Maść ichtiolowa - Skuteczne rozwiązanie na wrośnięte włosy

Maść ichtiolowa a ciąża i karmienie piersią

Brak jest danych dotyczących bezpiecznego stosowania maści ichtiolowej w czasie ciąży i karmienia piersią. Zgodnie z zaleceniami producenta przed zastosowaniem produktu leczniczego przez kobietę ciężarną lub matkę karmiącą piersią, niezbędne jest zasięgnięcie porady lekarza.

Producent zaleca, aby przed zastosowaniem maści ichtiolowej u dziecka, skonsultować się z lekarzem. Produkt leczniczy nie powinien być stosowany bez konsultacji lekarskiej u dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia.

  • Zelenkowa H. Ichtiol i jego renesans w nowym tysiącleciu. Dermatologia estetyczna 2002, 4 (21), s 222-227
  • Ulotka dołączona do opakowania: informacja dla pacjenta. MAŚĆ ICHTIOLOWA Ammonii bituminosulfonatis unguentum FP 10%, maść (Podmiot odpowiedzialny i wytwórca: Zakład Farmaceutyczny „Amara” Sp. z o.o.)

Informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą. Udostępnij Skomentuj

Jak zapobiegać wrastaniu włosów?

Przede wszystkim należy regularnie wykonywać peeling skóry całego ciała. Warto wybrać peeling chemiczny lub enzymatyczny. Peeling mechaniczny może dodatkowo podrażnić i zwiększyć stan zapalny. Peeling mechaniczny można wykonywać w momencie, gdy nie występują żadne stany zapalne na skórze. W takim przypadku doskonale sprawdzi się również szczotkowanie ciała na sucho. Złuszczanie martwego naskórka na przykład raz w tygodniu powoduje, że nie powstają zrogowacenia na skórze i włos ma łatwiejszą drogę przebicia się. Jeżeli posiadamy tendencje do wrastania włosów, należy unikać depilacji mechanicznej, czyli np. za pomocą depilatora. W przypadku golenia włosów trzeba to robić z włosem, a nie pod włos.

Do golenia zawsze warto stosować maszynki jednorazowe, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, to należy dezynfekować maszynkę zawsze przed przystąpieniem do zabiegu. Ważne, aby maszynka była ostra, ponieważ w ten sposób włos zostaje ścięty, a nie wyrwany. Skóra i włosy powinny być odpowiednio przygotowane do golenia za pomocą maszynki. Warto za pomocą odpowiednio dobranego preparatu zmiękczyć włosy przed goleniem. Po goleniu konieczna jest dezynfekcja skóry, a szczególnie miejsc najbardziej podatnych na wrastanie włosów. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie balsamu z kwasem salicylowym lub glikolowym. Zawartość kwasów delikatnie złuszczy martwy naskórek i w ten sposób zapobiega głębokiemu wrastaniu włosów. Bardzo ważne jest także odpowiednie nawilżenie skóry. Dzięki temu skóra jest zmiękczona i włos łatwiej się przebija. Odpowiednia profilaktyka zapobiegnie nieprzyjemnym skutkom głębokiego wrastania włosów.

Co stosować na wrośnięty włos? Co oznaczają?

Wrośnięty włos może pojawić się na całym ciele – na nogach, pod pachami, a nawet w okolicy intymnej. Powstały stan zapalny objawia się zaczerwienieniem oraz może powodować powstawanie guzków i zbieranie się pod skórą ropy, co często wiąże się także z dyskomfortem, a nawet bólem. Jak temu zaradzić? Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym podpowiadamy, jak usunąć wrośnięty włos i co możesz zrobić, aby go uniknąć.

  • Wrośnięty włos – jakie są jego przyczyny?
  • Czy można wycisnąć wrośnięty włos?
  • Jak usunąć wrośnięty włos? Bezpieczny sposób na usunięcie wrastających włosków
  • Jak jeszcze możesz usunąć wrastający włos?
  • Co stosować na wrośnięty włos?
  • Wrośnięty włos w okolicy intymnej i nie tylko – jak mu zapobiegać?

Warto wpisać do swojego stałego jadłospisu produkty bogate w cynk pieczywo pełnoziarniste, pomidory, kakao, otręby czy witaminy z grupy B jaja, orzechy, rośliny strączkowe , które wspomogą prace gruczołów łojowych i pomogą złagodzić różne schorzenia skórne.

Czytaj dalej...

Zanim jednak sięgniemy po maść na pieczenie pochwy lub globulki na grzybicę pochwy, warto zastanowić się, czy odczuwane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem infekcji intymnej, a nie zwykłego podrażnienia.

Czytaj dalej...

Swędzenie skóry nóg , swędzenie łydek czy pleców może oznaczać reakcję nadwrażliwości na leki zarówno substancje czynne jak i pomocnicze , być efektem depilacji, zapalenia mieszków włosowych czy przesuszonej skóry.

Czytaj dalej...

w przypadku świądu związanego ze skórą zmacerowaną skórą, która miała duży kontakt z wilgocią, zazwyczaj jest pomarszczona i jaśniejsza pielęgnacja polega na delikatnym usuwaniu wilgoci poprzez stosowanie zimnego powietrza z suszarki i mokrych kompresów pozostawionych do zupełnego wysuszenia oraz na zapobieganiu gromadzeniu się wydzieliny.

Czytaj dalej...