Skuteczne Maści Przeciwświądowe Bez Recepty - Najlepsze Opcje Dostępne na Rynku
Maści na łuszczycę - działanie
Maści na łuszczycę mają za zadanie przede wszystkim nawilżenie i natłuszczenie naskórka, zapobiegając jego przesuszeniu. Hamują również powstawanie nowych zmian skórnych i zmniejszają aktywne stany zapalne, redukując zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Dobre maści na łuszczycę nie tylko niwelują uciążliwe zmiany, ale także wydłużają remisję choroby i zapobiegają jej nawrotom.
W leczeniu łuszczycy wykorzystuje się kilka rodzajów maści:
Maści steroidowe: zawierają kortykosteroidy, które są silnymi substancjami przeciwzapalnymi. Działają na skórę, zmniejszając stany zapalne i łagodząc objawy łuszczycy, takie jak zaczerwienienia i swędzenie. Jednak ich długotrwałe stosowanie może prowadzić do skutków ubocznych, takich jak pojawienie się rozstępów lub zaników skóry.
Maści na bazie witaminy D: zawierają aktywną postać witaminy D, która pomaga w regulacji procesów wzrostu komórek skóry. Ten rodzaj maści działa na spowolnienie nadmiernego namnażania się komórek skóry, które jest charakterystyczne dla łuszczycy.
Maści na bazie węgla leczniczego: mają działanie przeciwzapalne i mogą pomóc w złagodzeniu objawów łuszczycy, takich jak swędzenie i zaczerwienienia.
Maści z substancjami zmiękczającymi skórę: niektóre maści zawierają substancje zmiękczające skórę, takie jak mocznik lub kwas salicylowy. Pomagają złuszczyć martwe komórki naskórka, co poprawia wygląd i teksturę skóry.
Podwójna moc na problemy skórne
Maxicortan to lek do stosowania miejscowego w stanach zapalnych skóry, który wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne. Produkt ten jest wskazany dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy alergiczny, pokrzywkę oraz reakcje występujące po ukąszeniu przez owady. Maxicortan dzięki swojemu wielokierunkowemu, miejscowemu działaniu zwalcza objawy zapalenia takie jak przekrwienie, zaczerwienienie,
ból, obrzęk oraz swędzenie, przynosząc skórze szybką ulgę.
Lek stosowany miejscowo w stanach zapalnych skóry różnego pochodzenia przede wszystkim o podłożu alergicznym, o średnim nasileniu, które reagują na glikokortykosteroidy
Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz obkurczające naczynia krwionośne Przynosi szybką ulgę w stanach zapalnych skóry Zwalcza objawy zapalenia takie jak przekrwienie, zaczerwienienie, ból, obrzęk oraz swędzenie* Dotyczy Hydrocortisoni acetas w kremie dostępnego na rynku Polskim.
spis treści
- I Miejsce Emulsja do skóry głowy Psorisel
- II Miejsce Dr Michaels Maść Scalp & Body OINTEMNT
- III Miejsce Ducray Kertyol P.S.O. Koncentrat do stosowania miejscowego
- IV Miejsce Cutis Ł Maść konopna 20% + CBD
- V Miejsce La Biosthetique Lotion Ergines B
- VI Miejsce CerkoGel Żel mocznikowy do skóry głowy
Miejsce I | Emulsja do skóry głowy Psorisel | Nasza ocena 6/6 |
Lekka emulsja na łuszczycę Psorisel w formie kremu do stosowania na skórę głowy. Wcierana w skalp pobudza procesy regeneracji i odbudowy naskórka zniszczonego łuszczycą. Może być stosowana samodzielnie lub w zestawie z pozostałymi produktami z linii Psorisel – szamponem i płynem do skóry głowy. |
ZALETY PRODUKTU
- Bezpieczny i roślinny skład.
- Natychmiast koi podrażnienia i zaczerwienienia.
- Intensywnie nawilża i chroni przed przesuszeniem.
- Łagodzi objawy łuszczycy.
- Regeneruje skórę głowy.
- Zapobiega tworzeniu się łuski i przesuszaniu skóry skalpu.
- Nie wchodzi w reakcję z innymi środkami i lekami zaleconymi przez lekarza.
- Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
Składniki aktywne zawarte w produkcie
- Ichtiol – działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, oczyszczająco. Stymuluje mikrokrążenie w skórze głowy.
- Mocznik – utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia naskórka, ma właściwości złuszczające i zmiękczające. Wspomaga odbudowę skóry.
- Skwalan – wygładza, zmiękcza, nawilża, zapobiega utracie wody z naskórka.
- Pirokton olaminy – hamuje problem łupieżu łojotoku. Działa antygrzybiczo, przeciwzapalnie, koi świąd i pieczenie skóry.
- Pantenol – łagodzi i koi podrażnienia, wspomaga wyciszanie zaczerwienień skóry, chroni przed przesuszeniem.
- Olejek lawendowy – działa przeciwzapalnie, antyseptycznie i łagodząco. Poprawia mikrokrążenie skóry głowy i tonizuje.
Dawkowanie preparatu
Szczegółowe dawkowanie preparatu ustala lekarz, który uwzględnia przyczynę podania leku oraz intensywność objawów. Leku Laticort, bez względu na postać, nie należy stosować częściej niż 2 razy dziennie. Maksymalny okres ciągłego stosowania wynosi 2 tygodnie, a w przypadku leczenia zmian skóry twarzy okres ten nie powinien być dłuższy niż 7 dni. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci, które ukończyły 2 rok życia. Producent zaznacza, że u najmłodszych pacjentów leczenie powinno zostać przeprowadzone ostrożnie, na niewielkiej powierzchni skóry, a w przypadku skóry twarzy nie zaleca się stosowania preparatu w ogóle. U dzieci lek należy nanosić wyłącznie raz na dobę.
Jak każdy lek, tak również Laticort może wywoływać działania niepożądane. Preparat może wywoływać u niektórych pacjentów objawy trądzikopodobne, zanik naskórka i tkanki podskórnej, przesuszenie skóry, nadmierne owłosienie bądź łysienie, odbarwienia, rozstępy, wtórne zakażenia czy podrażnienie skóry. W związku z tym, że Laticort to maść ze sterydem, może powodować także plamicę posteroidową.
Maść na łuszczycę - ranking TOP 6
Łuszczyca skóry głowy jest utrapieniem wielu osób. Przybiera charakter nawrotowy i nasilający objawy. Walka z nią chociaż trudna jest możliwa. Kluczowe jest stosowanie odpowiednich środków myjących i pielęgnujących skórę, które dostarczając składników aktywnych zmiękczają ją i nawilżają, zapobiegając tym samym przesuszaniu i łuszczeniu. Oprócz szamponu, w codziennej pielęgnacji warto sięgnąć po odżywkę lub maść na łuszczycę. Regularne stosowanie produktu, może wprowadzić schorzenie w stan remisji. Jaką kupić maść na łuszczycę? Jakie składniki aktywne powinny znaleźć się w formule produktu? Szukając odpowiedzi na to pytanie stworzyliśmy ranking maści na łuszczycę skóry głowy.