Lód na pryszcze - Naturalne lekarstwo dla skóry

Opryszczka na wardze – co robić?

Sposób trzeci – olejek z drzewa herbacianego lub cynamonowego

Domowe sposoby na opryszczkę są świetnym wspomaganiem kuracji zaleconej przez lekarza. Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie wirusa jest używanie… olejku z drzewa herbacianego. Możesz go delikatnie nakładać na zmianę na wargach bądź dodać np. do kremu. Możesz także skorzystać z olejku cynamonowego. Pamiętaj jednak przy tym, że olejek z drzewa herbacianego jest mniej podrażniający, jak cynamonowy – więc dlatego zaleca się rozcieńczanie tego drugiego tuż przed bezpośrednim nałożeniem na skórę.

Nie masz pod ręką żadnego z wymienionych olejków? A może po prostu zwyczajnie nie zdążyłeś się w nie zaopatrzyć? Świetnie zadziała również dodanie do mazidła świeżo zmielonego… cynamonu.

Sposób czwarty – czosnek na opryszczkę

Czosnek posiada mnóstwo dobrych właściwości, będąc przy tym naturalny i całkowicie bezpieczny w zastosowaniu – zwłaszcza przy walce z wirusami. Leczenie opryszczki czosnkiem to znakomity pomysł, zwłaszcza że chyba każdy z nas posiada go w kuchni! Lepiej nie stosować go jednak bezpośrednio na skórę ust – jest dość ostry i może podrażnić zmianę. Jak więc sprawić, by wyleczył opryszczkę i nieco ją złagodził? Zrób własnoręczne, domowe mazidełko!

  1. Utrzyj w moździerzu rozdrobniony czosnek razem z miodem i sokiem z cebuli (kilka kropel).
  2. Dodaj trochę oliwy z oliwek do całości i… natrzyj miksturą zmianę!

Czosnek na opryszczkę powinien zadziałać jeszcze tego samego dnia. To również świetny sposób u kobiet w ciąży – głównie ze względu na naturalność produktu.

Zimno na wardze - sposób piąty: Aspiryna

Ból spowodowany opryszczką możesz zniwelować również poprzez użycie domowej maści na opryszczkę. Wystarczy zamoczyć Aspirynę w niewielkiej ilości ciepłej wody. Właściwości lecznicze Aspiryny znane są już od lat i na pewno pozwolą na uporanie się z problemem.

Masaż twarzy lodem

Zimny masaż można wykonywać również na twarzy. Podobnie jak na pozostałych częściach ciała - zabieg pobudzi mikrokrążenie, poprawi dotlenienie i odżywienie komórek, zadziała rozjaśniająco. Dodatkowo chłód zmniejszy obrzęki na twarzy, które bardzo często pojawiają się po nocy. Świetnie sprawdzi się do tego chłodząca kula do masażu twarzy SO.KO.

Do masażu warto wybrać szklane kule marki SO.KO, które wypełnione są specjalnym płynem, dzięki czemu dłużej utrzymują zimną temperaturę. Masaż okolic oczu przy pomocny zimnych kul stymuluje krążenie krwi i limfy, działa regenerująco, wspomaga produkcję kolagenu. Wykonywany regularnie wpływa na wygładzenie zmarszczek. Przyjemny chłód szklanych masażerów sprzyja relaksowi. Należy pamiętać, aby masażery schować do lodówki na 2-3 godziny przed użyciem. Uwaga - schładzamy je w lodówce, a nie w zamrażarce!

Masaż działając bezpośrednio na polepszenie mikrokrążenia, poprawia wygląd skóry. Zimno wywołuje naprzemienne skurcze i rozkurcze naczyń krwionośnych, co ułatwia dotlenienie komórek. Proces ten wpływa na polepszenie oddychania komórkowego, lepsze odżywienie skóry, skuteczniejsze odprowadzanie toksyn, zwalczanie nadmiaru wolnych rodników oraz wzmocnienie włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra szybciej się regeneruje, zmniejszają się obrzęki.

WSKAZÓWKA

Zimny masaż można wykonywać również samodzielnie w domu wykorzystując do tego kostki lodu lub wspomniane wcześniej akcesoria, np. SO.KO masażery do okolic oczu. Taki zabieg świetnie sprawdzi się zwłaszcza rano, kiedy chcemy pozbyć się nocnej opuchlizny z twarzy.

Jednak należy pamiętać, że masaż nie powinien być nieprzyjemny. Jeśli decydujemy się na kostki lodu, a ich temperatura jest za niska, można je zawinąć w chusteczkę i przez nią wykonywać ruchy masażu. Skórę masujemy od wewnątrz do zewnątrz twarzy oraz w górę. Dzięki temu poprawiamy przepływ krwi i limfy, pozbywamy się opuchlizny oraz działamy antygrawitacyjnie, czyli liftingująco.

Szybka pomoc-Pasta do zębów na pryszcze

​Jak długo trzymać pastę do zębów ?

Do najskuteczniejszych domowych metod na pryszcza zalicza się pastę do zębów. Ze względu na swój skład, działa ona na skórę wysuszająco. Stosuje się ją awaryjnie, gdy pryszcz już się pojawi i chcemy go szybko zlikwidować.

Na krostkę nakłada się po prostu niedużą ilość pasty i zostawia na kilka godzin. Pasta powinna wysuszyć pryszcza, tak że na drugi dzień nie będzie już po nim śladu. Pastę do zębów aplikuje się tylko miejscowo, przy rozległym trądziku ta metoda nie jest już polecana. I co ważne, do wysuszania krostek nadaje się tylko pasta biała, a nie kolorowe żele.

Jakie owoce i warzywa na pryszcze

W kuchni znajdziemy całkiem sporo produktów, dzięki którym walka z pryszczami zakończy się wreszcie sukcesem.

Papaja na pryszcze – jak z niej skorzystać ?

  • Z właściwości antytrądzikowych znana jest też papaja. Zaletą tego owocu jest wysoka zawartość witaminy A, niezwykle cennego dla skóry antyoksydantu, oraz liczne enzymy wygładzające i kojące skórę.
  • Na pryszcza wystarczy położyć kawałek świeżej papai, innym sposobem jest wymieszanie rozdrobnionego owocu z miodem i smarowanie taką pastą całej twarzy.

Po stronie warzyw sprzymierzeńcem naszej cery jest ogórek, bogaty w potas i witaminy. Okłady z ogórka łagodzą skórę i usuwają stany zapalne – to nie przypadek, że wyciąg z ogórka jest częstym składnikiem kosmetyków do cery wrażliwej.

Zamiast jednak stosować przetworzone produkty, lepiej sięgnijmy po świeże warzywo i przygotujmy z niego maseczkę na trądzik. Ogórka kroimy na plasterki i układamy je na twarzy, zostawiając na około kwadrans. Można też pokrojonego ogórka moczyć przez godzinę w czystej wodzie i uzyskany wywar wypić albo użyć jako płynu do mycia twarzy.

Czosnek na pryszcze

  • Warto też sięgać po czosnek, niezwykle skuteczny środek na bakterie i grzyby, o właściwościach antyoksydacyjnych. W przypadku pojawienia się pryszcza, bierzemy główkę czosnku, przekrajamy ją i rozgniecioną połówkę wcieramy w krostkę, po pięciu minutach zmywamy letnią wodą. Kurację możemy powtarzać kilka razy dziennie.

Ekstrakt z drzewa herbacianego słynie ze swoich dobroczynnych właściwości. Jest bardzo pomocny przy leczeniu trądziku, ponieważ zwalcza bakterie powodujące stan zapalny na skórze i redukuje zaczerwienienia. Olejek z drzewa herbacianego wysusza pryszcze, oczyszcza pory i zamyka je, jest także dobrym środkiem kojącym dla wrażliwej cery.

Aplikacja olejku jest bardzo prosta. Nalewamy odrobinę olejku na wacik i przykładamy do zainfekowanego miejsca. Okład usuwamy do 20 minutach. Olejek z drzewa herbacianego możemy też połączyć z żelem aloesowym. Mieszankę zostawiamy na około kwadrans, po czym zmywamy ją wodą. Aloes z olejkiem nie tylko zlikwiduje pryszcza, ale usunie także blizny po wcześniejszych krostkach.

Niewątpliwie każda kobieta marzy o tym, aby czas zatrzymał się w miejscu, niestety płynie on nieubłaganie a wraz ze sobą pozostawia po sobie ślady w postaci niechcianych zmarszczek, które są zmorą każdej dojrzałej kobiety.

Czytaj dalej...

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Stosując Elmex regularnie, jesteśmy w stanie stworzyć na zębach długotrwałą powłokę, która będzie chronić zęby i ich szyjki przed próchnicą i nadwrażliwością zębów, Elmex Sensitive skutecznie zamyka kanaliki zębiny nadając im ochronę.

Czytaj dalej...

Jego trwałość oceniam jako wystarczającą, nie ściera się z twarzy, wytrzymuje około 6 godzin bez poprawek a cały dzień z małymi poprawkami, co jest bardzo dobrym wynikiem, nie ciemnieje, nie warzy się, nie podkreśla porów i zmarszczek, nie wchodzi mi w skórki, nie roluje się ani się nie waży.

Czytaj dalej...

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...