Jak pozbyć się pryszczy na pupie?

Czym są bolące pryszcze na pośladkach?

Jeżeli zauważymy u siebie bolące krosty na pośladkach i stwardnienie skóry, może to być oznaka czyraczności. Czyraki to wykwity skórne, które są efektem bakteryjnej infekcji mieszków włosowych, powstającej przez gram dodatnie gronkowce. Czyrakom może towarzyszyć podwyższona temperatura ciała.

Tego typu ropne krosty są wypełnione krwią z dodatkiem ropnej treści. Wypryski bywają niestety bardzo bolesne i magą powodować świąd. Z biegiem czasu pękają, powodując otwarte rany i nadżerki, którym towarzyszy zwiększone uczucie bólu. Charakteryzują się one obecnością tak zwanego czopa martwiczego. Szczególnie podatni na powstawanie zmian są diabetycy i osoby z obniżoną odpornością.

Chociaż zmiany te występują w okolicy odbytu, pierwszym wyborem powinien być specjalista dermatolog. Wynika to z faktu, że opisane tutaj dolegliwości mają charakter skórny.

Krostki na pośladkach - przyczyny powstawania oraz jak się ich pozbyć?

Krostki na pośladkach to częsty problem, który dotyka wiele kobiet, a rzadko się o nim mówi. Uznane są za wstydliwą przypadłość, szczególnie jeśli ich pojawienie zbiega się z pojawieniem się pieczenia i swędzenia. Podpowiadamy, jak wyglądają i jak uniknąć ich powstawania.

Krostki na pośladkach są częstą przyczyną wstydu oraz ogromnego dyskomfortu. Chociaż w takim miejscu może kojarzyć się z brakiem higieny, to niekoniecznie musi być powód ich powstania. Czasami wystarczy, że zmienisz płyn do prania, aby nabawić się swędzących krostek. A to tylko jeden z wielu innych powodów.

  1. Przyczyny powstawania krostek na pośladkach
  2. Swędzące i bolesne krostki na pośladkach po goleniu
  3. Krostki na pośladkach wywołane alergią lub trądzikiem
  4. Czerwone, grudkowate krostki na pośladkach
  5. Jak się pozbyć krostek z pośladków? Domowe sposoby
  6. Jak zapobiegać powstawaniu krostek na pośladkach?

Pryszcze na pośladkach – przyczyny

Pojawienie się pryszczy na pośladkach to przypadłość, która często wiąże się z niewystarczającą higieną lub noszeniem niewłaściwej bielizny i podrażnieniami skóry. W wyniku nagromadzenia się martwych komórek skóry i sebum, które zapychają pory, dochodzi do powstawania pryszczy. Dodatkowo syntetyczna bielizna utrudnia odprowadzanie wilgoci i sprzyja namnażaniu się bakterii.

Problem często dotyczy osób, które prowadzą siedzący tryb życia, ponieważ długotrwałe siedzenie, zwłaszcza na twardych powierzchniach, często prowadzi do podrażnienia skóry i zwiększa ryzyko pryszczy na pośladkach. Wzrost ciśnienia w naczyniach tej okolicy i tarcie skóry mogą również prowadzić do zapalenia mieszków włosowych i powstawania krost.

Niektóre badania sugerują, że dieta bogata w tłuszcze nasycone, cukry i produkty przetworzone zwiększają ryzyko trądziku.

Wypryski na pośladkach mogą być również wynikiem reakcji alergicznej na produkty do pielęgnacji skóry, detergenty lub materiały, z których wykonane są ubrania. U niektórych osób, skóra może reagować na te substancje tworząc wysypkę przypominającą pryszcze.

Przyczyny powstawania pryszczy na pośladkach

Krostki na pośladkach pojawiają się najczęściej, gdy wrażliwa skóra wchodzi w kontakt z mikroorganizmami. Dzieje się tak, ponieważ mikroorganizmy znajdują się w zasadzie wszędzie w najbliższym otoczeniu, na przykład na bieliźnie przylegającej do części ciała, z którą skóra pośladków jest stale w bezpośrednim kontakcie. Krosty na pośladkach mogą być również efektem ubocznym stosowania niektórych leków.

Najczęstszą przyczyną powstawania trądziku na pośladkach jest zapalenie mieszków włosowych, które występuje po depilacji lub goleniu. Ten rodzaj zapalenia może wystąpić również w innych miejscach, w których zastosowano zabieg depilacji.

Powstawanie tego typu wyprysków jest spowodowane jednak nie tylko zapaleniem mieszków włosowych, ale może być również wywołane przez:

  • stany zapalne powstałe w wyniku ropnego zapalenia gruczołów apokrynowych,
  • ropne zapalenie gruczołów potowych,
  • trądzik skupiony,
  • łuszczyca odwrócona,
  • nadmierne rogowacenie okołomieszkowe,
  • stosowanie diety bogatej w nasycone kwasy tłuszczowe,
  • siedzący tryb życia zwłaszcza w długotrwałej pracy siedzącej,
  • stosowanie bielizny wykonanej ze sztucznego materiału.

Podobne artykuły

Odnowa biologiczna z laserem Icoone

Marzenie o wymodelowanej i smukłej sylwetce to wyzwanie, które wymaga nie tylko determinacji, ale także nowoczesnych rozwiązań medycyny estetycznej. Codzienne spojrzenie w lustro może przypominać nam o nadmiarze tkanki tłuszczowej, nadmierny stres i obrzęki przyczyniają się do złego samopoczucia. Na…

Ziarniniak naczyniowy – diagnostyka i metody leczenia

Ziarniniak to zmiana na skórze, która ma bardzo charakterystyczny, pierścieniowy kształt. Może towarzyszyć chorobom przewlekłym, takim jak cukrzyca bądź być skutkiem przyjmowania niektórych leków. Ziarniniak naczyniowy zawsze powinien być skonsultowany i zbadany przez lekarza dermatologa, gdyż może zmieniać kształt i…

To zależy od metod jeśli odwiedzamy co miesiąc kosmetyczkę, kupujemy całą serię kosmetyków, wybieramy się do lekarza dermatologa, kupujemy leki to koszt miesięcznej kuracji może wynieść nawet 300 złotych.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Skład Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Fluoride, Cetylpyridinium Chloride, Tetrapotassium Pyrophosphate, Zinc Citrate, Tetrasodium Pyrophosphate, Aroma, Disodium EDTA, Sodium Citrate, Sodium Saccharin, Polysorbate 20, Citric Acid, Sodium Benzoate, Limonene, CI 42051.

Czytaj dalej...

Jego trwałość oceniam jako wystarczającą, nie ściera się z twarzy, wytrzymuje około 6 godzin bez poprawek a cały dzień z małymi poprawkami, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie ciemnieje, nie warzy się, nie podkreśla porów i zmarszczek, nie wchodzi mi w skórki, nie roluje się ani się nie waży.

Czytaj dalej...