"Maseczka na pryszcze - Skuteczne rozwiązanie problemu!"

Domowa maseczka z drożdży na trądzik

Domowe maseczki oczyszczające na trądzik to jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najzdrowszych (bo bez dodatku chemii) sposobów na pielęgnację twarzy.

Drożdżowa maska na trądzik to jeden ze sprawdzonych babcinych sposobów, do którego dziś chętnie wracamy.

Jak zrobić maseczkę na trądzik z drożdży? Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy:

  • 1/4 małej kostki drożdży,
  • niewielka ilość mleka.

Drożdże rozgnieć widelcem i dodawaj stopniowo mleko, aż do osiągnięcia konsystencji pasty. Taką bazową mieszankę możesz wzbogacać dodatkowymi składnikami, w zależności od tego, czego potrzebuje twoja cera. Oliwa z oliwek ją nawilży, a dodatek kilku kropel cytryny pomoże ujednolicić jej kolor.

Drożdże mają silne właściwości oczyszczające, a także normalizujące wydzielanie sebum. Działają przy tym antybakteryjnie.

Maskę nanieś dość grubą warstwą na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i pozostaw na około 20 minut. Zmyj ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, przetrzyj skórę tonikiem i wklep ulubiony krem.

Drożdżową maseczkę możesz stosować nawet 2-3 razy w tygodniu. Nie podrażni ani nie wysuszy skóry, za to rewelacyjnie rozprawi się z wypryskami i stanami zapalnymi.

Zobacz także:

Maseczka aspirynowa na przebarwienia, zaskórniki, pryszcze - sprawdzony przepis

Maseczka z aspiryny to klasyczny kosmetyk używany przez nasze babcie, mamy i ciotki. Kwas acetylosalicylowy działa jak w przypadku zabiegu kwasami u kosmetyczki i skutecznie pomaga w walce z łagodnym trądzikiem, zaskórnikami i zaczerwienieniem po wypryskach. Niestety jest to również zabieg inwazyjny i dla skóry wrażliwej, naczynkowej się nie nadaje. Sprawdź, jak zrobić maseczkę aspirynową.

Spis treści

  1. Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?
  2. Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)
  3. Przepis na maseczkę z aspiryny - jak urozmaicić maseczkę?
  4. Maseczka aspirynowa - jak często ją nakładać?
  5. Maseczka aspirynowa - przeciwwskazania
  6. Maseczka aspirynowa - nie ryzykuj, wykonaj próbę uczuleniową

Maseczka z aspiryny to świetny sposób na pozbycie się niedoskonałości skóry twarzy. Wszelkie krostki, zaskórniki, wągry i przebarwienia po trądziku można zniwelować stosując regularnie maseczkę aspirynową lub nakładając papkę z aspiryny punktowo (również na opryszczkę). Dlaczego akurat aspiryna? Wszystko dlatego, że aspiryna (jak i polopiryna) zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma właściwości wysuszające i głęboko oczyszczające. Zabieg maską aspirynową porównywany jest do zabiegu kwasami w gabinecie kosmetycznym (oczywiście działanie domowej maseczki jest słabsze).

Trądzik – jak się z nim uporać?

Trądzik to choroba skóry, która może być spowodowana zmianami hormonalnymi, złą dietą, nadmiernym rogowaceniem ujścia mieszków włosowych bądź mieć podłoże genetyczne. Przyczyn jest cała masa, wobec tego ta przypadłość dotyka osoby w różnym wieku, choć w wielu przypadkach dojrzewanie z reguły nasila objawy.

Przyczyną trądziku jest nieprawidłowe działanie gruczołów łojotokowych, które produkują za dużo sebum, a to z kolei przyczynia się do zamykania porów. Właśnie dlatego na skórze pojawiają się krostki i inne widoczne niedoskonałości, takie jak wągry.

Przy trądziku zazwyczaj mamy najwięcej pryszczy i wągrów zlokalizowanych w strefie T, czyli jest to czoło, nos oraz broda. Regularne oczyszczanie skóry pomaga usunąć nadmiar tłuszczu oraz zanieczyszczeń. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko pojawiania zaskórników, jak i innych zmian, bo pory się odblokują. W ten sposób cera będzie w dużo lepszym stanie, a produkcja sebum się znacząco zmniejszy.

Maseczka i napój z drożdży na pryszcze

Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.

Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.

Maseczka aspirynowa - dla kogo tak, dla kogo nie?

Maseczka aspirynowa nadaje się w zasadzie dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą, bardzo suchą i naczyniową - osoby z takim problemem skóry powinny bardzo skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo nieustannie narażają się na podrażnienia. Maseczka z aspiryny lub polopiryny sprawdzi się najlepiej w przypadku cery mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, problematycznej. Przy regularnym stosowaniu można zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry, zmniejszenie liczby zaskórników, drobnych krostek, rozjaśnienie przebarwień.

  • Uwaga! Maseczka z aspiryny pomoże pozbyć się zanieczyszczeń skóry, ale jet to pomoc jedynie powierzchowna. Jeśli zmagasz się z trądzikiem i masz poważne problemy ze skórą lepiej zgłoś się do lekarza dermatologa lub endokrynologa. Żadna maseczka nie leczy przyczyny chorób skóry.

Niewiele osób ma typową skórę tłustą. Takie osoby przeważnie zmagają się z ostrą postacią trądziku, co jest jednym z przeciwwskazań do stosowania maseczki aspirynowej. Większość pań i panów posiada klasyczną skórę mieszaną - tłuszczącą się i świecącą w strefie T, suchą na policzkach, powiekach. Wypryski i niedoskonałości przy takim typie cery pojawiają się okresowo przy okazji np. zbliżającej się miesiączki, zmianach pogody, chorobie. Na taka skórę najlepiej stosować maseczkę punktowo - nakładać papkę z aspiryny na czoło, nos, brodę i inne problematyczne rejony. Traktowanie całej twarzy kwasem acetylosalicylowym może podrażniać wrażliwe rejony.

W wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalistycznych terapii leczniczych, ale czasami do leczenia trądziku można wykorzystać domowe sposoby, które w naturalny sposób przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry.

Czytaj dalej...

Brevoxyl jednak bardziej mi przypasował i używam go już od kilku lat jak tylko pojawią mi się jakieś krostki, pryszcze czy zaskórniki nie stosuję go codziennie, tylko wtedy kiedy coś mi się trafi na twarzy polecam gorąco.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...

Jeśli na Twojej twarzy widać ponad 20 wyprysków ze stanem zapalnym albo wykwity pokrywają większą część twarzy, oznacza to, że masz trądzik zapalny a może nawet piorunujący , który wymaga leczenia dermatologicznego.

Czytaj dalej...