Krem do twarzy organiczny - Sekrety naturalnej pielęgnacji skóry
Etykieta Slow Cosmetics®
oOlution jest jednym z pionierów Slow Cosmetics®! Ruch Slow Cosmetics promuje ekologiczną i odpowiedzialną konsumpcję kosmetyków.
Większość naszych produktów powstaje w okolicach Aix-en-Provence lub w Alpach Wysokich.
Obserwacja natury i jej zrozumienie jest jedną z podstawowych zasad oOlution. Rolnictwo ekologiczne opiera się na tej samej idei rozumienia natury i ograniczonej interwencji człowieka. Dlatego wszyscy nasi producenci posiadają certyfikaty ekologiczne lub są pozyskiwani w sposób zrównoważony.
Na przykład nasz ekstrakt z maku, który można znaleźć w Feet Good, jest produkowany w pobliżu Gap przez rolnika ekologicznego. Olej buriti w oleju Lala, Plump It lub Beat It jest dziko zbierany. 70% naszych składników jest uprawianych we Francji, aby uzyskać świeże składniki, które spełniają najsurowsze normy ekologiczne. W przypadku składników produkowanych za granicą z taką samą starannością dba się o jakość. Tak jest na przykład w przypadku oleju kokosowego, który pochodzi z grupy ekologicznych rodzinnych gospodarstw na Filipinach.
- Procesy produkcyjne uwzględniają dobroczynne działanie poszczególnych składników, dzięki czemu zachowują one swoje właściwości dla skutecznej pielęgnacji.
- Wszystkie oleje i masła roślinne są produkowane ekologicznie i są ekstrahowane przez pierwsze tłoczenie na zimno. Tłoczenie na zimno jest najszlachetniejszą metodą, ponieważ nie przegrzewa składnika, dzięki czemu zachowuje wszystkie jego zalety.
- Wszystkie olejki eteryczne obecne w naszych produktach do pielęgnacji skóry są również produkowane ekologicznie, podobnie jak wody kwiatowe. Są starannie przetwarzane, aby zachować wszystkie ich zalety i różnorodność składników aktywnych. Destylacja z parą wodną umożliwia ekstrakcję olejków eterycznych i wód kwiatowych z roślin pod niskim ciśnieniem.
- Aby zapewnić Twojej skórze to, czego najbardziej potrzebuje, techniki produkcji i ekstrakcji są badane i oceniane, ponieważ oOlution chce oferować tylko najlepsze składniki. Praca na zimno ma zapewnić zachowanie wszystkich aktywnych składników olejków i roślin. Mydła poddawane są takiej samej obróbce jak oleje roślinne, a także są obrabiane na zimno. Zmydlanie na zimno wytwarza mydło, które intensywnie chroni i odżywia skórę.
Do jakiej cery nadaje się krem niekomedogenny?
Szczególną skłonność do zapychania porów skóry mają osoby z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Te typy cer charakteryzują się nadprodukcją sebum, co w połączeniu z substancjami komedogennymi (potencjalnie zapychającymi) prowadzi do gromadzenia się łoju w porach. Z kolei w nim zatrzymywane są drobnoustroje i zanieczyszczenia odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości, takich jak krosty oraz wągry.
Niekomedogenny krem do twarzy polecany jest więc do codziennej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Warto pamiętać, że taka skóra nie potrzebuje natłuszczenia, jednak należy dbać o jej intensywne nawilżenie oraz oczyszczenie.
W przypadku cery trądzikowej, poza nadmiernym przetłuszczaniem skóry, pojawiają się także krosty i zaskórniki. Dobrze dobrany krem niekomedogenny nie będzie przyczyniał się do powstawania nowych wykwitów, a jeśli zawarte są w nim składniki przeciwbakteryjne, może też redukować już powstałe niedoskonałości. Ponadto, cera trądzikowa potrzebuje starannego oczyszczenia i tonizacji.
Wybierając kosmetyk z oznaczeniem Vegan możesz mieć pewność, że:
- produkt jest wolny od składników pochodzenia zwierzęcego
- produkt, ani żaden jego składnik nie był testowany na zwierzętach
- składniki produktu nie posiadają modyfikacji GMO z użyciem genów zwierzęcych
Kwas hialuronowy przywraca odpowiedni poziom nawilżenia oraz chroni przed powstawaniem zmarszczek i bruzd. Stężenie kwasu hialuronowego w skórze w wyniku naturalnych procesów starzenia zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego warto uzupełniać jego poziom poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków.
Nagietek wykazuje właściwości przeciwzapalne. Zwalcza chorobotwórcze grzyby oraz bakterie. Badania naukowe potwierdziły jego skuteczność w walce m.in z paciorkowcami oraz gronkowcami. Ekstrakt z nagietka jest pomocny w przypadku stanów zapalnych błon śluzowych jamy ustnej. Pomaga uporać się z łupieżem oraz towarzyszącymi mu podrażnieniami skóry głowy. Wspomaga proces gojenia uszkodzeń naskórka (obecne w nagietku karotenoidy i trójterpeny przyśpieszają ziarninowanie). Jest stosowany w przypadku odleżyn, odmrożeń oraz żylaków. Łagodzi objawy zapalenia spojówek. Przeciwdziała trądzikowi.
Żeń-szeń syberyjski (Acanthopanax Senticosus), in. Eleuterokok kolczasty (Eleutherococcus senticosus) to krzew z rodziny araliowatych, powszechnie porastający dalekowschodnią tajgę. Roślina od ponad tysięcy lat stosowana jest w medycynie ludowej Dalekiego Wschodu. Surowcem zielarskim jest jej korzeń. Stanowi źródło ponad 200 składników biologicznie czynnych. Ze względu na bogaty skład i szeroki zakres prozdrowotnych właściwości coraz częściej ekstrakty z tej cenne rośliny goszczą także w recepturach kosmetyków. Żeń-szeń syberyjski znajdziemy w preparatach do pielęgnacji skóry oraz włosów. Występuje w kosmetykach przeciwzmarszczkowych, nawilżających, ujędrniających czy antycellulitowych. To również częsty składnik szamponów i odżywek, głównie regenerujących oraz przeciw wypadaniu włosów.
Zobacz kosmetyki z Żeń-szeniem syberyjskim lub poczytaj o zastosowaniu żeń-szenia syberyjskiego w kosmetyce.