Mikrodermabrazja czy Peeling Kawitacyjny – Co Wybrać?
Jakie są różnice pomiędzy mikrodermabrazją diamentową, a peelingiem kawitacyjnym ?
Mikrodermabrazja jest mechanicznym usuwaniem martwego naskórka, warstwa po warstwie. Dzięki temu w miejsce usuniętego martwego naskórka, tworzą się nowe w pełni zdrowie tkanki, następuje naturalne wymuszenie regeneracji. Zabieg jest bezbolesny, czasami tylko można odczuć lekki dyskomfort.
Peeling kawitacyjny oczyszcza cerę (skin cleaner) za pomocą ultradźwięków i odczynnika jak np. woda demineralizowana. Nie ingeruje mechanicznie, działa na zasadzie skutecznego oczyszczania cery np. głębokiego oczyszczania porów (małych zaskórników etc.) Dzięki temu skóra staje się gładsza i bardziej świeża. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Mikrodermabrazja – co to?
Mikrodermabrazja to procedura polegająca na mechanicznym ścieraniu naskórka. Istnieją trzy główne odmiany mikrodermabrazji – diamentowa, kordunowa i igłowa. Mikrodermabrazja diamentowa i kordunowa polegają na używaniu głowic pokrytych diamentami lub tlenkiem glinu (kordunem kosmetycznym), podczas gdy mikrodermabrazja igłowa wykorzystuje mikro nakłuwające igły. Mogą być przeprowadzane na różnych obszarach ciała, ale najczęściej stosuje się je na twarzy. Procedura ścierania naskórka pobudza proces odnowy komórek skóry i stymuluje produkcję kolagenu, co przekłada się na młodszy wygląd skóry.
Mikrodermabrazja to zabieg, który przynosi widoczne efekty już po pierwszej sesji. Pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i innych nierówności skóry. Poprawia także jej teksturę i elastyczność. Mikrodermabrazja działa nie tylko na naskórek, ale również na warstwę skóry właściwej, co sprawia, że efekty są trwalsze.
Peeling kawitacyjny – nowoczesna technologia dla pięknej skóry
Peeling kawitacyjny to stosunkowo nowa metoda, która zyskuje na popularności w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Procedura ta polega na usunięciu martwego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry przy użyciu fali ultradźwiękowej. Działa na zasadzie kawitacji, czyli powstawania mikro pęcherzyków wodnych w skórze, które wybuchają, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki. Może być stosowany na twarzy, szyi, dekolcie oraz innych partiach ciała. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on nieinwazyjny i nie wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji. Efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne już po pierwszej wizycie.
Peeling kawitacyjny ma wiele zalet. Po zabiegu cera staje się wyraźnie gładsza, bardziej promienna i odświeżona. Usuwanie martwych komórek naskórka sprzyja również poprawie kolorytu skóry. Równie ważnym atutem tej metody jest redukcja nadmiernego wydzielania sebum. Peeling kawitacyjny może także pomóc w redukcji trądziku, przebarwień, blizn oraz drobnych zmarszczek.