Usuwanie blizn za pomocą mikrodermabrazji - Metoda odzyskiwania pięknej skóry

Laserowe usuwanie blizn - wskazania, przeciwwskazania, przebieg, powikłania, cena

Laserowe usuwanie blizn to ratunek dla oszpeconej bliznami skóry. Zabieg ten pozwala całkowicie usunąć blizny lub zmniejszyć je na tyle, że staną się dużo mniej widoczne. Warto jednak wiedzieć, że nie każdą bliznę można w ten sposób usunąć, nie każdy również może poddać się temu zabiegowi. Na czym polega zabieg laserowego usuwania blizn? Jakie blizny można usunąć w ten sposób, jak przebiega zabieg, jakich efektów można się spodziewać i w jaki sposób dbać później o skórę?

Laserowe usuwanie blizn to jedna z najbardziej skutecznych metod eliminacji blizn. Sposób ten cieszy się ogromnym uznaniem zarówno lekarzy, którzy wykonują zabieg, jak i osób, które mu się poddają.

Mimo, że metoda ta jest stosunkowo droga, niesie za sobą również pewne ryzyko powikłań, to jednak daje nieporównywalnie lepsze efekty, niż większość dużo łagodniejszych metod usuwania blizn, jakie stosowane są w gabinetach, jest też dużo skuteczniejsza niż domowe sposoby na blizny.

Warto jednak wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn nie jest zabiegiem, z którego skorzystać może każdy chętny. Do tego zabiegu istnieją bowiem istotne przeciwwskazania. Po laserowym usuwaniu blizn możliwe są również powikłania i z tego powodu decyzję warto dobrze przemyśleć. Na czym polega laserowe usuwanie blizn, jak się do niego przygotować i jak dbać o skórę po zabiegu?

Spis treści

  1. Laserowe usuwanie blizn - wskazania do zabiegu
  2. Laserowe usuwanie blizn - metody
  3. Laserowe usuwanie blizn - przygotowanie
  4. Jak przebiega zabieg laserowego usuwania blizn?
  5. Laserowe usuwanie blizn - efekty zabiegu
  6. Laserowe usuwanie blizn - pielęgnacja skóry po zabiegu
  7. Powikłania po laserowym usuwaniu blizn
  8. Laserowe usuwanie blizn - ile to kosztuje
  9. Laserowe usuwanie blizn - przeciwwskazania

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.

Mikrodermabrazja diamentowa

  • łagodna
  • narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
  • dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień

Mikrodermabrazja korundowa

  • bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
  • narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
  • pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek

Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja

  • najdelikatniejsza
  • przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
  • dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi

Mikrodermabrazja laserowa

  • najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
  • wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
  • skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest niczym innym jak specjalnym rodzajem peelingu, czyli mechanicznym sposobem złuszczania skóry, dzięki któremu pozbywamy się głębokich warstw naskórka. Zabieg ten powinien zosporadtać przeprowadzony przez profesjonalistę, który będzie ściśle kontrolować poziom złuszczenia naskórka tak, aby uniknąć zbyt głębokiego oczyszczania. Tylko w takim przypadku osiągniemy pożądane efekty. Co ważne, mikrodermabrazja nie jest mocno inwazyjna, krwawa ani bolesna. Dzięki temu od razu po zabiegu możemy wrócić do codziennej aktywności.

Mikrodermabrazję najczęściej wykonuje się na twarzy, ale można przeprowadzić ją również na plecach czy pośladkach. Zabieg pomaga wygładzić zmarszczki mimiczne, zniwelować blizny i przebarwienia, usunąć zaskórniki, rozszerzone pory oraz łojotok. Wykorzystuje się go również w niwelowaniu zmian potrądzikowych i piegów.

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja korundowa , wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry; tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...