Maść na blizny - Odkrywamy Tajemnice Skutecznego Produktu Wizażowego

Warte polecenia składniki maści na blizny

  • Olej lniany - zawarte w nim kwasy tłuszczowe, takie jak kwasu linolowy i kwasu linolenowy, normalizują funkcje skóry jednocześnie przyspieszając jej regenerację. Maści zawierające olej lniany wpływają korzystnie na utrzymanie naturalnej bariery skóry wspierając dzięki temu procesy naprawcze w tkance blizny.
  • Alantoina - ma działanie złuszczające i osłaniające wobec skóry. Wspomaga regenerację tkanki blizny poprzez pobudzenie powstawania nowych komórek. Stosowanie maści z alantoiną łagodzi swędzenie i wygładza bliznę.
  • Deksopantenol - uelastycznia bliznę, przez co wspiera regenerację zmienionej tkanki.
  • Witamina A - rozjaśnia blizny oraz przebarwienia skóry. Maści z witaminą A mogą być szczególnie pomocne w przypadku blizn po trądziku.

W przypadku maści na blizny skuteczność jest zależna od systematycznego stosowania przez kilka miesięcy. Niestety, nie możemy się spodziewać przełomowej zmiany wyglądu blizny po tygodniu wsmarowywania preparatu.

Aby osiągnąć widoczny efekt musimy stosować maść codziennie przez długi, kilkumiesięczny okres czasu. Kuracje maścią można dodatkowo wspierać aplikując żel silikonowy. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji blizny jest codzienny delikatny masaż połączony z wsmarowywaniem maści.

Maść na blizny - skład, działanie, skuteczność maści na blizny

Maści na blizny pozwalają zadbać o zabliźniającą się tkankę. Zbliznowacenia są częstym problemem dermatologicznym, który dotyka pacjentów w każdym wieku. Są one efektem procesu gojenia się rany po wcześniejszym urazie, takim jak oparzenie czy cięcie chirurgiczne. Zabliźniająca się tkanka wymaga specjalnej pielęgnacji, dzięki której unikniemy powstania trwałych, nieestetycznych zmian. Apteczne maści na blizny mogą pomóc uelastycznić bliznę i zredukować jej czerwono-różowe zabarwienie. Kiedy warto je stosować? Jakie składniki powinna zawierać dobra maść na blizny?

Maści na blizny często nazywane są żelami lub kremami. Nie jest to jednak poprawne określenie. Maści są odrębnym typem preparatów aptecznych.

Maści na blizny różnią się od kremów i żeli tym, że zawierają w składzie bardzo mało wody, przy jednoczesnej dużym procencie tłuszczy stałych. Sprawia to, że maści na blizny mają dużą lepkość i trudniej się rozsmarowują od pozostałych preparatów.

Zaletą maści jest to, że tworzą na powierzchni blizny warstwę zabezpieczającą przed parowaniem wody i czynnikami zewnętrznymi.

Spis treści

Maść na blizny potrądzikowe. Co wybrać?

Zastanawiasz się, co na blizny po trądziku będzie najlepsze? Jeśli masz pojedyncze, małe blizny, możesz z powodzeniem skorzystać z kremu na blizny do twarzy lub żelu, który wykazuje działanie nawet wtedy, gdy jest nałożony pod makijaż.

U osób, które zmagały się z rozległym trądzikiem w przeszłości i mają głębokie, czerwone blizny, preparaty z apteki czy drogerii nie są w stanie wyleczyć takich zmian. Wyroby medyczne oczywiście pomogą, spłycą blizny i je rozjaśnią, ale nie sprawią, że znikną całkowicie.

Stąd, jeśli oczekujesz spektakularnych efektów, koniecznie skonsultuj się z dermatologiem w celu opracowania planu leczenia. Współczesne możliwości medycyny estetycznej są spektakularne, dlatego warto zapisać się na konsultację do lekarza.

W jakim celu stosuje się Contractubex® żel?

Contractubex® żel jest lekiem na blizny stosowanym po całkowitym wyleczeniu rany, wtedy kiedy odpadną strupki. Contractubex wykazuje działanie przeciwzapalne, wygładzające, antyproliferacyjne i rozluźniające tkankę blizny

Leczenie można rozpocząć po zupełnym wygojeniu rany. Nakładanie preparatu powinno odbywać się od środka blizny do jej brzegu. Wcieranie leku powinno odbywać się drobnymi ruchami kolistymi do zupełnego wchłonięcia.

Inne przyczyny powstawania pryszczy podskórnych niewłaściwa dieta, alergie skórne, zakażenia wirusowe zakażenia bakteryjne, zaburzenia w składzie sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, zmiany w procesie rogowacenia naskórka.

Czytaj dalej...

Zanim jednak sięgniemy po maść na pieczenie pochwy lub globulki na grzybicę pochwy, warto zastanowić się, czy odczuwane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem infekcji intymnej, a nie zwykłego podrażnienia.

Czytaj dalej...

wyprysk łojotokowy zmagają się z nim osoby z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych; objawia się czerwonymi, swędzącymi, piekącymi plamami, które pokrywają się żółtą łuską; może mieć różną lokalizację, a w przypadku pleców umiejscawia się najczęściej między łopatkami.

Czytaj dalej...

w przypadku świądu związanego ze skórą zmacerowaną skórą, która miała duży kontakt z wilgocią, zazwyczaj jest pomarszczona i jaśniejsza pielęgnacja polega na delikatnym usuwaniu wilgoci poprzez stosowanie zimnego powietrza z suszarki i mokrych kompresów pozostawionych do zupełnego wysuszenia oraz na zapobieganiu gromadzeniu się wydzieliny.

Czytaj dalej...