Kategorie

Jak Często Powinno Się Wykonywać Mikrodermabrazję?

Jakie są korzyści z mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest korzystna dla osób o każdym odcieniu i typie skóry, od normalnej po mieszaną i ze skłonnością do trądziku. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku łagodnego trądziku i zaskórników. Prawdopodobnie nie pomoże jednak w przypadku trądziku torbielowatego i może pogorszyć stan zapalny. Z czasem może również pomóc zlikwidować drobne uszkodzenia słoneczne.

Jeśli regularnie poddajesz się mikrodermabrazji, możesz spodziewać się zarówno krótkotrwałych, jak i długoterminowych efektów zabiegu.

– Mikrodermabrazja natychmiastowo poprawia strukturę skóry, wygładzając jej górną warstwę – mówi dr Palm. Dodaje, że zabieg ma również pozytywny wpływ na krążenie, dzięki czemu skóra może być rozjaśniona przez kilka godzin, a nawet kilka dni po zabiegu.

– Regularne zabiegi mikrodermabrazji mogą z czasem spowodować nawet minimalny wzrost poziomu kolagenu – mówi dr Palm. Takie zwiększenie objętości kolagenu w skórze może pomóc zminimalizować pojawianie się drobnych linii, zmarszczek i innych oznak starzenia.

Niektóre osoby dobrze reagują nawet na cotygodniową mikrodermabrazję, ale osoby o bardziej wrażliwej skórze lepiej zareagują na zabiegi z częstotliwością comiesięczną lub dwumiesięczną. Specjalista-dermatolog może pomóc określić, jaka częstotliwość będzie dla ciebie odpowiednia.

Główne zalety mikrodermabrazji i jej rodzaje

Mikrodermabrazja to peeling, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz głębszych warstw naskórka. Główne zalety tego zabiegu kosmetycznego to:

  • dotlenienie skóry,
  • odżywienie skóry,
  • poprawienie kolorytu skóry oraz jej elastyczności,
  • redukcja zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn,
  • oczyszczone pory,
  • redukcja objawów trądziku,
  • usunięcie nieestetycznych zaskórników,
  • pobudzenie produkcji kolagenu,
  • lepsze ukrwienie skóry.

Dzięki mikrodermabrazji można zyskać więc naprawdę wiele. W efekcie skóra wygląda lepiej, jest gładka i miła w dotyku oraz lepiej wchłania substancje, które zawarte są w kremach i innych produktach kosmetycznych. Jeśli więc ważne jest pozbycie się niedoskonałości czy też odżywienie skóry, mikrodermabrazja wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Ceny także wydają się być zachęcające. Tak na przykład zabieg twarzy można wykonać już za około 100 zł. Cena zależy od obszaru ciała, często również różni się w zależności od salonu kosmetycznego. Zabiegi trzeba oczywiście powtarzać, o czym więcej informacji znajduje się również w tym artykule.

W zależności od potrzeb i preferencji, można wykonać różne rodzaje mikrodermabrazji. Wśród nich są:

  • Mikodermabrazja tlenowa - w celu złuszczenia oraz dotlenienie skóry, wykorzystuje się urządzenie działające podciśnieniem, wydmuchujące tlen i płyn fizjologiczny.
  • Mikrodermabrazja korundowa - ścieranie naskórka odbywa się poprzez użycie mikrokryształków tlenku glinku. To rodzaj piaskowania naskórka, który nie jest polecany dla cery wrażliwej. Mikrodermabrazja korundowa polecana jest dla tych, którzy chcą pozbyć się rozszerzonych porów, blizn czy rozstępów.
  • Mikrodermabrazja diamentowa - do jej wykonania wykorzystuje się głowice z diamentowymi pierścieniami ścierającymi. To metoda bezbolesna, doskonała dla wrażliwej skóry.

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Mikrodermabrazja - jak często?

Ilość zabiegów jest dostosowywana na podstawie klienta. Najczęściej jednak zaleca się wykonanie trzech zabiegów, dwa razy w ciągu roku. Może jednak zdarzyć się tak, iż konieczne okaże się powtórzenie zabiegu nawet dziesięć razy. Należy również zadbać o odpowiednie odstępy czasowe między zabiegami. Czas ten powinien wynosić około trzy, cztery tygodnie. Ilość i częstotliwość zabiegów, jak wspomniano wcześniej, to jednak sprawa bardzo indywidualna. Zależy między innymi od grubości oraz rodzaju skóry i jej potrzeb.

W kwestii ilości zabiegów i ich powtórzeń, warto zastosować się do porad specjalistów. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dobierają odpowiednie ilości zabiegów, dzięki czemu skóra wygląda dobrze. W kwestii mikrodermabrazji więcej, niekoniecznie oznacza lepiej. Zbyt częste jej stosowanie może wysuszyć i osłabić skórę, co spowoduje efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego tak ważne jest to, aby zastosować się do zaleceń specjalistów. Tylko dzięki temu można zyskać najlepsze efekty i nie zaszkodzić swojej skórze.

Po wykonanym zabiegu należy odpowiednio postępować. Jak już wspomniano wcześniej, konieczne jest unikanie ekspozycji skóry na promienie słoneczne przez okres dwóch tygodni. Skóra w tym czasie jest nieco bardziej wrażliwa, dlatego należy odpowiednio o nią dbać i stosować dobrej jakości, regularną pielęgnację. Do przemywania skóry warto użyć delikatnego, ale jednocześnie dobrze oczyszczającego toniku. Niewątpliwie ważne jest również solidne nawilżenie. Z pewnością warto więc stosować serum nawilżające, a także kremy. Powinno się aplikować je na skórę przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Dzięki temu skóra będzie regenerowała się dużo szybciej, co wpłynie pozytywnie na jej wygląd.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...