Najlepsze maści na trądzik różowaty dostępne bez recepty
ACNEROSE
KOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY KUP TERAZ
1. Jaką maść na trądzik różowaty możemy kupić bez recepty, jeśli mamy problem z krostkami i grudkami?
Bez recepty dostaniemy na przykład maści zawierające kwas azelainowy. Jest to składnik rekomendowany przy takich objawach trądziku różowatego, jak krostki i grudki. Dodatkowo ma działanie hamujące powstawanie rumienia.
2. Czy przy trądziku różowatym można stosować maści na trądzik pospolity?
Nie zaleca się takiego postępowania, ponieważ są to dwa różne rodzaje trądziku. Maści na trądzik pospolity mają przeważnie silne działanie odkażające i przeciwłojotokowe. Cerę wrażliwą i ze skłonnością do rumienia mogą niestety podrażnić. Dlatego na trądzik różowaty należy stosować maści wyłącznie dedykowane temu problemowi.
3. Czy na trądzik różowaty maści bez recepty mogą się sprawdzić równie skutecznie, co maści na receptę?
To zależy od stopnia nasilenia trądziku różowatego. Maści bez recepty przyniosą ulgę w łagodniejszych przypadkach. W zaostrzonych stanach trądziku różowatego należy udać się do dermatologa, ponieważ może być konieczne wdrożenie mocniejszych środków. Maści na receptę mają silniejsze działanie, ale nie są też wolne od skutków ubocznych i nie powinno ich się używać przewlekle.
4. Co warto stosować na trądzik różowaty oprócz samej maści?
Warto wyposażyć się też w inne dermokosmetyki – kremy na dzień i na noc oraz preparat oczyszczający. Taka minimalistyczna pielęgnacja najlepiej się sprawdzi przy trądziku różowatym.
Bibliografia
1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Jabłońska S, Chorzelski T., Choroby gruczołów łojowych i potowych. Choroby skóry, 1997
3. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
4. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017
5. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999
Maść na trądzik różowaty – podsumowanie
Maść na trądzik różowaty jest jednym z najważniejszych elementów zwalczania trądziku różowatego. Regularnie stosowana, może odmienić stan cery i przynieść dużą ulgę. Trzeba tylko umiejętnie ją wybrać. Najlepiej zdecydować się na zakup maści o naturalnym składzie. Oprócz tego warto zastosować także inne metody walki z trądzikiem różowatym. Mowa tu o unikaniu stresu, kuracji ziołami oraz o odpowiedniej diecie. Dzięki holistycznemu podejściu do problemu można liczyć na satysfakcjonujące efekty.
FAQ
1. Dlaczego warto zaopatrzyć się w dobrą maść na trądzik różowaty?
Trądzik różowaty wywołuje na skórze niedoskonałości i dyskomfort, a ponieważ ma charakter przewlekły, problemy ze skórą mogą się jeszcze pogłębić. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie jego objawów - najważniejszym z nich jest regularne dbanie o skórę w odpowiedni sposób. Dlatego maść i inne kosmetyki na trądzik różowaty powinny zostać włączone do pielęgnacji na stałe. Dobrymi składami wyróżniają się te z serii Acnerose ponieważ są bogate w naturalne składniki aktywne.
2. Jak stosować maść na trądzik różowaty?
Regularnie, każdego dnia. Najlepiej wyposażyć się w wersję na dzień i na noc (w zestawie Acnerose to maść na rano i pasta na noc). Maść powinna być stosowana zawsze zgodnie ze wskazaniami producenta i aplikowana na oczyszczoną skórę twarzy.
3. Czy maść na trądzik różowaty może go pokonać?
Walka z trądzikiem różowatym nie jest łatwa. Schorzenie to uważane jest za nieuleczalne, więc nawet jeśli maść wyeliminuje wszystkie jego objawy, nie ma gwarancji, że problem nie nawróci. Jego objawy można kontrolować jedynie poprzez regularną pielęgnację i unikanie czynników wyzwalających.
Bibliografia
- Wolska H., Placek W., Trądzik różowaty – aktualne poglądy na etiopatogenezę i leczenie, 2016
- Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
- Kulwikowska A., Lewandowska S., Imko-Walczuk B., Rola roślinnych surowców kosmetycznych w leczeniu schorzeń dermatologicznych wywołanych hiperandrogenizmem, 2011
- Sielska H., Alergia kontaktowa u kobiet z trądzikiem różowatym, 2003
- Steinhoff M., Schmelz M., Schauber J., Facial erythema of rosacea – aetiology, different pathophysiologies and treatment options, 2016
Maść na trądzik różowaty - jak wesprzeć jej działanie?
Jeżeli będziemy regularnie stosować dobrą maść, trądzik różowaty na pewno nie będzie tak dokuczliwy i wygląd naszej skóry się poprawi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsza maść potrzebuje wsparcia. Warto byłoby więc równolegle:
- odpowiednio się odżywiać,
- redukować stres,
- stosować oczyszczające kuracje ziołami.
Bardzo ważne jest unikanie gorących i ostro przyprawionych potraw, które mogą nasilać objawy trądziku różowatego. Produkty wysokoprzetworzone, a także obfitujące w cukier również nie przysłużą się naszej skórze. Dietę warto oprzeć na wartościowych i odżywczych produktach, takich jak warzywa, owoce, orzechy, drób i ryby.
Objawy trądziku różowatego często zaostrzają się pod wpływem stresu. Trzeba więc zadbać o to, aby minimalizować jego skutki. Pomóc może w tym umiarkowana aktywność fizyczna, np. spacery czy joga.
Warto również rozważyć picie mieszanek ziołowych na oczyszczanie organizmu. Szczególnie tych na wątrobę, gdyż jej obciążenie toksynami może manifestować się właśnie poprzez zmiany skórne. Sprawdzi się np. ostropest plamisty, mniszek lekarski, pokrzywa. Niektórych ziół można używać do przemywania twarzy, np. naparu z rumianku czy z zielonej herbaty.
Maść na trądzik różowaty bez recepty
Wielu chorych cierpiących na zdiagnozowany trądzik różowaty, bądź podejrzewający u siebie tą chorobę szuka preparatów dostępnych w aptece bez recepty. Bywa, że maści, kremy, żele zawierające substancje czynne dostępne od ręki w aptekach są zlecone przez lekarza jako element przemyślanej terapii. W aptekach znajduje się szereg preparatów, które mogą mieć pozytywny wpływ na skórę chorego z tym rodzajem trądziku. Zwykle maść na trądzik różowaty bez recepty zawiera:

Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej
Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:
- ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
- ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
- rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive |
---|
✅ Przewaga naturalnych składników |
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery |
✅ Właściwości przeciwzapalne |
✅ Redukcja zmian trądzikowych |
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia |
Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.
