Depilacja laserowa w Michałowicach - Skuteczne usuwanie owłosienia
Jaka jest optymalna długość włosa do depilacji laserowej?
Optymalna długość włosa umożliwiająca wykonanie depilacji laserowej wynosi natomiast od 0,5 do 1 mm. Jaki z tego wniosek? Owłosienie powinno być dokładnie ogolone przed zabiegiem. Dłuższe włosy nie będą skutecznie poddawane działaniu lasera, ponieważ wiązka światła jest absorbowana przez skórę, zamiast trafić do cebulki włosa. Na około 1-2 dni przed wizytą w salonie należy się ogolić maszynką jednorazową. Jeśli Twoje owłosienie odrasta szybciej, w tym wypadku warto usunąć je jeszcze tego samego dnia. Warto pamiętać o tym, że w salonach depilacji laserowej nie wykonuje się zabiegu na owłosionej skórze. To klient powinien odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie, jeśli jednak kosmetolog zauważy pojedyncze włoski, to wtedy sam usuwa owłosienie za pomocą maszynki jednorazowej.
W przypadku konsultacji w gabinecie depilacji laserowej w miejscu planowanego zabiegu warto zostawić fragment dłuższych włosków, dzięki czemu kosmetolog dokładnie oceni kolor i gęstość włosów, a na tej podstawie oceni skuteczność zabiegu. A jeśli zastanawiasz się czy np. depilacja laserowa rudych włosów jest skuteczna, to odwiedź nasz blog!
Długość owłosienia w przypadku depilacji laserowej, jak i tej z użyciem wosku, ma znaczenie. Szybkość odrastania włosów jest kwestią indywidualną, dlatego znając tempo wzrostu, należy odpowiednio wcześnie zaplanować golenie z użyciem maszynki. Aby mieć pewność, jak przygotować się do depilacji laserowej i co wykonać przed wizytą w gabinecie, zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu, gdzie znajduje się więcej szczegółów!
Czy ten post był pomocny?
Bądź pierwszym który oceni!
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
Po zabiegu depilacji laserowej należy trzymać się kliku zasad
- Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB z filtrem 50.
- Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 8 tygodni, w zależności od części ciała.
- Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie i/lub obrzęk depilowanego obszaru skóry, rzadko drobne strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie po kilku godzinach do kilku dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:
- myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
- nie stosować dezodorantów i antyperspirantów na skórę bezpośrednio po zabiegu (okolice pach),
- na wrażliwe lub podrażnione miejsca stosować krem lub maść Alantan albo Bepanthen czy Dermopanthen,
- delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
- preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby podjąć się depilacji laserowej trzeba spełniać odpowiednie kryteria. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej są:
- opalona skóra,
- przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe (m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądzika czy leki antydepresyjne),
- ciąża,
- nowotwory (przebyte - po konsultacji lekarskiej),
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu,
- stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu doustnie,
- włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu - z uwagi na brak lub małą skuteczność depilacji laserowej.

Depilacja laserowa Katowice – dla kogo?
Depilacja laserowa w Katowicach w So Skin Studio Kosmetyczne jest skierowana do tych osób, które pragną raz na zawsze cieszyć się komfortem wynikającym z braku codziennej depilacji. Gładka skóra przez cały czas? Teraz to możliwe! Laserowa depilacja znakomicie sprawdzi się przy problemie z nadmiernym owłosieniem, wrastającymi włoskami i gdy tradycyjne metody depilacji zawodzą lub nie są wystarczające. Depilacja laserowa w Katowicach w naszej klinice najłatwiej usuwa ciemne włoski, więc najchętniej korzystają z niej zwłaszcza brunetki i bruneci. Istnieją także przeciwwskazania do odbycia laserowej depilacji, o których możesz przeczytać poniżej.
Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie się do zabiegu, należy trzymać się następujących zasad:
- Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.
- Skóra nie może być sucha, podrażniona. Na min. 3 dni zabiegiem nie używamy balsamów do ciała z rozświetlającymi drobinkami.
- Przed zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni. Wskazane jest golenie maszynką.
- W przypadku depilacji pach nie używamy antyperspirantów w dniu zabiegu i w 2 dni poprzedzające zabieg.
- Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
- Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
- Terapia doustna retinoidami (Izoteki) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
- Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
- Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy po wyleczeniu infekcji.
- Aktywna opalenizna oraz samoopalacze są przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4 – 6 tygodni.
