Problemy z łuszczącą się skórą na wewnętrznej stronie dłoni - Przyczyny i Rozwiązania

Swędzenie dłoni – przyczyny

Swędzenie dłoni zazwyczaj pojawia się z błahych powodów, nieoznaczających poważnych problemów zdrowotnych. Przyczyną może być przesuszenie naskórka – przypadłość dosyć powszechna, głównie podczas miesięcy zimowych. Silny wiatr i mroźne powietrze sprawiają, że nawodnienie skóry dłoni zmniejsza się i pojawia się swędzenie dłoni – najczęściej po zewnętrznej stronie.
Sucha skóra dłoni nie musi być jednak jedyną przyczyną swędzenia. Pojawia się ono jako objaw różnych chorób, takich jak grzybica dłoni, atopowe zapalenie skóry czy pokrzywka.

Pokrzywka, oprócz swędzenia skóry dłoni, daje szereg innych objawów – opuchliznę, obrzęk i charakterystyczne bąble o różowawym zabarwieniu. W postaci ostrej trwa do sześciu tygodni, a przewlekłej – powyżej sześciu. Przewlekła postać pokrzywki występuje głównie u osób między 40 a 60 rokiem życia. Zmiany typowe dla pokrzywki skupiają się w jednym miejscu lub w kilku miejscach i mogą występować w różnych postaciach – np. pokrzywka wywołana zadrapaniem skóry objawia się wybrzuszonymi czerwonymi liniami, a ta powstała w wyniku ucisku daje głębokie obrzęki w miejscu, gdzie trwa on przewlekle. Bąble bledną pod naciskiem palca i mają tendencję do przemieszczania się – zmiana może zniknąć z danego miejsca i w odstępie kilku godzin pojawić się gdzieś indziej. Inaczej wygląda to w przypadku pokrzywki naczyniowej, w której zmiany utrzymują się w jednym miejscu powyżej 48 godzin i nie swędzą. Czasami pokrzywce towarzyszą także zaburzenia układu pokarmowego, gorączka i ból stawów. Dlaczego skóra swędzi? Odpowiedź znajdziesz w filmie:

Wśród przyczyn pokrzywki wymienia się przede wszystkim alergie na:

  • pyłki roślin,
  • artykuły chemiczne (np. do sprzątania) lub lateks (pokrzywka dłoni może być wywołana korzystaniem z rękawic lateksowych),
  • sierść zwierząt domowych,
  • jad owadów – np. komarów lub os,
  • leki – głównie niesteroidowe leki przeciwzapalne, penicylinę, kwas acetylosalicylowy,
  • pokarmy i ich składniki: orzechy, mleko, jaja, ryby, niektóre przyprawy, konserwanty, barwniki.

Łuszczenie się skóry na stopach

Problem łuszczenia się naskórka może też dotyczyć Twoich stóp. Podobnie jak w przypadku dłoni, tu również powinnaś wziąć pod uwagę możliwość występowania licznych zewnętrznych czynników wyzwalających. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia noszonego obuwia, dystansów w nich pokonywanych, czy też… temperatury na zewnątrz! Jeśli chcesz pozbyć się problemu łuszczenia się skóry na stopach, oczywiście mamy coś, co może pomóc. Jedną z opcji jest regenerujący krem do stóp z 10% Mocznika Eucerin UreaRepair PLUS, rozwiązujący problem przesuszonej skóry, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. W sytuacji, gdy źródłem dyskomfortu jest nie tylko łuszczenie się skóry na stopach, lecz także przesuszenie skóry w innych okolicach ciała i potrzebujesz naprawdę intensywnego nawilżenia, które przyniesie ulgę i da poczucie komfortu zastosuj Emulsję z 10% Mocznika Eucerin UreaRepair PLUS.

UreaRepair PLUS Regenerujący krem do stóp z 10% Mocznika

Łuszczenie się skóry głowy

Łuszczenie się skóry głowy – choć czasami nie tak dostrzegalne, jak łuszczenie się skóry twarzy – również stanowi istotny problem dla wielu osób dorosłych, a nawet dzieci. Poszukując przyczyn łuszczenia się skóry na głowie, powinnaś rozważyć czy szampon jaki stosujesz jest odpowiedni? Jaki jest jego skład chemiczny? Na przesuszenie skóry głowy może również wpływać ekspozycja na promieniowanie UV. Jeśli problem nasila się, konieczna jest wizyta u dermatologa.

Dłonie narażone są na szereg różnych czynników, które prowadzą do przesuszania się naskórka. Łuszczenie się skóry na dłoniach bywa spowodowane urazami mechanicznymi, stresem termicznym (czyli np. częstym kontaktem z gorącą wodą), czy też narażeniem na różnego rodzaju substancje chemiczne o odczynie kwasowym lub zasadowym. W walce z łuszczeniem się skóry na dłoniach jako „pomocną dłoń” możemy potraktować regenerujący krem do rąk z 5% Mocznika Eucerin UreaRepair PLUS z Ceramidem oraz Naturalnymi Czynnikami Nawilżającymi. Krem szybko przynosi ulgę szorstkim i zniszczonym dłoniom, a co równie ważne – na długi czas, bo jego działanie utrzymuje się nawet do 48 godzin!

Łuszczenie skóry - sprawdź najczęstsze przyczyny!

Łuszczenie się skóry, choć jest procesem naturalnym, może też wskazywać na niedostateczną jej pielęgnację lub stanowić symptom poważnych zaburzeń dermatologicznych (i nie tylko). Przypadłość ta może wystąpić u osób w różnym wieku i może dotyczyć różnych części ciała. To właśnie nadmiernemu łuszczeniu się skóry poświęcamy dzisiejszy artykuł. Zwrócimy uwagę na jakie problemy zdrowotne może wskazywać? I jak możesz zapobiegać nadmiernemu łuszczeniu się skóry dla zachowania komfortu fizycznego, i psychicznego? Sprawdź!

UreaRepair PLUS Emulsja z 10% Mocznika

W zależności od etiologii zaburzenia, zmiany tego typu najczęściej objawiają się na opuszkach palców, w zgięciach między paliczkami lub wokół paznokci, a symptomy są izolowane lub współwystępują z innymi dolegliwościami.

Czytaj dalej...

W sytuacji, gdy źródłem dyskomfortu jest nie tylko łuszczenie się skóry na stopach, lecz także przesuszenie skóry w innych okolicach ciała i potrzebujesz naprawdę intensywnego nawilżenia, które przyniesie ulgę i da poczucie komfortu zastosuj Emulsję z 10 Mocznika Eucerin UreaRepair PLUS.

Czytaj dalej...

Ponadto łuszczyca jest chorobą, której występowanie ma miejsce w bardzo usystematyzowany sposób jeśli schodząca skóra z nosa i łuszczenie skóry na twarzy zaatakowało Cię nagle, bez żadnych wcześniejszych objawów, typu czerwone wykwity na skórze lub zmatowiała płytka paznokcia, raczej również nie masz powodów do obaw.

Czytaj dalej...

Według dostępnych danych w literaturze medycznej szacuje się, że u około 30 40 kobiet będących w ciąży dochodzi do złagodzenia objawów choroby, a u około 20 ciężarnych obserwuje się nasilenie objawów.

Czytaj dalej...