"Skuteczna maść na swędzenie skóry dostępna bez recepty"

Przyczyny swędzenia i pieczenia miejsc intymnych

Swędzenie i pieczenie miejsc intymnych mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Jedną z najczęstszych przyczyn jest infekcja grzybicza, zwana kandydozą. Jest to infekcja wywołana przez drożdże Candida, które mogą rosnąć w wilgotnych obszarach, takich jak narządy płciowe. Objawy kandydozy to m.in. swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i obrzęk.

Inne przyczyny swędzenia i pieczenia miejsc intymnych to:

  • Infekcje bakteryjne, takie jak bakteryjne zapalenie pochwy
  • Infekcje przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, rzeżączka czy opryszczka narządów płciowych
  • Reakcje alergiczne na produkty higieny intymnej, środki antykoncepcyjne lub lateks
  • Sucha skóra w okolicach intymnych
  • Irytacja spowodowana niewłaściwą higieną
  • Stres

Budowa skóry

Nasza skóra jest największym narządem, pokrywającym całe ciało. Oddziela i chroni narządy wewnętrzne przed środowiskiem zewnętrznym, dzięki swojej skomplikowanej budowie i funkcjach, jakie pełni. Powierzchnia skóry dorosłego człowieka wynosi nawet ok. 2 m², a grubość od 0,5 mm do 4 mm. Najcieńsza jest skóra na powiekach, natomiast najgrubsza warstwa skóry (rogowa) występuje na podeszwach stóp. Grubość skóry uzależniona jest od płci i cech indywidualnych. Mężczyźni zwykle mają grubszą skórę w porównaniu do kobiet. Skóra dorosłego człowieka może ważyć ok. 6% masy ciała, czyli od 4 do nawet 5,5 kg. Skóra składa się z trzech głównych warstw.

Naskórek (łac.epidermis) – to górna warstwa, która stanowi bezpośrednią granicę pomiędzy organizmem a środowiskiem zewnętrznym. Głównym typem komórek w naskórku są keratynocyty, które produkują keratynę - białko nadające skórze jej wytrzymałości. Naskórek nie posiada naczyń krwionośnych, dlatego rogowacieje, czyli obumiera, i systematycznie się złuszcza. Posiada barwnik – melaninę, nadającą włosom i skórze koloru i składa się z 5 warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej, podstawnej.

Skóra właściwa (łac. dermis) – to warstwa środkowa, zawierająca receptory, naczynia krwionośne, nerwy oraz gruczoły łojowe i potowe, a także korzenie włosów. Jest zbudowana z tkanki łącznej, która nadaje skórze wytrzymałości, elastyczności i sprężystości. Głównym składnikiem tej części skóry jest kolagen. Włókna kolagenowe są powiązane elastycznymi włóknami zbudowanymi z elastyny. W skórze właściwej wyróżnia się warstwy:

Brodawkową, która jest silnie pofalowana i zawiera tkankę łączną, a także dostarcza skórze tlen i składniki odżywcze.

Siateczkowatą, zawierającą włókna kolagenowe i elastynowe odpowiedzialne za jędrność, sprężystość i wytrzymałość skóry. W tej warstwie znajdują się również gruczoły, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz receptory czuciowe.

Jaka maść na swędzenie i pieczenie miejsc intymnych?

Jeśli odczuwasz swędzenie i pieczenie w miejscach intymnych, możesz być zaniepokojony i szukać odpowiednich rozwiązań. W tym artykule przedstawimy Ci różne maści, które mogą pomóc złagodzić te nieprzyjemne objawy. Przedstawimy również informacje na temat przyczyn swędzenia i pieczenia miejsc intymnych oraz jakie kroki możesz podjąć, aby zapobiec ich nawrotom.

O ile opisane wyżej objawy chorób nowotworowych nie wiążą się zazwyczaj z widocznymi zmianami skórnymi, o tyle w przypadku innych schorzeń świąd może współwystępować z różnego typu wypryskami, rumieniem, nadmiernym złuszczaniem naskórka etc.

Czytaj dalej...

olej z konopi źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i kwasów nasyconych, witaminy E i karotenu, które są znanymi antyoksydantami, witamin A, D, E oraz składników mineralnych, w tym cennego dla skóry cynku,.

Czytaj dalej...

W naszej aptece internetowej znajdziesz szeroki wybór leków na alergię przeznaczonych do łagodzenia tych nieprzyjemnych objawów, w tym maść na alergię skórną oraz wapno przeciwalergiczne, która jest skutecznym sposobem na szybką ulgę.

Czytaj dalej...

Efektem tego połączenia jest zahamowanie wytwarzania substancji odpowiedzialnych za powstawanie stanu zapalnego prostaglandyny, bradykinina, histamina, cytokiny oraz enzymów niszczących tkanki kolagenazy i elastazy.

Czytaj dalej...