Lek na wzrost włosów na receptę - Sekrety Pięknych i Zdrowych Włosów
DELPOS
SKUTECZNY ZESTAW NA POROST WŁOSÓW KUP TERAZ
Dostępne na rynku preparaty na porost włosów to cała gama produktów: szampony, odżywki, maski, wcierki, ampułki. Tak szeroki wybór może wprowadzać pewien chaos, dlatego na początku warto się ograniczyć do niezbędnego minimum. Zacznijmy od wyboru dobrego szamponu, odżywki i wcierki do włosów – takie trio w zupełności wystarcza, aby pobudzić nasze włosy do porostu.
Szampon powinien delikatnie oczyszczać skórę głowy i włosy. Źle dobrany nie tylko nie pomoże, ale może przyczynić się do podrażnienia skóry i prowadzić do łupieżu lub wzmożonego wypadania włosów
Po każdym umyciu włosów szamponem powinniśmy zastosować odżywkę, która ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli chcemy zapuścić włosy na długość. Odżywka wzmacnia nasze pasma, wypełniając ubytki i zapobiega łamaniu się włosów.
Gdy chcemy uzyskać szybki porost włosów, codziennie używajmy wcierki. Rozprowadzana na skórze głowy pobudzi i odżywi cebulki. Dodatkowym bodźcem jest masaż, który towarzyszy nakładaniu wcierki. Wcierka to najintensywniej działający preparat na porost włosów, ponieważ zawiera skoncentrowane składniki aktywne, które działają na skórze przez dłuższy czas – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Uzupełnieniem tych wszystkich działań mogą być jeszcze maski, stosowane nie częściej niż raz w tygodniu. Alternatywą dla wcierek są ampułki, które mogą być stosowane doraźnie, przez krótki czas. Nadużywając ampułek możemy osiągać efekt odwrotny do oczekiwanego. Zrównoważona pielęgnacja przyniesie najlepsze efekty.
Wcierka Delpos jest genialna, po prostu ją uwielbiam! Zawsze marzyłam o długich włosach, ale moje włosy rosną bardzo wolno, mniej niż centymetr na miesiąc. Przy używaniu wcierki Delpos mój przyrost to obecnie od 2,5 do 3 cm na miesiąc! Szok, nie nadążam z farbowaniem włosów – mówi pani Małgorzata z Koszalina.
Przyczyny wypadania włosów czyli dlaczego tracę włosy?
Jest wiele przyczyn, które powodują, że z naszej głowy zaczyna wypadać zbyt duża ilość włosów. Część z nich jest mało poważna i wystarczy np. delikatnie zmodyfikować dietę by dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych by pozbyć się ich dość szybko.
Niestety nie zawsze się tak dzieje – łysienie może być objawem poważniejszych chorób lub mieć przyczynę w genach, dokładnie tak sprawa wygląda w przypadku łysienia androgenowego, które jest niezwykle trudne do zatrzymania.
Do najczęstszych przyczyn wypadających włosów zaliczyć możemy:
- Nasze błędy dietetyczne – brak odpowiednich substancji odżywczych bardzo często objawia się wypadaniem włosów
- Stres – udowodniono, że przewlekły stres i choroby natury psychicznej takie jak choćby depresja czy stany lękowe mogą nasilać problem
- Zaburzenie hormonalne – dotyka bardzo często mężczyzn między 40 a 50 rokiem życia oraz kobiety po menopauzie. U kobiet bardzo częstą przyczyną wypadania włosów może być ciąża i poród, który zmienia gospodarkę hormonalną.
- Choroby tarczycy – zarówno nadczynność jak i niedoczynność tarczycy może prowadzić do problemów z włosami
- Błędy w pielęgnacji – stosowanie niewłaściwych szczotek, grzebieni czy kosmetyków może prowadzić do zaostrzenia procesu wypadania włosów.
Jak wspomóc wzrost włosów?
Choć w dużej mierze wpływają na to predyspozycje genetyczne, z pewnością warto zrobić wszystko, co w naszej mocy dla wzmocnienia i stymulacji wzrostu włosów.
Jeśli nasza dieta jest zróżnicowana i zbilansowana, wpływa na cały nasz organizm, nie wyłączając włosów. Twoja dieta powinna dostarczać witaminy A, B, C, D, E oraz minerały takie jak cynk, selen i żelazo. [ 3] Równie ważne dla wzrostu włosów są niezbędne kwasy tłuszczowe, [ 4] które znajdują się w orzechach i rybach.
Zapytaj swojego fryzjera, jakie produkty do pielęgnacji włosów są dla Ciebie najlepsze. Staraj się iść w kierunku kosmetyków naturalnych i nie eksperymentuj zbytnio. Częste zmiany lub używanie wielu marek jednocześnie to najczęstsze błędy, jakie możesz popełnić. Najlepiej znaleźć najbardziej odpowiednią markę i zaopatrzyć się w całą serię, począwszy od szamponu po maskę.
Kompleks B[5] obejmuje witaminy:
- B1 (tiamina)
- B2 (ryboflawina)
- B3 (niacyna)
- B5 (kwas pantotenowy)
- B6
- B7 (biotyna)
- B9 (kwas foliowy)
- B12 (kobalamina)
Wszystkie rodzaje tej witaminy, oprócz biotyny, jesteśmy w stanie sami uzupełnić w organizmie. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, skup się głównie na przyjmowaniu witamin B2, B7, B9 i B12.
Udowodniono naukowo, że niedobór biotyny, którą należy suplementować, może być główną przyczyną wypadania włosów.
Może się to wydawać bezsensowne, ale jest wręcz przeciwnie – nawet włosy potrzebują wysokiej jakości snu i odpoczynku. Aby zachować dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne, staraj się zapewnić sobie 7-8 godzin snu.
Spróbuj codziennie wieczorem przed snem masować głowę, wykonując delikatne koliste ruchy przez 1-3 minut. Pozwoli to pobudzić krążenie krwi w skórze głowy, zapewniając dopływ składników odżywczych do mieszków włosowych. [ 6]
Stres jest wrogiem numer jeden. Może wyrządzić wiele szkód i to nie tylko w odniesieniu do włosów. Eksperci twierdzą, że wstrząsy psychiczne mogą uszkodzić włosy znacznie bardziej niż chwilowy niedobór witamin i minerałów. Stres psychiczny jest odpowiedzialny za produkcję hormonu stresu – kortyzolu. Kiedy przedostaje się on do krwiobiegu, naczynia krwionośne zwężają się, co powoduje niedostateczne ukrwienie organizmu, w tym cebulek włosowych.