"Klujące włosy łonowe - Przyczyny, Skutki i Rozwiązania"
Sposoby na zdrowe włosy: proste triki stosowane przez nasze babcie
Zdrowe włosy są marzeniem wielu kobiet. Wygląd naszych włosów zależy przede wszysktim od kondycji naszego organizmu, pielęgnacji oraz od tego, co jemy. Jeśli uważamy, że włosy nie wyglądają jednak tak zjawisko jak w reklamie szamponu, to warto poddać je domowym zabiegom na bazie babcinych receptur. Sprawdźcie 5 sposobów na naturalną pielęgnację skóry głowy i włosów!
Zdrowe włosy to włosy, które są jedwabiste w dotyku i pełne blasku. Wyglądają po prostu pięknie! Kondycja włosów odzwierciedla stan całego organizmu. Jeśli żyjemy w stresie, mamy zaburzenia gospodarki hormonalnej lub stosujemy niewłaściwe kosmetyki, niestety nasze włosy mogą być w opłakanym czasie. Pora to zmienić – wystarczy przejść się do kuchni, wziąć 5 produktów i zacząć kuracje pielęgnacyjne, dzięki którym włosy niewątpliwie odżyją!
Jak dbać o włosy łonowe?
Jeśli chcesz zmiękczyć i wygładzić włosy łonowe, to możemy stosować odżywkę do włosów lub nawilżające kremy i olejki – jednak muszą to być kosmetyki antyalergiczne, przeznaczone do skóry wrażliwej, bez zawartości sztucznych aromatów, barwników i alkoholu.
Jedną ze zwolenniczek pielęgnacji owłosienia łonowego jest aktorka Emma Watson, która korzysta z kosmetyków Fur You.
Od niedawna na rynku dostępne są też produkty specjalistyczne do pielęgnacji i zmiękczania włosów łonowych amerykańskiej marki Fur You, zawierają one naturalne olejki z jojoby, pestek winogron, drzewa herbacianego i nasion szałwii. Odpowiednia pielęgnacja włosów łonowych, czyli podcinanie zbyt długich włosów, mycie ich delikatnym mydłem, a także w razie potrzeby zmiękczanie ich za pomocą odżywek i olejków pomoże także wyeliminować problem pozostawania na nich nieprzyjemnego zapachu. Krótkie i zadbane włosy nie „przechowują” zapachu, jest również mniejsze prawdopodobieństwo, że staną się siedliskiem bakterii, a nawet mogą stanowić blokadę przed infekcjami intymnymi.
Wszy głowowe (wszawica głowowa) - objawy, zakażenie
Wszawica głowowa najczęściej rozpoznawana jest u dzieci w wieku 3-12 lat. Sprzyjają temu "kontaktowe” zabawy oraz nie w pełni wyrobione nawyki higieniczne. Wszy nie skaczą i nie pływają, dlatego do zakażenia może dojść jedynie przez bezpośredni kontakt lub przez zakażone przedmioty: szczotki, spinki, grzebienie, ubrania, nakrycia głowy, pluszowe zabawki, pościel, materace itd.
Wszy u dziecka. Sprawdź, jak je rozpoznać i jak z nimi walczyćRozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
- swędzące grudki zapalne w miejscach ukłuć (samo ukłucie nie jest bolesne),
- swędzenie,
- zaczerwienienie skóry głowy, szczególnie przy linii włosów i za uszami,
- włosy zlepione ropno-surowiczą wydzieliną.
Dorosłe wszy i nimfy mogą być słabo widoczne (znajdują się za uszami, na ciemieniu i potylicy). Widoczne gnidy są:
- małe, owalne, szarobiałe
- przyklejone do włosa blisko nasady
- nie dają się wytrząsnąć, oddzielić palcami
Leczeniu należy poddać nie tylko chorego, ale i jego rodzinę.
Jak rozpoznać wszy u dziecka?
materiał partnera
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów bez recepty przeciwko wszawicy. Warto jest wybrać ten o potwierdzonej skuteczności i dobrej tolerancji dla dziecka, np. NYDA express 50ml przeciw wszom i gnidom (wyrób medyczny). To preparat na wszy i gnidy, którego skuteczność jest potwierdzona badaniami. Eliminuje pasożyty już po 10 min, wystarczy jedna aplikacja. Ekspresowe działanie to wygoda stosowania dla Ciebie i Twojego dziecka. NYDA express nie zawiera neurotoksycznych insektycydów, jest bardzo dobrze tolerowana przez wrażliwą skórę dzieci. Specjalna formuła ułatwia wyczesywanie martwych pasożytów z włosów, przez co kuracja nie jest męcząca dla dzieci.