Sure, here it is -htmlCopy codeWspaniała tajemnica belio kremu do twarzy z oliwką
Działanie oliwy z oliwek na skórę
Oliwa z oliwek na skórę całego ciała, nie tylko na skórę twarzy, działa odbudowująco, antyoksydacyjnie i odmładzająco. Dlatego warto dodawać kilka jej kropli np. do kąpieli, do masażu ciała, do balsamu, który wsmarowuje się w skórę, itp.
Oliwą można też usuwać zabrudzenia i resztki makijażu z twarzy. Wystarczy czystymi palcami dłoni rozprowadzić po twarzy kilka kropli oliwki, masować przez kilka minut, a potem wacikami lub ręcznikiem papierowym usunąć ją z buzi.
Taki masaż przy użyciu oleju oliwkowego powinno się także wykonywać na blizny, plamy, rozstępy i inne niedoskonałości skórne. Aby produkt przyniósł oczekiwane rezultaty, należy stosować go regularnie.
Na co jeszcze pomagao oliwa z oliwek? Działanie na skórę stóp w sposób zmiękczający, nawilżający i regenerujący pozwala rozprawić się ze zrogowaciałym naskórkiem, suchością pięt, a nawet zażółceniem w tych obszarach.
Niewielką ilość oliwy można też wcierać w paznokcie oraz skórę wokół nich lub moczyć je całe z sokiem z cytryny. Dzięki temu te rejony będą odżywione, mocne, błyszczące i zdrowe. Po pewnym czasie regularnego stosowania znikną też suche skórki.
Taką miksturę z oliwy z oliwek i cytryny można również zostawić na noc, by rano ją odcedzić przez sitko. Tak sporządzony specyfik sprawdzi się na żylaki na nogach. Ważne, by w miejsce zmienione chorobowo wcierać grubą warstwę mikstury.
Według powszechnej opinii, inną z zalet oliwy z oliwek jest skuteczne działanie na hemoroidy. Można ją wcierać w odbyt lub nasączyć czosnek, który umieszcza się w okolicach żylaków.
Oliwa z oliwek jest bazą wielu produktów dla dzieci starszych, jak i niemowląt. Produkty te są specjalnie produkowane tak, by były bezpieczne dla maluszków. Niewskazana jest natomiast dla nich naturalna oliwa z oliwek.
Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze przeprowadzili badania, by sprawdzić, jaki wpływ mają oleje roślinne na barierę ochronną skóry dzieci. Niestety wyniki okazały się negatywne.
Działanie oliwy z oliwek na włosy
Pielęgnacyjne czynności związane z tym tłuszczem nie dotyczą wyłącznie zabiegów takich jak smarowanie twarzy. Oliwa z oliwek może być z powodzeniem stosowana jako formę olejowania na włosy średnio i wysokoporowate, a także zarówno kręcone, jak i proste.
Maseczka nawilża, odżywia i wzmacnia strukturę włosa oraz zapobiega uwalnianiu wolnych rodników. Dodatkowo przeciwdziała łupieżowi, rozdwajaniu się końcówek włosów i wysuszaniu pukli włosowych.
Jak zatem w praktyce używać maski na włosy, której bazą jest oliwa z oliwek? Właściwości kosmetycznetego produktu powodują, że najskuteczniej będzie on oddziaływać na włosy, kiedy zostanie nałożony zaraz po ich opłukaniu wodą lub na sucho.
Następnie należy wmasować oliwę w końcówki włosów, a jeśli zachodzi taka potrzeba, także w skórę głowy (jednak wówczas należy dłużej je spłukiwać z użyciem dobrego szamponu do włosów), a następnie nakryć głowę czepkiem foliowym.
Można otulić je dodatkowo ciepłym ręcznikiem i zostawić na godzinę lub 2. Niektóre panie nakładają sobie taką maskę na noc i zmywają dopiero rankiem. Po tym czasie maskę należy dokładnie zmyć z włosów.
Taki zabieg warto stosować choć raz w tygodniu, szczególnie jeśli włosy są bardzo zniszczone. Tylko regularne stosowanie oliwy w oliwek pozwala uzyskać pożądane efekty.
Wcieranie oliwy z oliwek w skórę głowy może być również sposobem na wszy. Ciepły (nie gorący) tłuszcz uniemożliwia przeobrażenie się gnidom w dorosłą wesz.
Oliwa z oliwek mogłaby pomóc w zwalczaniu ciemieniuchy, która jest rodzajem łagodnego zapalenia łojotokowego skóry, który występuje u niemowlaków. Ciemieniucha zazwyczaj znika sama po kilku tygodniach. Lepiej zatem użyć na nią specjalnej oliwki dla dzieci, gdyż oliwa z oliwek jest niewskazana do stosowania na skórze niemowląt.
Kremy do twarzy Celia
Bardzo lubię ten krem. Niesamowite jest to, iż za tak niską cenę otrzymujemy świetny kosmetyk. Nie uczula, jest lekki, nie zatyka porów, nałożony.
Ta krem jest specjalnie przeznaczony dla SKÓRY SUCHEJ, ponieważ ma gęstą konsystencję. Jest moim ulubionym kosmetykiem do pielęgnacji wieczornej.
Niska cena a jakość bardzo dobra. Ładny zapach i szybkie nawilżenie skóry. Polecam!! Bardzo mi się podoba ta krem, idealnie pasuje do mojej skóry. Zdecydowanie go polecam.Krem jest reklamowany jako krem na dzień i noc. Dla mnie bardziej przypomina odżywczy krem na noc, mimo że moja skóra jest skłonna do przesuszenia.
To jest dobra krem o przyjemnej konsystencji, który dobrze się wchłania. Używam go jako kremu na noc.
Dobry krem, ładnie odżywia cerę , robi ją gładką i miękką. Nałożenie grubej warstwy na noc daje rano efekt odmłodzonej i napiętej skóry twarzy.
Jak działa oliwa z oliwek na twarz?
Oliwa z oliwek w kosmetyce stanowi bardzo skuteczne remedium na zmarszczki, blizny, przebarwienia czy inne zmiany skórne pojawiające się wraz z upływem lat. Dzięki zawartości witamin E, A i K skutecznie radzi sobie z odświeżeniem, regeneracją i odpowiednim nawilżeniem i zmiękczeniem naskórka.
Jakie jeszcze korzyści przynosi oliwka z oliwek na twarz? Efekty zapewniające skórze odpowiedni poziom nawilżenia ale też oczyszczenia po stosowaniu tego artykułu spożywczego przekładają się na zwycięską walkę z trądzikiem i innymi problemami skórnymi.
Oliwa z oliwek znajduje się coraz powszechniej w kosmetykach marek, które słyną z pielęgnacji włosów i twarzy. Może być ona dodawana do peelingów i kremów.
Nie trzeba jednak z nich korzystać. Oliwa z oliwek stosowana samodzielnie jest bezpieczna nawet do pozostawienia jako maseczka. Jeśli konsystencja jest problemem, można ją dodawać do innych produktów, np. kremów do twarzy.
Maseczka z oliwy z oliwek to jeden ze specyfików, który przygotowuje się bardzo szybko, i który świetnie przeciwdziała podrażnieniom skóry i pobudza właściwe nawilżenie.
Jak ją przygotować i stosować? W skład takiej maseczki na twarz najczęściej wchodzi miód i oliwa z oliwek. Przepisów na ten domowy kosmetyk pielęgnacyjny nie brakuje.
Do jednego z nich potrzebne są łyżka oliwy z oliwek, 2 łyżki jogurtu naturalnego i łyżeczka miodu (jeśli nie jest płynny, warto wcześniej rozpuścić go w kąpieli wodnej). Gotową mieszankę zostawia się na oczyszczonej skórze twarzy na około kwadrans, po czym się ją zmywa.
Wiele osób może o tym nie wiedzieć, ale oliwa z oliwek nadaje się również do stosowania na rzęsy. Wpływa na ich pogrubienie i zagęszczenie, a jednocześnie można wykorzystywać ją jako pierwszy krok w demakijażu.
