Pryszcze na głowie - Czy szampon jest kluczem do rozwiązania?
Pielęgnacja skóry głowy dotkniętej trądzikiem – jak leczyć wypryski na głowie?
Wybierając środek na trądzik na skórze głowy, należy wziąć pod uwagę rodzaj skóry, której dotyczy ten problem. Najczęstszą przyczyną powstawania pryszczy na głowie jest nadmierna produkcja gruczołów łojowych (tzw. łojotok). W takim przypadku można użyć zwykłego szamponu, który nie zawiera alkoholu ani substancji zapachowych. Pomoże on zwalczyć bakterie i zmniejszyć stan zapalny, pozostawiając włosy czyste i zdrowo wyglądające przez cały czas!
Szampon na krosty na głowie
Szampon to bardzo specyficzny produkt i powinien być dostosowany do potrzeb naszej skóry. Musi oczyszczać włosy, ale nie pozbawiać ich naturalnych olejków. Musi być na tyle delikatny, by nie podrażniać skóry głowy, ale też nie na tyle delikatny, by nie spełniał swojego zadania. Idealny szampon do skóry głowy ze skłonnością do trądziku to taki, który oczyszcza włosy, nie pozbawiając odpowiedniego nawilżenia, dzięki czemu skóra głowy nie produkuje nadmiernej ilości sebum, aby zrekompensować przesuszenie. Powinien również posiadać pewne właściwości przeciwzapalne, aby mógł zmniejszać zaczerwienienia i obrzęki po istniejących pryszczach oraz zapobiegać powstawaniu nowych.
Składniki, których warto szukać, to olejek z drzewa herbacianego, olejek rozmarynowy, olejek z nasion jojoby, olejek z mięty pieprzowej (lub mentol), wyciąg z kory wierzby, kwas salicylowy i pirytionian cynku. Są to środki przeciwzapalne, które pomagają zarówno w walce z istniejącym trądzikiem, jak i w zapobieganiu powstawania nowych ognisk.
Maść na krosty na głowie
Głównym zadaniem maści na pryszcze na głowie – jest zapewnienie szybkiego i bezbolesnego usunięcia procesów zapalnych, które zaistniały na powierzchni skóry. Struktura maści jest tak opracowana, że mogą one wnikać w głąb skóry i zaczynają działać znacznie szybciej niż inne dostępne formy leczenia. Ponadto środki te są delikatniejsze od kremów, więc ich stosowanie nie powoduje podrażnień.
3 produkty, które pomogą Ci zwalczyć krosty na głowie
W leczeniu krost na głowie niezwykle ważne jest zachowanie prawidłowej higieny. Ważne jest, aby codzienna pielęgnacja odbywała się przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Szczególną uwagę warto zwrócić na:
1 . PHARMACERIS H STIMUPEEL Oczyszczający Peeling Trychologiczny
To kosmetyk, który doskonale usuwa zanieczyszczenia i wspiera proces złuszczania martwego naskórka. Przyczynia się do przywrócenia skórze głowy fizjologicznej równowagi oraz odblokowuje ujścia mieszków włosowych.
2 . PHARMACERIS H-SEBOPURIN Szampon Normalizujący Do Skóry Łojotokowej
Szampon przywraca prawidłową pracę gruczołów łojowych oraz równowagę naturalnej mikroflory skóry głowy. Łagodzi podrażnienia i świąd, a przede wszystkim doskonale oczyszcza. Formuła wzbogacona jest o biotynę, ekstrakt z łopianu, sole cynku, proteiny pszeniczne oraz piroktonian olaminy.
3 . IOSSI Olej Do Włosów Przetłuszczających Się
To olejek dedykowany włosom ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Dzięki olejkowi ylang-ylang reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Jest w 100% naturalny. Można stosować go jako wcierkę w skórę głowy lub na przesuszone końcówki.
Krosty na głowie – przyczyny. Skąd się biorą strupy we włosach?
Przyczyn powstawania pryszczy na głowie może być wiele. Najczęstszą są zmiany hormonalne, które często występują w okresie dojrzewania, kiedy człowiek przechodzi okres pokwitania.
Przyczyny:
Zmiany hormonalne
Kobiety są szczególnie podatne na zmiany hormonalne i mogą zauważyć wzrost liczby strupków podczas cyklu miesiączkowego lub ciąży (choć zazwyczaj dzieje się to podczas stosunków intymnych). Zmiany hormonalne nie zawsze są nagłe, pojawiają się z czasem, jako część procesu starzenia się lub innych naturalnych procesów, co również może przyczynić się do zwiększenia liczby ognisk. Mężczyźni mogą również doświadczać zmian hormonalnych ze względu na wiek oraz czynniki związane ze stylem życia, takie jak nadmierne spożywanie alkoholu czy palenie papierosów.
Niezbilansowana Dieta
Jeśli masz złe nawyki żywieniowe i nie otrzymujesz wystarczającej ilości składników odżywczych z pożywienia, twój organizm będzie produkował więcej sebum niż zwykle – tłustej substancji, która pomaga utrzymać skórę w zdrowiu, nawilżając ją od wewnątrz, ale może też zatykać pory, jeśli nie jest wystarczająco nawilżona!
Niewłaściwa higiena
Niewłaściwa higiena również przyczynia się do powstawania pryszczy na głowie, ponieważ pozwala bakteriom rozwijać się w porach i zatykać je zanieczyszczeniami, powodując powstawanie strupów i ropnych zgrubień.
Brak snu
Wystarczająca ilość snu jest ważna dla ogólnego stanu zdrowia, a ponadto pomaga regulować poziom hormonów, które kontrolują produkcję sebum. Niewystarczająca ilość snu może sprawić, że organizm będzie produkował więcej sebum niż zwykle, co prowadzi do zatykania porów i powstawania wyprysków.
SPRAWDŹ, JAKI MASZ RODZAJ SKÓRY
jest sucha i cienka, charakteryzuje się łagodnym łuszczeniem się