Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach Ziaja 35+
Kwas laktobionowy – zabieg
Zabiegi kwasem laktobionowym można skutecznie przeprowadzić w domu,. Gotowe kosmetyki, które zawierają tę substancję, są do kupienia w większości drogerii w formie: toników do twarzy, żelu nawilżającego, kremów czy peelingów enzymatycznych. Peeling laktobionowy jest uważany za bezpieczny również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Zabiegi z użyciem tego kwasu można też przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym. Stosuje się wówczas preparaty o wyższym stężeniu, przez co proces złuszczania jest intensywniejszy. Dodatkowo nakładany jest on na skórę w połączeniu z substancjami wspomagającymi jego działanie, np. ektoiną (chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami, zmiękcza ją i wygładza), olejem jojoba, masłem shea, witaminą E i gliceryną, która pomaga przeniknąć aktywnym substancjom w głąb skóry. Zabieg przeprowadzany w gabinecie trwa około godziny i składają się na niego zwykle: demakijaż, peeling enzymatyczny lub kawitacyjny, kwas laktobionowy, maska reaktywująca (również z kwasem) oraz maska algowa wzbogacona witaminą C. Całość kuracji to koszt około 150 zł, z tym że kurację należy powtarzać co 3–4 tygodnie.
Ziaja aktywny tonujący krem do twarzy – nowy hit
Polska firma podąża za światowymi trendami w codziennej pielęgnacji twarzy i oprócz kremów typowo do nawilżania czy oferujących regenerację skórze z pierwszymi oznakami starzenia promuje też rozwiązania kojarzące się z makijażem. W Ziaja tonującym kremie do twarzy zakochało się już wiele kobiet. Dlaczego? Ponieważ łączy wyjątkowo silną ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50+) z wyrównaniem kolorytu cery (co zawdzięcza zawartości pigmentów).
Najważniejsze cechy produktu:
- Łączy funkcję upiększającą z aktywną ochroną całej twarzy, w tym znamion i pieprzyków, przed promieniowaniem UVA i UVB.
- Jest wodoodporny, niekomadogenny i ma akceptowalny zapach.
- Idealnie nadaje się dla osób narażonych na ekstremalne nasłonecznienie – czy to z powodu egzotycznych podróży, czy uprawiania sportu na świeżym powietrzu.
- Dzięki formule Ziaja Med jest polecany nie tylko do cery normalnej, lecz także wrażliwej, naczynkowej i z przebarwieniami.
A jeśli nie zależy Ci na funkcji tonującej, tylko wolisz używać osobno kremu pielęgnującego i podkładu, do wyboru masz m.in. takie bestsellerowe serie, jak: Aloes, Masło kakaowe, Kozie mleko, Nagietek itp.
Legenda, którą zna każdy: krem do twarzy Ziaja
Wszystko zaczęło się od… starej maszyny do lodów. Zenon Ziaja samodzielnie przystosował urządzenie i wraz z żoną zaczęli wytwarzać w swoim mieszkaniu kremy do twarzy. Pierwsza receptura opierała się na oliwie z oliwek. Nie trzeba było długo czekać na sukces. Kultowy krem do twarzy marki Ziaja można kupić do dziś, także online, a oliwkę, której marka zawdzięcza swoją popularność, umieszczono w firmowym logo. Koniecznie zwróć uwagę na ten składnik, ponieważ sprawia, że skóra otrzymuje solidną dawkę nawilżenia, odżywienia i komfortowego natłuszczenia, zwłaszcza w przypadku cery suchej. Ziaja o swoim hicie mówi krótko: oliwkowa regeneracja!
Jakie kremy dziś dominują w ofercie? Największą grupę stanowią formuły nawilżające, wzbogacone o fantastyczne składniki, takie jak: oleje arganowy i z awokado, kwas hialuronowy, ekstrakt z ogórka, sok z liści aloesu i, oczywiście, oliwa z oliwek. Posiadaczki cery dojrzałej będą z kolei zadowolone z przeciwzmarszczkowych kremów na noc. Ujędrniają i stopniowo spłycają drobne bruzdy i wspomagają intensywną regenerację. Paniom, które mają skórę tłustą lub mieszaną, polecamy skuteczne kremy matujące do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej. Kontrolują wydzielanie sebum oraz zwężają pory – z nimi zapomnisz o nadmiernym świeceniu się twarzy.
Kwas migdałowy – działanie, efekty, efekty uboczne. Jak stosować kwas migdałowy?
Kwas migdałowy zaliczany jest do grupy owocowych kwasów AHA. Jego działanie wykorzystuje się do celów kosmetycznych oraz leczniczych. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem tej substancji jest kwas migdałowy 40 (o stężeniu substancji aktywnej na poziomie 40%).
Podobnie jak inne kwasy z grupy AHA, kwas migdałowy stosuje się w celu silnego złuszczenia naskórka. W wyniku działania kwasu, w skórze pobudzane są procesy regeneracyjne, wyrównywany jest koloryt, a pory są zwężane. Kwas migdałowy wyróżnia się stosunkowo dużymi cząsteczkami (w porównaniu na przykład do popularnego kwasu glikolowego), które powoli wnikają w skórę. Dzięki temu zabiegi z wykorzystaniem kwasu migdałowego zwykle nie powodują nieprzyjemnych objawów podrażnienia skóry – pieczenia czy zaczerwienienia. Za sprawą stosunkowo dużego bezpieczeństwa w stosowaniu, kwas migdałowy wykorzystywany jest nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej czy salonach kosmetycznych, ale również w produkcji kosmetyków do użytku domowego. Kwas migdałowy w domu stosuje się jako składnik serum, peelingów enzymatycznych lub kremów.
Kremy do twarzy Ziaja
Mam bardzo suchą skórę. Od wielu lat używam tylko tej kremu. Jest niesamowity! Powinieneś wybierać kremy zgodnie z wiekiem i rodzajem skóry, wtedy.
Ten produkt skutecznie łagodzi podrażnienia, szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego połysku. Ma przyjemną teksturę, jest umiarkowanie.
Bardzo tłusty. No cóż, nie jest zły, jak Nivea. Dziękuję i tak. Bardzo fajny krem, wchłania się bardzo dobrze, buzia wygląda promiennieKupiłem tę krem dla mojej mamy. Krem jest odpowiedni, ma delikatną konsystencję, szybko się wchłania, nie klei się i nadaje skórze zdrowy wygląd.
Krem ma delikatną konsystencję, która szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego połysku. Zapach jest przyjemny, z nutą kwasowości. Jest.
Doskonały krem! Doskonały dla osób posiadających skórę mieszana. Po użyciu pozostawia przyjemne uczucie, bez lepkości i tłustości na twarzy. Zapach.