Krem pod oczy ze śluzem ślimaka Bielenda - Tajemnica Młodości i Piękna
Dla kogo jest krem ze śluzu ślimaka pod oczy?
Krem na skórę okolic oczu ze śluzem ślimaka sprawdzi się praktycznie u wszystkich:
- krem powinny stosować osoby ze zniszczoną skórę okolic oczu, usianą zmarszczkami, z przebarwieniami i plamami posłonecznymi,
- po ślimaczy krem powinny sięgnąć osoby pracujące w klimatyzowanym biurze oraz osoby, których charakter pracy bardzo uszkadza okolice oczu (np. budowlańcy, aktorzy, osoby pracujące w środowisku suchym, nasłonecznionym i zanieczyszczonym),
- osoby z tendencją do widocznych żyłek, zasinień, niebieskich i szarych worków pod oczami również będą zadowolone z tego kremu,
- posiadacze mniejszych i większych zmarszczek okolic oczu oraz niewielkich zmarszczek mimicznych „od śmiechu”,
- ci, którzy obawiają się powstawania przedwczesnych zmarszczek okolic oczu mogą stosować krem ze śluzem ślimaka pod oczy – i to w każdym wieku.
Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy Bielenda – właściwości
Krem pod oczy Bielenda Kuracja Młodości intensywnie nawilża skórę w okolicach oczu, co przynosi zarówno natychmiastowe, jak i długofalowe efekty. Od razu przywraca skórze pod oczami odświeżenie i odprężenie, dzięki czemu skutecznie redukuje oznaki zmęczenia i niewyspania. Zmniejsza opuchliznę i widoczność cieni pod oczami, na czym korzysta wygląd całej twarzy. Sprawia wrażenie zregenerowanej i wypoczętej. Systematyczne stosowanie rano i wieczorem wzmacnia delikatną skórę w okolicach oczu, zapobiega pogłębianiu się zmarszczek mimicznych w kącikach i opóźnia pojawienie się z wiekiem kurzych łapek. Utrzymuje skórę wygładzoną, napiętą i podniesioną.
Krem szybko się wchłania, o czym decyduje jego lekka konsystencja. Dzięki temu może przypaść do gustu zwłaszcza osobom, które pod makijaż lubią dać skórze dawkę intensywnej pielęgnacji. Krem nie rolluje się w połączeniu z podkładem, pudrem czy korektorem, a nawet zwiększa ich przyczepność i trwałość. Razem pięknie rozświetlają skórę pod oczami, dzięki czemu spojrzenie nabiera młodzieńczej iskierki.
Jak wybrać najlepszy krem ze śluzu ślimaka
Wybierając krem ze śluzem ślimaka, dobierz go odpowiednio do rodzaju i potrzeb swojej skóry. Zwróć też uwagę na stężenie śluzu w kremie oraz to, jakie dodatkowe składniki zawiera.
Zawartość śluzu ślimaka w kremie
Wybierając krem z wyciągiem ze śluzu ślimaka, sprawdź stężenie śluzu w kosmetyku. Najbardziej skuteczne są produkty o jego dużej zawartości (tj. ponad 40%), a im więcej – tym krem działa lepiej.
Kosmetyki do twarzy o bardzo niskiej zawartości śluzu zazwyczaj niczym nie różnią się od zwykłych nawilżających kremów do twarzy, a podana na etykiecie ślimacza wydzielina jest jedynie chwytem marketingowym.
Składniki kremu
Choć w kremie ze śluzem ślimaka najważniejszym składnikiem jest właśnie ślimacza wydzielina, warto zwrócić uwagę na inne elementy składu kosmetyku.
Unikaj tych z zawartością sztucznych barwników, parabenów i szkodliwych substancji, takich jak: trietanolamina, poliakrylamid, SLES czy retinoidy.
Stawiaj za to na kosmetyki do pielęgnacji z dodatkiem naturalnych składników, np. olejku z jojoba, ekstraktu z zielonej herbaty, wody morskiej, wyciągu z jedwabiu czy krzemu organicznego. Każdy z tych składników niesie inne korzyści dla skóry. Składniki będą się też różniły od rodzaju skóry, co omawiamy szczegółowo poniżej.
Ogólnie stosowanie kremów ze śluzem ślimaka przynosi wiele korzyści, ale warto trzymać się zasady "im bardziej naturalny skład – tym lepiej".
Rodzaj skóry
Jeżeli Twoja skóra jest sucha i napięta oraz ma skłonności do podrażnień, wybieraj kremy o silnych właściwościach nawilżających i regenerujących. Oprócz wysokiej zawartości śluzu ślimaka szukaj składników, które zatrzymują wodę w skórze: kwas glikolowy, aloes, gliceryna, alantoina, algi, rumianek, kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mocznik.
Do cery i tłustej trądzikowej wybieraj kremy o lekkiej, nietłustej formule, która nie zatyka porów. Przy skórze problematycznej przydadzą się kosmetyki ze śluzem ślimaka, które łagodzą stany zapalne, rozjaśniają przebarwienia i wygładzają blizny po trądziku.