze zdrową skórą albo wręcz taką, która wygląda na nie wymagającą smarowania, kup maść z pierwszej grupy.
Każde dziecko jest inne (będę to powtarzała zawsze i wszędzie gdzie się da), a więc nie sugeruj się tym, że koleżanka kupuje inny krem od Ciebie. Najważniejsze, żeby Tobie i Twojemu dziecku smarowidło odpowiadało. Nikomu innemu.
Więcej o maściach 'na co dzień’ przeczytasz ⇓
Więcej o maściach 'na odparzenia’ przeczytasz ⇓
Nivea: Baby Krem na każdą pogodę
Krem nie zawiera wody. Głównym jego składnikiem jest olej parafinowy. W kremie znajduje się również płynna parafina, która natłuszcza skórę. Składniki pielęgnujące to panthenol – łagodzący podrażnienia i wyciąg z nagietka – o właściwościach przeciwzapalnych. Zaletą jest brak parabenów, konserwantów i barwników.
Krem ten wyróżnia się od podobnych na rynku stosunkowo krótkim składem (co już samo w sobie jest zaletą), brakiem konserwantów, glikoli i chemicznych filtrów UV.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż produkt zawiera dwa oleje mineralne (olej parafinowy i ciekła parafina) uzyskiwane z ropy naftowej (informacje na ten temat znajdują się w poprzednim akapicie).
Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka
Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie.
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.
Zwolennikom kosmetyków na bazie parafiny z pewnością przypadnie do gustu. Patrząc na skład możemy spodziewać się łatwego w aplikacji kremu, który zabezpieczy skórę warstwą ochronną.
Krem do twarzy dla dzieci – kiedy włączyć go do pielęgnacji?
Krem ochronny do twarzy dla niemowląt powinien być stosowany u maluszka właściwie od pierwszych dni życia. Zabezpieczy on skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i uchroni przed podrażnieniami czy niebezpiecznymi poparzeniami słonecznymi. Co ważne – preparaty z filtrami należy stosować nie tylko latem, lecz również zimą. Mogą się one różnić nieco składem, ważne jednak, by wciąż tworzyły one tarczę na delikatnej skórze dziecka.
Gdy z nieba leje się żar, należy szukać emulsji o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Idealnie sprawdzą się wtedy kremy do twarzy niemowlaka z filtrami SPF 50. W kosmetykach warto szukać również innych, pielęgnujących składników. W okresach znacznie chłodniejszej pogody również nie należy zapominać o stosowaniu krem do twarzy dla dzieci na zimę. Oprócz filtru, którego absolutnie nie należy pomijać (może być wtedy nieco mniejszy, przykładowo SPF 30), taki kosmetyk musi zawierać również substancje zabezpieczające skórę maluszka przed nadmiernym przesuszeniem. Dlaczego to szczególnie ważne?
Zimą znacznie cieplej ubieramy pociechy. Nasze latorośle częściej przebywają również w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest przesuszone. Co więcej – nagłe zmiany temperatur mogą prowadzić do wystąpienia dodatkowych podrażnień na ciele. W tym szczególnym czasie warto więc stosować kosmetyki o bardzo bogatych formułach.
Jaki krem do twarzy dla noworodka wybrać?
Każdy rodzic chce sięgać po kosmetyki bezpieczne dla swoich pociech. Przed wybraniem preparatu należy sprawdzić więc uważnie jego skład. Podstawowym elementem wszystkich kremów ochronnych do twarzy dla niemowląt są filtry, które zasadniczo dzielą się na dwie grupy – chemiczne oraz mineralne. Wszelkie preparaty dedykowane maluszkom powinny zawierać te pochodzące z drugiego rodzaju.
Filtry mineralne w kremach do twarzy dla dzieci występują pod postacią tlenku cynku i dwutlenku tytanu. To dwa bezpieczne składniki – z jednej strony skutecznie zabezpieczą skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a z drugiej nie powinny wywołać podrażnień czy naruszyć rozwijającego się płaszcza hydrolipidowego u maluszka.
Jakich substancji nie powinno zabraknąć jeszcze w kremach do twarzy dla niemowląt? Warto wybierać kosmetyki o działaniu nawilżającym. Wskazane będą więc składniki takie jak olejki roślinne, naturalne masła czy woski. One nie tylko uchronią skórę przed przesuszeniem, ale stworzą na niej również warstwę zabezpieczającą.
W kolejnej grupie składników pożądanych warto umieścić również substancje o działaniu łagodzącym i kojącym podrażnienia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oczywiście pantenol, ale też ekstrakt z nagietka czy bawełny i wiele więcej. Podsumujmy – podczas poszukiwań kosmetyku idealnego zwróćmy uwagę na:
- długość składu,
- jego dopasowanie do wieku maluszka,
- przewagę substancji aktywnych,
- rodzaj filtrów użytych w kremie ochronnym do twarzy,
- pochodzenie składników,
- certyfikaty.
Czujni rodzice powinni szukać kosmetyków, które zostały przetestowane pod kontrolą dermatologiczną, pediatryczną czy neonatologiczną. Warto wybierać także kremy atestowane (między innymi przez Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytut Matki i Dziecka).
A jakie substancje absolutnie nie powinny znaleźć się w żadnym kosmetyku dla dzieci? Należy sprawdzić uważnie, czy skład wolny jest od składników drażniących, detergentów, alkoholu, parafiny, formaldehydu.
Autor/ka: Sylwia Kurpias
Po latach pracy w korporacjach, postanowiła robić to, co naprawdę lubi. Prowadzi sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi www.biobella.pl. Jest przedstawicielką w Polsce szwajcarskiej marki Alpaderm – producenta kosmetyków organicznych dla alergików oraz osób ze skórą wrażliwą i atopową. Miłośniczka dobrej prozy, zielonej herbaty, kuchni azjatyckiej i Tai Chi. Uprawia róże i powojniki. Wierzy w inicjatywy oddolne i w to, że można wiele zmienić w swoim otoczeniu – jeśli zbierze się kilku zapaleńców. Mama dwójki energicznych dzieci w wieku szkolnym.
Mądry rodzic, bo czyta…
Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.
Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…