Skuteczne metody na pozbycie się pryszczy - Odkryj swoją drogę do pięknej skóry
Soda oczyszczona na trądzik
Soda oczyszcza cerę z brudu, nadmiaru sebum i martwych komórek.
Wysusza pryszcze i eliminuje stany zapalne
.Sodę oczyszczoną wystarczy połączyć z niedużą ilością wody i rozprowadzić po umytej i lekko wilgotnej twarzy. Pastę z sody stosujemy przede wszystkim na miejsca objęte trądzikiem, jeśli więc na twarzy mamy tylko kilka krostek, to nie musimy rozprowadzać maseczki po całej buzi, a jedynie stosujemy ją miejscowo, na krostki.
Soda oczyszczona na twarz
- Maseczki z sody nie wolno trzymać na skórze przez więcej niż kilka minut, ponieważ jest to środek bardzo wysuszający. Po tym czasie soda zacznie podrażniać cerę, więc tylko sobie tym zaszkodzimy. Maseczkę sodową zmywa się ciepłą wodą. Okłady z sody można robić dwa razy dziennie, ale zawsze na krótko.
Czosnek na pryszcze
- Warto też sięgać po czosnek, niezwykle skuteczny środek na bakterie i grzyby, o właściwościach antyoksydacyjnych. W przypadku pojawienia się pryszcza, bierzemy główkę czosnku, przekrajamy ją i rozgniecioną połówkę wcieramy w krostkę, po pięciu minutach zmywamy letnią wodą. Kurację możemy powtarzać kilka razy dziennie.
Ekstrakt z drzewa herbacianego słynie ze swoich dobroczynnych właściwości. Jest bardzo pomocny przy leczeniu trądziku, ponieważ zwalcza bakterie powodujące stan zapalny na skórze i redukuje zaczerwienienia. Olejek z drzewa herbacianego wysusza pryszcze, oczyszcza pory i zamyka je, jest także dobrym środkiem kojącym dla wrażliwej cery.
Aplikacja olejku jest bardzo prosta. Nalewamy odrobinę olejku na wacik i przykładamy do zainfekowanego miejsca. Okład usuwamy do 20 minutach. Olejek z drzewa herbacianego możemy też połączyć z żelem aloesowym. Mieszankę zostawiamy na około kwadrans, po czym zmywamy ją wodą. Aloes z olejkiem nie tylko zlikwiduje pryszcza, ale usunie także blizny po wcześniejszych krostkach.
Plastry na pryszcze – jak działają i czy pomagają? [4 TYPY]
Plastry na pryszcze to już nie taka nowinka kosmetyczna, jak jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy pojawiały się pierwsze plastry na pryszcze (naklejki na pryszcze). Niegdyś bardzo popularne często pojawiały się w kosmetyczkach nastolatków, dziś nadal są w ofercie marek kosmetycznych, szczególnie koreańskich, które wiodą prym w produkcji różnego rodzaju plasterków na wypryski.
Najczęściej sięgają po nie osoby z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową, które mają zwiększoną tendencję do wyprysków z racji nadmiernej produkcji sebum. Oczywiście niechciany gość w postaci czerwonego, bolącego pryszcza z białą kropką ropy na środku może pojawić się u każdego i prawdopodobnie każdy z nas chociaż raz w życiu miał pryszczyka.
Z naszego artykułu dowiesz się, jak działają plastry na pryszcze i czy warto je stosować? Czy faktycznie pomagają wyleczyć zmiany skórne? Jakie plastry na pryszcze wybrać? Poznaj 4 rodzaje plasterków na wypryski, które sprawdzą się w awaryjnej pielęgnacji.
Spis treści:
Polecane produkty:
Czy plastry na pryszcze pomagają?
To nowoczesne i skuteczne wyroby kosmetyczne, które wspomagają leczenie zmian skórnych o różnej patogenezie. Przede wszystkim pomagają przyspieszyć gojenie się wyprysków, dzięki składnikom aktywnym, które wnikają przez naskórek i działają na zmianę podskórnie. Forma plasterków sama w sobie jest opatrunkiem, przykrywa zmianę, co sprawia, że ułatwia aktywację składników i pozwala im spokojnie działać bez dostępu do zanieczyszczeń z zewnątrz.
Plastry na pryszcze pomagają w szybkim czasie pozbyć się niedoskonałości, a na pewno zmniejszą wypryski, wyciszają stany zapalne i przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.
Wiele osób chwali je właśnie za szybkość w działaniu, co może okazać się ratunkiem przed ważnym spotkaniem następnego dnia. Naklejone na noc wyciągną ze zmiany bakterie, doleczą ją, wygładzą i lekko podsuszą. A gdy nadal nie czujemy się pewnie, aby wyjść do ludzi z naszym czerwonym pryszczem, będą działać również pod makijażem, którym dodatkowo zamaskujemy plasterek.
Usuwanie wągrów – jak to zrobić poprawnie?
Jak stosować plastry na pryszcze?
Naklejki na pryszcze, plasterki są bardzo proste w obsłudze, jednakże należy pamiętać o kilku istotnych zasadach aplikacji. Oto one:
- Przed naklejeniem plastra na zmianę należy starannie umyć dłonie mydłem i osuszyć je. Dzięki temu unikniemy przeniesienia bakterii bytujących na dłoniach na naszą twarz i nie nadkazimy zmiany skórnej.
- Przystępujemy do naklejania plasterka. Wyjmujemy je z opakowania, odklejamy jeden, przeważnie jest ich kilkanaście na blistrze, i przyklejamy na zmianę, lekko dociskając, aby klej dobrze chwycił.
- Pamiętajmy, aby podczas noszenia plasterków nie dotykać ich, nie odklejać i nie drapać, bo to może naruszyć ich jednolitą strukturę i doprowadzić do odpadnięcia przed czasem. Poza tym dotykanie twarzy w tym także plasterków rękoma to niechlubny nawyk, który niejednokrotnie przyczynia się do pogorszenia się stanu skóry.
- Pilnujmy również czasu, który przeznaczamy na noszenie plasterków. Trzymajmy się zaleceń producenta. Niektóre z tych produktów można trzymać całą noc, inne kilka lub kilkanaście godzin – wszystko zależy od użytych składników aktywnych.