Usuwanie blizn za pomocą mikrodermabrazji - Metoda odzyskiwania pięknej skóry

Przygotowuje skórę do zabiegów laserowych

Mikrodermabrazja oddziałuje na głębokie warstwy skóry, spłycając zmarszczki i uelastyczniając. Zanim zdecydujemy się na bardziej radykalne metody odmładzania, dobrze zacząć właśnie od tego zabiegu.

Wskazań do podania się zabiegowi mikrodermabrazji jest wiele, ale szczególnie jego efekty docenią ci, którzy borykają się z problemem łojotoku, trądziku i blizn potrądzikowych, blizn innego pochodzenie, rozszerzonych porów, wiotkości skóry, przebarwień i uszkodzeń posłonecznych.

Procedury nie będzie można przeprowadzić w przypadku stwierdzenia: łuszczycy, grzybicy, włókniaków czy znamion.

Mikrodermabrazję można wykonać niezależnie od pory roku – jesień to dobry czas, by zadbać o skórę po intensywnym lecie – zapraszamy na zabiegi pielęgnacyjne do Esteticenter oraz do lektury artykułu Jesienna wizyta w gabinecie kosmetycznym na naszym blogu.

Wersja tlenowa

Mikrodermabrazja tlenowa, nazywana również oksymikrodermabrazją, jest najnowocześniejszą odmianą tego typu zabiegów, charakteryzującą się minimalną ingerencją w tkankę skórną. Materiałem ściernym są tu tlen i sól fizjologiczna rozprowadzane pod ciśnieniem. Efekt złuszczenia jest delikatny, dlatego konieczna jest większa ilość zabiegów, by uzyskać efekt porównywalny do zastosowania kryształków diamentu czy korundu. Zabieg ten poleca się jako odnowę biologiczną skóry idealną na wiosnę i lato.

Możliwe jest wykonanie pojedynczego zabiegu, jednak najefektywniejsza terapia i najtrwalsze efekty uzyskiwane są po odbyciu całej serii. W przypadku wykonywanej w Esteticenter mikrodermabrazji diamentowej, zalecamy od 6 do 10 sesji kosmetycznych, odbywających się w odstępie od 1 do 4 tygodni.

Jak przebiega zabieg laserowego usuwania blizn?

Laserowe usuwanie blizn nie jest zabiegiem długim. Cała procedura trwa, w zależności od typu blizny i jej rozległości, od 30 do 90 minut. W tym czasie lekarz kieruje wiązkę lasera w precyzyjnie wybrane miejsca na bliźnie i w jej okolicy.

Światło, docierając w głąb tkanki podskórnej i skóry właściwej powoduje mikrouszkodzenia. Na skutek reakcji foto termicznej znajdująca się w tkankach woda odparowuje, co zapoczątkowuje cały szereg procesów odbudowy tkanki.

Jednym z nich jest stymulacja produkcji kolagenu, białka podporowego skóry, dzięki któremu jest ona gładka i jędrna. Lekarz operuje światłem lasera w taki sposób, by między mikrouszkodzeniami została odpowiednio duża nieuszkodzona tkanka, Dzięki temu skóra goi się łatwiej, proces ten pozwala również zapoczątkować przebudowę kolagenu w taki sposób, by w miejscu blizny powstała nowa tkanka o prawidłowej strukturze i właściwym, jednolitym odcieniu.

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...