Krem na trądzik różowaty - Skuteczne rozwiązania dla Twojej skóry

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej

Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:

  • ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
  • ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
  • rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive
✅ Przewaga naturalnych składników
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery
✅ Właściwości przeciwzapalne
✅ Redukcja zmian trądzikowych
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia

Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.

Jak dbać o skórę z trądzikiem?

Sam krem nie poradzi sobie z trądzikiem. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.

Pierwszym krokiem jest zawsze dwustopniowe oczyszczanie twarzy rano i wieczorem. Codziennie rano i wieczorem najpierw zastosuj piankę lub żel do mycia twarzy, później dodatkowo oczyść ją płynem micelarnym. Kosmetyki te pozbędą się wszystkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum i przygotują skórę do dalszej pielęgnacji.

Musisz również pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka. Zrezygnuj jednak z peelingów ziarnistych, jeśli na twojej twarzy pojawiły się zmiany ropne. Wówczas zastosuj enzymatyczny peeling do twarzy (zobacz ranking najlepszych). Oba produkty odblokują pory i dodatkowo oczyszczą skórę. Zabieg wykonuj raz lub dwa razy w tygodniu.

Najważniejsze jest jednak nawilżanie. Jeśli twój krem do skóry trądzikowej wysusza skórę, musisz dodać do swojej rutyny pielęgnacyjnej dodatkowy krem lub dobre serum nawilżające. Sucha skóra będzie chciała się bronić, wydzielając więcej sebum, które zapycha pory i prowadzi do pogorszenia się problemu z trądzikiem. Dlatego zatrzymanie wody wewnątrz komórek jest niezbędnym elementem pielęgnacji.

Oprócz tego bardzo pomaga specjalna dieta na trądzik. Jej zasada jest bardzo prosta: pij dużo wody i jedz więcej warzyw (szczególnie zielone - sałaty, groszek, szpinak, papryka, ogórek, itd.). Lekkostrawne produkty pozwolą szybciej wydalić toksyny z organizmu. Jeśli jednak cierpisz na poważne zmiany trądzikowe, dieta czy dobry krem na trądzik bez recepty mogą nie wystarczyć. Udaj się do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki na trądzik.

Trądzik nie jest niczym przyjemnym, szczególnie kiedy wiek dojrzewania dawno minął, a ty nadal musisz borykać się z jego obecnością. Specjalistyczne kosmetyki nie zawsze pomagają, dlatego stworzyliśmy ranking najlepszych kremów na trądzik. Być może znajdziesz wśród nich ten jeden jedyny, który zagości w twojej kosmetyczce na stałe.

Trądzik różowaty - objawy

W przypadku trądziku różowatego występują różne objawy i mają różne nasilenie u poszczególnych pacjentów. Zwykle choroba przebiega z okresami zaostrzeń i remisji. Wyróżnia się dwie główne postaci trądziku różowatego. Charakterystyczny dla pierwszej postaci jest rumień występujący w środkowej części twarzy (głównie na nosie i przylegających do nosa częściach policzków). Natomiast w drugiej postaci, zwanej także postacią przerostową (guzkową), główny objaw to przerost tkanki widoczny jako nieregularne pogrubienie skóry. Najczęstszym objawem jest przerost dotyczący nosa – na nosie pojawiają się zgrubienia. Rzadziej zajęte miejsca obejmują podbródek, czoło i policzki. Typowe cechy towarzyszące obejmują znaczny przerost gruczołów łojowych i tłustą skórę.

  • pieczenie skóry w dotkniętych obszarach, które jest powszechne w trądziku różowatym. Produkty do pielęgnacji skóry mogą dodatkowo podrażniać skórę i nasilać objawy.
  • obrzęk – obrzęk twarzy może wystąpić podczas epizodu zaczerwienienia lub po nim i może się utrzymywać nawet przez kilka dni
  • suchość skóry, często z szorstkością i łuszczeniem

Co powoduje zaostrzenie objawów trądziku różowatego?

  • narażenie na ekstremalne temperatury
  • ekspozycja na słońce
  • gorące napoje
  • ostre potrawy
  • alkohol
  • ćwiczenia fizyczne
  • podrażnienie związane ze stosowaniem kosmetyków lub leków na skórę
  • stany emocjonalne, zwłaszcza gniew, wściekłość i zakłopotanie
  • niektóre leki, takie jak kwas nikotynowy i leki rozszerzające naczynia krwionośne.

Co robić w razie wystąpienia objawów?

Jeżeli pacjent zaobserwuje powyższe zmiany chorobowe, powinien się udać do dermatologa w celu dokładnej oceny zmian i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Krem do twarzy na trądzik różowaty

  • I Miejsce Acnerose, zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty
  • II Miejsce Zestaw Aza do skóry wrażliwej z trądzikiem różowatym
  • III Miejsce Dottore, Kuracja intensywnie wzmacniająca
  • IV Miejsce Dermomedica, Traneksamowe Love dla skóry z trądzikiem różowatym
  • V Miejsce Zestaw Apis Rosacea-Stop
  • VI Miejsce Cetaphil Pro Redness Control
Ranking kosmetyków na trądzik różowaty
Miejsce 1Acnerose, zestaw dermokosmetyków na trądzik różowaty

Nasza ocena: 5/5

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym powinna być kompleksowa, a jednocześnie minimalistyczna. Dermokosmetyki na trądzik różowaty marki Acnerose idealnie spełniają tę najważniejszą zasadę.

Są to cztery produkty o prostych, za to bardzo konkretnych składach, zapewniające kompletną pielęgnację:

  • płyn oczyszczający,
  • maść na rano,
  • krem na dzień,
  • pasta na noc.

Płyn bardzo skutecznie zmywa zanieczyszczenia, nadmiar sebum i martwe komórki naskórka. Dba przy tym o zachowanie równowagi hydrolipidowej skóry oraz zredukowanie rumienia. Maść na rano świetnie łagodzi stan zapalny, regeneruje, koi i nawilża. Wykazuje też delikatne właściwości złuszczające i pomaga ujednolicić strukturę oraz koloryt skóry. Dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo. Krem na dzień pogłębia kojące działanie maści. Ma działanie wzmacniające i obkurczające naczynka, dzięki czemu skutecznie zwalcza rumień. Pasta na noc jest bezwzględna dla niedoskonałości pojawiających się na skórze. Pomaga pozbyć się krostek i grudek, ogranicza rumień, pobudza procesy naprawcze i nawilża.

Cena jak za 15 ml preparatu niska może nie jest, ale biorąc pod uwagę fakt, że dość szybko można zaobserwować działanie, myślę, że warto ją zapłacić w myśl zasady raz wydać pieniądze, a dobrze , zamiast kupować kilka tańszych kremów, których działanie pozostawia wiele do życzenia.

Czytaj dalej...

Najlepsze kremy do twarzy w przypadku cery dojrzałej, to te o działaniu nawilżającym i przeciwstarzeniowym, dlatego na piątym miejscu w rankingu mamy kosmetyk anti-age L Oreal Revitalift LASER X3 produkt idealny dla osób w wieku od 40 do 60 lat.

Czytaj dalej...

jak na BB trwały nie zapycha, nie mam dodatkowych wyprysków a o to u mnie łatwo nie odczułam żeby wysuszał a mam suchą skórę dobrze miesza się z innymi kremami BB mieszam go czasem z najjaśniejszym Resibo, żeby wyrównać kolor jest wydajny, używam ok.

Czytaj dalej...

Kremy dla cery dojrzałej 70 , ale też kosmetyki przeznaczone dla osób należących do innych kategorii wiekowych, powinny mieć w składzie przeciwutleniacze, na przykład witaminę C opóźniającą fotostarzenie się skóry i działającą przeciwzapalnie.

Czytaj dalej...