Maść ichtiolowa - Skuteczne rozwiązanie na wrośnięte włosy
Maść ichtiolowa a ciąża i karmienie piersią
Brak jest danych dotyczących bezpiecznego stosowania maści ichtiolowej w czasie ciąży i karmienia piersią. Zgodnie z zaleceniami producenta przed zastosowaniem produktu leczniczego przez kobietę ciężarną lub matkę karmiącą piersią, niezbędne jest zasięgnięcie porady lekarza.
Producent zaleca, aby przed zastosowaniem maści ichtiolowej u dziecka, skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej u dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia.
- Zelenkowa H. Ichtiol i jego renesans w nowym tysiącleciu. Dermatologia estetyczna 2002, 4 (21), s 222-227
- Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. MAŚĆ ICHTIOLOWA Ammonii bituminosulfonatis unguentum FP 10%, maść (Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.)
Informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą. Udostępnij Skomentuj
Jak zapobiegać wrastaniu włosów?
Przede wszystkim należy regularnie wykonywać peeling skóry całego ciała. Warto wybrać peeling chemiczny lub enzymatyczny. Peeling mechaniczny może dodatkowo podrażnić i zwiększyć stan zapalny. Peeling mechaniczny można wykonywać w momencie, gdy nie występują żadne stany zapalne na skórze. W takim przypadku doskonale sprawdzi się również szczotkowanie ciała na sucho. Złuszczanie martwego naskórka na przykład raz w tygodniu powoduje, że nie powstają zrogowacenia na skórze i włos ma łatwiejszą drogę przebicia się. Jeżeli posiadamy tendencje do wrastania włosów, należy unikać depilacji mechanicznej, czyli np. za pomocą depilatora. W przypadku golenia włosów trzeba to robić z włosem, a nie pod włos.
Do golenia zawsze warto stosować maszynki jednorazowe, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, to należy dezynfekować maszynkę zawsze przed przystąpieniem do zabiegu. Ważne, aby maszynka była ostra, ponieważ w ten sposób włos zostaje ścięty, a nie wyrwany. Skóra i włosy powinny być odpowiednio przygotowane do golenia za pomocą maszynki. Warto za pomocą odpowiednio dobranego preparatu zmiękczyć włosy przed goleniem. Po goleniu konieczna jest dezynfekcja skóry, a szczególnie miejsc najbardziej podatnych na wrastanie włosów. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie balsamu z kwasem salicylowym lub glikolowym. Zawartość kwasów delikatnie złuszczy martwy naskórek i w ten sposób zapobiega głębokiemu wrastaniu włosów. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu skóra jest zmiękczona i włos łatwiej się przebija. Odpowiednia profilaktyka zapobiegnie nieprzyjemnym skutkom głębokiego wrastania włosów.

Co stosować na wrośnięty włos? Co oznaczają?
Wrośnięty włos może pojawić się na całym ciele – na nogach, pod pachami, a nawet w okolicy intymnej. Powstały stan zapalny objawia się zaczerwienieniem oraz może powodować powstawanie guzków i zbieranie się pod skórą ropy, co często wiąże się także z dyskomfortem, a nawet bólem. Jak temu zaradzić? Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jak usunąć wrośnięty włos i co możesz zrobić, aby go uniknąć.
- Wrośnięty włos – jakie są jego przyczyny?
- Czy można wycisnąć wrośnięty włos?
- Jak usunąć wrośnięty włos? Bezpieczny sposób na usunięcie wrastających włosków
- Jak jeszcze możesz usunąć wrastający włos?
- Co stosować na wrośnięty włos?
- Wrośnięty włos w okolicy intymnej i nie tylko – jak mu zapobiegać?