Krem znieczulający do twarzy - Wszystko, co musisz wiedzieć
Kremy znieczulające z lidokainą – przeciwwskazania
Kremy znieczulające z lidokainą nie mogą być stosowane u każdego pacjenta. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim stwierdzona nadwrażliwość na chlorowodorek lidokainy lub inny składnik pomocniczy. Preparaty zawierające lidokainę nie są zalecane także dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Obecnie brakuje badań, które mogłyby potwierdzić, że związek nie przenika do mleka matki.
Stosując krem znieczulający posiadający w składzie lidokainę, należy zwrócić uwagę na ilość aplikowanego kosmetyku na powierzchnię skóry. Zastosowanie dużej ilości preparatu może zwiększyć efekt znieczulający i spowodować m.in. problemy z oddychaniem.
Warto także pamiętać, że związek lidokainy może wzmacniać działanie niektórych leków. Dotyczy to przede wszystkim środków, które zwiotczają mięśnie i sulfonamidów. Stosowanie cymetydyny i beta-adrenolityków może dodatkowo zmniejszać metabolizm lidokainy i nasilić jej działanie. Leki, które posiadają w składzie fenytoinę, mogą natomiast przyspieszać metabolizm lidokainy i osłabić jej działanie. Właśnie dlatego stosowanie wszelkich preparatów znieczulających, które zawierają lidokainę, odbywa się zawsze pod kontrolą lekarza.
Charakterystyka kremów znieczulających z lidokainą
Krem znieczulający do zabiegów kosmetycznych to jeden z popularniejszych kosmetyków wykorzystywanych przez specjalistów. Takie rozwiązanie wyróżnia się przede wszystkim natychmiastowym działaniem, które polega na zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych. Dzięki temu ból odczuwany w trakcie zabiegu zostaje zredukowany do minimum. Preparat w formie kremu nakłada się bezpośrednio na skórę w miejscu, które będzie poddawane zabiegowi. Preparat stosuje się od wielu lat ze względu na wysokie bezpieczeństwo i znikome ryzyko wystąpienia niepożądanych powikłań po aplikacji go na skórę. Krem znieczulający z lidokainą jest szybkim, prostym i bezbolesnym sposobem na miejscowe znieczulenie skóry pacjenta. Stosowany jest w przypadku takich zabiegów, jak m.in. mezoterapia igłowa, dermapen, makijaż permanentny, depilacja, czy też laseroterapia. Maść pozwala także przygotować skórę pacjenta do wykonania tatuażu oraz wstrzykiwania kwasu hialuronowego.
Lidokaina jest preparatem, który wykazuje podwójne działanie – miejscowo znieczulające oraz związane z pracą serca. To środek przeciwarytmiczny, który stosuje się systemowo, a także anestetyk do aplikacji miejscowej. Ten związek chemiczny zawdzięcza swoje działanie amidowej budowie. Pozwala zahamować przewodzenie bodźca w miejscu aplikacji kosmetyku posiadającego w składzie lidokainę. Efektem jest zablokowanie czynności nerwowej odpowiadającej za przesyłanie informacji o bólu. Podanie substancji powoduje także zwiększone tempo napływu sodu oraz potasu do komórek. W rezultacie wyrównuje się rytm serca.
Kremy znieczulające z lidokainą stosuje się jako preparaty miejscowo znieczulające w trakcie zabiegów, które wymagają nakłucia, pobierania krwi, czy też wszelkich zabiegów kosmetycznych powodujących ból.
Dlaczego warto stosować kremy znieczulające z lidokainą?
Zabiegi kosmetyczne są świetnym uzupełnieniem pielęgnacji skóry. Pacjenci, którzy decydują się na daną kurację, mogą cieszyć się długotrwałymi rezultatami odświeżonej i wygładzonej skóry pozbawionej oznak zmęczenia. Mezoterapia igłowa, laseroterapia, czy też wiele innych zabiegów zyskuje zainteresowanie osób, które chcą dodać skórze blasku i podnieść swoją pewność siebie. Opinie pacjentów co do samych zabiegów są bardzo pozytywne, ponieważ trwają krótko i nie powodują nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Warto jednak pamiętać, że wykonanie tak komfortowych zabiegów jest możliwe dzięki wielu środkom znieczulającym posiadającym lidokainę.
Wielu pacjentów zastanawia się także, czy samo podanie znieczulenia miejscowego wywołuje ból. Dzięki kremom z lidokainą nie powinno to być problemem do zmartwień. Zaaplikowanie kremu znieczulającego nie jest bolesną czynnością pod warunkiem, że skóra pozbawiona jest uszkodzeń i infekcji. Wtedy bez problemu można nałożyć kosmetyk na jej powierzchnię i wykonać zabieg, dzięki któremu pacjent otrzyma to, na czym mu zależy – olśniewający efekt i zadowolenie. Kremy o stężeniu lidokainy 9,5% są także całkowicie bezpieczne dla skóry pacjenta, a ryzyko ewentualnych podrażnień i alergii jest praktycznie znikome. Właśnie dlatego kremy znieczulające z lidokainą PainLess cieszą się tak dużym uznaniem w gabinetach kosmetycznych i profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.
Jak mezoterapia mikroigłowa wpływa na cerę?
Kosmetolog lub dermatolog wykonujący mezoterapię, za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego długopis wprowadza do skóry mieszankę składników aktywnych, dopasowanych indywidualnie do potrzeb cery klientki. Zazwyczaj są to substancje o działaniu odmładzającym, ujędrniającym i odżywczym.
Mezoterapia mikroigłowa to sposób na odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek, a także poprawę owalu twarzy. Skóra po zabiegu staje się rozświetlona i napięta. Mezoterapia stosowana regularnie minimalizuje przebarwienia, a także zapewnia cerze optymalne nawilżenie.
Wybierając igłową wersję mezoterapii, musisz być jednak przygotowana na to, że bezpośrednio po zabiegu twoja skóra nie będzie wyglądać rewelacyjnie. Małe igiełki pozostawiają na cerze uszkodzenia, które jednak szybko się goją. Aby móc prędko cieszyć się ze świetnych efektów, musisz wiedzieć, jak pielęgnować cerę w warunkach domowych.