Krem na trądzik różowaty - Skuteczne rozwiązania dla Twojej skóry

Poradnik zakupowy

Pielęgnacja to jeden z najlepszych sposobów, aby złagodzić trądzik różowaty – jakie kosmetyki należy zatem kupić? Poniższe wskazówki pomogą w wyborze idealnego zestawu.

Rekomendowane na trądzik różowaty kosmetyki to produkty specjalnie przeznaczone do tego typu cery. W takim przypadku zwykłe kosmetyki z reguły się nie sprawdzają. Tym bardziej nie przysłużą się cerze z trądzikiem różowatym preparaty na trądzik zwykły, ponieważ są to dwa zupełnie różne problemy ze skórą. Stosowane na trądzik różowaty kosmetyki muszą być dostosowane do takiej cery, opracowane pod kątem jej wyjątkowych potrzeb

Najlepsze maści na trądzik różowaty zawierają kwas azelainowy. Jest to składnik doskonale tolerowany nawet przez cery bardzo wrażliwe. Pomaga walczyć z różnymi problemami charakterystycznymi dla trądziku różowatego: stanem zapalnym, łuszczeniem, grudkami i krostkami. Pomimo tego, że jest kwasem, nie powoduje uwrażliwienia cery i może być bez obaw stosowany przez cały rok – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Miejsce 5 – Yasumi Azelaic Acid Cream – maść na trądzik różowaty z kwasem azelainowym

Krem z kwasem azelainowym od Yasumi przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, trądzikowej oraz z trądzikiem różowatym. Swoje działanie zawdzięcza składnikom aktywnym:

  • kwas azelainowy 10%: wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Ponadto złuszcza skórę. Dzięki tym cechom redukuje istniejące zmiany trądzikowe, wygładza cerę i zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości,
  • niacynamid 5% (witamina B3): działa przeciwzapalnie, rozjaśnia przebarwienia i zmniejsza wydzielanie łoju,
  • alfa arbutyna: rozjaśnia przebarwienia.
Zalety Iwostin Rosacin
✅ Silne działanie przeciwzapalne i antybakteryjne
✅ Skuteczna redukcja wyprysków i przebarwień

Yasumi Azelaic Acid Cream koncentruje swoje działanie na sile składników antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Krem złuszcza martwy naskórek, ale też szybko niweluje wypryski. Dogłębnie oczyszcza skórę, dzięki czemu zmniejsza liczbę zaskórników i zapobiega ich powstawaniu. Dodatkowym atutem jest redukcja przebarwień. Ponadto zwęża pory, co z kolei pozytywnie wpływa na ogólny wygląd skóry. Ponadto krem stymuluje produkcję kolagenu, co z kolei poprawia gęstość skóry.

Trądzik różowaty – kosmetyki: jak powinny działać? Co muszą zawierać?

Cera z trądzikiem różowatym musi być traktowana przede wszystkim łagodnie. Najlepiej kosmetykami o właściwościach przeciwzapalnych, kojących podrażnienia i wyciszających rumień. Stosowane na co dzień preparaty powinny wzmacniać naczynka krwionośne i wspomagać ich obkurczanie. Muszą też złuszczać martwy naskórek, rozjaśniać przebarwienia oraz zwalczać pojawiające się na skórze grudki i krostki. Niewątpliwym atutem będzie działanie chroniące cerę przed starzeniem, ponieważ trądzik różowaty dotyczy osób dorosłych.

Warto się upewnić, że wybrane przez nas kosmetyki na trądzik różowaty zapewnią tak kompleksową pielęgnację. Można to zrobić, zapoznając się ze składami interesujących nas produktów. Co powinno się w nich zaleźć?

Krem do twarzy na trądzik różowaty

  • I Miejsce Acnerose, zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty
  • II Miejsce Zestaw Aza do skóry wrażliwej z trądzikiem różowatym
  • III Miejsce Dottore, Kuracja intensywnie wzmacniająca
  • IV Miejsce Dermomedica, Traneksamowe Love dla skóry z trądzikiem różowatym
  • V Miejsce Zestaw Apis Rosacea-Stop
  • VI Miejsce Cetaphil Pro Redness Control
Ranking kosmetyków na trądzik różowaty
Miejsce 1Acnerose, zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty

Nasza ocena: 5/5

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym powinna być kompleksowa, a jednocześnie minimalistyczna. Dermokosmetyki na trądzik różowaty marki Acnerose idealnie spełniają tę najważniejszą zasadę.

Są to cztery produkty o prostych, za to bardzo konkretnych składach, zapewniające kompletną pielęgnację:

  • płyn oczyszczający,
  • maść na rano,
  • krem na dzień,
  • pasta na noc.

Płyn bardzo skutecznie zmywa zanieczyszczenia, nadmiar sebum i martwe komórki naskórka. Dba przy tym o zachowanie równowagi hydrolipidowej skóry oraz zredukowanie rumienia. Maść na rano świetnie łagodzi stan zapalny, regeneruje, koi i nawilża. Wykazuje też delikatne właściwości złuszczające i pomaga ujednolicić strukturę oraz koloryt skóry. Dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo. Krem na dzień pogłębia kojące działanie maści. Ma działanie wzmacniające i obkurczające naczynka, dzięki czemu skutecznie zwalcza rumień. Pasta na noc jest bezwzględna dla niedoskonałości pojawiających się na skórze. Pomaga pozbyć się krostek i grudek, ogranicza rumień, pobudza procesy naprawcze i nawilża.

Trądzik różowaty – zapobieganie

Trądzik różowaty występuje u osób z predyspozycją genetyczną (występuje również u innych członków rodziny) bądź u osób ze skłonnością osobniczą do tego typu zmian skórnych. Tacy pacjenci powinni prawidłowo pielęgnować skórę, unikać pikantnych potraw, silnego nasłonecznienia (podczas ekspozycji na słońce stosować preparaty z filtrami co najmniej SPF 30), alkoholu, w miarę możliwości zredukować sytuacje stresowe.

Czy kontynuować leczenie izotretynoiną? Zażywam izotretynoinę, jednak cały czas wątpię, czy ten lek jest odpowiedni w moim przypadku. Czy może powinnam poszukać innego lekarza i zacząć leczyć się kolejny raz środkami antykoncepcyjnymi? Dodam, że podczas przyjmowania leku zmiany zajęły całą twarz. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z cerą.

Trądzik różowaty – pierwsze objawy Czy na tym etapie wystarczyłoby leczenie laserem, czyli zamknięcie naczynek i pozbycie się rumienia, czy trzeba udać się do dermatologa i wdrożyć jakieś leczenie?

Czy trądzik różowaty jest chorobą zakaźną? Czy trądzik różowaty jest chorobą zakaźną? Mam w pracy kolegę, który ma zdiagnozowany - wygląda po prostu paskudnie, z jakimiś czerwonymi „czyrakami” na twarzy.

Jak wyleczyć trądzik różowaty? Od ponad trzech lat mam problem z trądzikiem różowatym. Dwukrotnie z polecenia dermatologa stosowałam antybiotyk Unidox Solutab 100 mg przez 2-3 miesięce (2x dziennie) bez większych rezultatów. Co mogę zrobić, żeby się go pozbyć?

Trądzik różowaty na nosie (rhinophyma), czyli podskórne zmiany guzkowate na nosie Proszę o podanie najnowszych metod leczenia trądziku różowatego. Mam 70 lat i cale życie z nim walczę. Ostatnio robią mi się zgrubienia na nosie.

Wybrane treści dla Ciebie

Trądzik pospolity - rodzaje i przyczyny. Jak pozbyć się trądziku? Trądzik jest powszechną chorobą skóry, w przebiegu której dochodzi do pojawienia się zmian skórnych – zaskórników, grudek, krost. Najczęściej trądzik pojawia się u młodzieży, ale może też wystąpić u niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Trądzik najczęściej lokalizuje się na twarzy, szyi, górnej części pleców, ramionach, klatce piersiowej. W leczeniu stosuje się odpowiednią pielęgnację i higienę skóry, leki stosowane miejscowo (np. retinoidy, kwas azelainowy, nadtlenek benzoilu oraz antybiotyki), a także antybiotyki i inne leki przyjmowane doustnie.

Jeśli nie potrzebujesz jeszcze intensywnych kuracji, ale chcesz walczyć z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, szukaj przeciwutleniaczy, witaminy C i E oraz ekstraktów roślinnych, które chronią przed działaniem wolnych rodników.

Czytaj dalej...

Najlepsze kremy do twarzy w przypadku cery dojrzałej, to te o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym, dlatego na piątym miejscu w rankingu mamy kosmetyk anti-age L Oreal Revitalift LASER X3 produkt idealny dla osób w wieku od 40 do 60 lat.

Czytaj dalej...

Ekstrakt z korzenia żeń szenia ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry; dotlenia komórki skóry, odżywia ją i rewitalizuje; działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, a więc wspomaga walkę z wypryskami i zaskórnikami; poprawia koloryt cery i wyraźnie ją wygładza.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...