Najlepsze maści na trądzik różowaty dostępne bez recepty

ACNEROSE
KOMPLEKSOWA PIELĘGNACJA SKÓRY Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM ZAMÓW!

Maść na trądzik różowaty Acnerose stosuję już kilka miesięcy. Bardzo ją sobie chwalę, jak zresztą całą tę serię. Maść łatwo się wchłania i przynosi szybką ulgę. Cera wygląda lepiej, zaczerwienienia są mniej widoczne, a łuszczenie całkiem ustąpiło. Polecam – pisze pani Alina z Dąbrowy Górniczej

Maść na rano Acnerose to prawdziwe ukojenie dla moich policzków! Wreszcie nie są czerwone i swędzące – pisze pani Justyna z Gdyni

Mam trądzik różowaty, przez co moja skóra twarzy jest bardzo wybredna. Dzięki maści Acnerose udało mi się ją uspokoić. Po dłuższym stosowaniu mam wrażenie, że skłonność do rumienia jest mniejsza – pisze pani Paulina z Lubania

Poradnik zakupowy

Stosowane na trądzik różowaty maści nie powinny być wybierane przypadkowo. Istnieje kilka zasad, którymi warto się kierować, aby znaleźć skuteczny produkt.

Poszukiwania dobrej maści na trądzik różowaty warto zawęzić do grona preparatów przeznaczonych do tego typu cery. Z założenia powinny być to kosmetyki odpowiadające potrzebom skóry z trądzikiem różowatym, działające delikatnie i minimalizujące ryzyko jakichkolwiek podrażnień oraz rumienia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zestawy kosmetyków. Znajdujące się w nich produkty działają komplementarnie. Co ważne, ich składniki są tak dobrane, aby nie kolidowały ze sobą. Więcej ryzykujemy, gdy samodzielnie próbujemy zbudować rutynę pielęgnacyjną, łącząc różne kosmetyki i nie znając interakcji między ich składnikami aktywnymi.

ACNEROSE
KOSMETYKI NA TRĄDZIK RÓŻOWATY KUP TERAZ

1. Jaką maść na trądzik różowaty możemy kupić bez recepty, jeśli mamy problem z krostkami i grudkami?

Bez recepty dostaniemy na przykład maści zawierające kwas azelainowy. Jest to składnik rekomendowany przy takich objawach trądziku różowatego, jak krostki i grudki. Dodatkowo ma działanie hamujące powstawanie rumienia.

2. Czy przy trądziku różowatym można stosować maści na trądzik pospolity?

Nie zaleca się takiego postępowania, ponieważ są to dwa różne rodzaje trądziku. Maści na trądzik pospolity mają przeważnie silne działanie odkażające i przeciwłojotokowe. Cerę wrażliwą i ze skłonnością do rumienia mogą niestety podrażnić. Dlatego na trądzik różowaty należy stosować maści wyłącznie dedykowane temu problemowi.

3. Czy na trądzik różowaty maści bez recepty mogą się sprawdzić równie skutecznie, co maści na receptę?

To zależy od stopnia nasilenia trądziku różowatego. Maści bez recepty przyniosą ulgę w łagodniejszych przypadkach. W zaostrzonych stanach trądziku różowatego należy udać się do dermatologa, ponieważ może być konieczne wdrożenie mocniejszych środków. Maści na receptę mają silniejsze działanie, ale nie są też wolne od skutków ubocznych i nie powinno ich się używać przewlekle.

4. Co warto stosować na trądzik różowaty oprócz samej maści?

Warto wyposażyć się też w inne dermokosmetyki – kremy na dzień i na noc oraz preparat oczyszczający. Taka minimalistyczna pielęgnacja najlepiej się sprawdzi przy trądziku różowatym.

Bibliografia

1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Jabłońska S, Chorzelski T., Choroby gruczołów łojowych i potowych. Choroby skóry, 1997
3. Landow K., Rosacea: the battle goes on, 2005
4. Jones S.N., Pozbądź się chorób skóry, 2017
5. Breathnach A.S., Azelaic acid: potential as a general antitumoural agent,1999

Pamiętaj, żeby nie zwlekać z działaniem

Bez wdrożenia leczenia oraz odpowiedniej pielęgnacji objawy trądziku różowatego będą się utrwalać i rozwijać. Działaj więc od razu, gdy tylko zauważysz problem. Skoncentruj się na potrzebach swojej skóry i wybieraj takie kosmetyki, które na nie odpowiedzą.

Przy dolegliwości, jaką jest trądzik różowaty, maść bez recepty również może pomóc w zlikwidowaniu nieprzyjemnych odczuć. Wybrana w sposób świadomy, zmniejszy pieczenie, świąd i napięcie skóry. Ponadto wpłynie pozytywnie na stan cery: wyciszy zaczerwienienia, zredukuje łuszczenie naskórka i rozjaśni przebarwienia. Maść można zatem uznać za jeden z kroków do ukojonej i piękniejszej skóry.

Maść na trądzik różowaty bez recepty z kwasem azelainowym

Kwas azelainowy dostępny jest w aptekach bez recepty od niedawna. Niektóre preparaty np. w postaci żelu w przeszłości były wydawane jedynie z przepisu lekarza. Obecnie chory może je nabyć w aptece samodzielnie. Każdorazowo należy jednak zasięgnąć opinii farmaceuty, który służąc radą, pomocą i fachową wiedzą wyjaśni w jaki sposób stosować dany lek na trądzik i jakich efektów należy się spodziewać.

Kwas azelainowy działa złuszczająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie. Redukuje liczbę grudek i krostek, zwłaszcza w postaciach trądziku różowatego, w których oprócz charakterystycznego rumienia na skórze chorego pojawiają się wypryski. Zwykle maść z kwasem należy stosować wieczorem, po umyciu i osuszeniu skóry twarzy. W dzień należy chronić się przed słońcem, unikać spacerów w czasie największego nasłonecznienia, stosować filtry przeciwsłoneczne i np. kapelusze z rondem. Dzięki temu pacjenci mogą uniknąć negatywnych działań leku i zwiększyć szansę na sukces terapii. Kwas azelainowy może podczas stosowania, zwłaszcza na początku, dawać nieprzyjemne objawy. SKóra w miejscu aplikacji może być mocno zaczerwieniona, może szczypać i piec, pacjenci czasem skarżą się na uczucie „palenia” skóry. O ile nie są to efekty nie do wytrzymania i ustępują po kilkunastu minutach nie należy się nimi martwić. Po pewnym czasie skóra przyzwyczai się do substancji czynnej i przestanie reagować nieprzyjemnymi objawami.

Wspomnij również o przyjmowanych lekach, chorobach, z którymi się zmagasz oraz opowiedz o swojej codziennej pielęgnacji skóry być może problemem są źle dobrane kosmetyki lub ich brak w podstawowej rutynie.

Czytaj dalej...

Zalety Acnerose Skuteczne działanie przeciwzapalne Wsparcie dla regeneracji skóry Nawilżanie skóry Zwalczanie krostek i grudek Normalizacja pracy gruczołów łojowych Ochrona i poprawa elastyczności naczyń krwionośnych Zapobieganie powstawaniu rumienia i czerwienienia się twarzy.

Czytaj dalej...

Maseczki z naturalnych składników Maseczki z miodu, cynamonu czy zielonej herbaty mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego i przyspieszyć gojenie pryszczy.

Czytaj dalej...

Uczulenie na rękach może się pojawić w wyniku działania rozmaitych czynników, ale najczęściej odpowiadają za nią alergeny zawarte w detergentach, płynach do zmywania, farbie drukarskiej, oleju napędowym i metalach, takich jak kobalt, chrom i nikiel.

Czytaj dalej...