Mikrodermabrazja - Skuteczna Metoda na Naczynka Skóry

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Wskazania i przeciwskazania

Złuszczanie przy pomocy metod mechanicznych to nie tylko zabieg czysto kosmetyczny, ma on również podłoże stricte medyczne. Mikrodermabrazja jako jeden z rodzajów peelingu powoduje łuszczenie obumarłych struktur naskórka, co szczególnie przy występujących stanach zapalnych na powierzchni skóry (np. krosty ropne) przyczynia się do poprawy jej kondycji. Pacjenci z problemami skórnymi takimi jak blizny, zmarszczki, trądzik i zmiany potrądzikowe, wiotka skóra, przebarwienia skóry oraz piegi mogą poddać się zabiegowi mikrodermabrazji.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Osoby cierpiące na nowotwory skórne, zakażenia bakteryjne, na tle wirusowym bądź grzybiczym (opryszczki, liszajec zakaźny, gronkowiec, brodawki czy też mięczak zakaźny). Pacjent posiadający znamiona skórne i jej uszkodzenia (przetarcia, rany otwarte), naczyniaki skórne również są dyskwalifikowane. Wykluczeniu podlegają również osoby, które w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy poddały się zabiegowi chirurgicznemu. Mikrodermabrazji nie wykonuje się także przy trądziku o charakterze ropnym, krostkowym, różowatym, a także u pacjentów ze skórą skłonną do powstawania bliznowców. Skóra powiek jest również wykluczona z wykonania tego zabiegu. Kobiety w ciąży mogą natomiast poddać się zabiegowi, menstruacja oraz opalona i unaczyniona płytko skóra także nie jest przeszkodą. O wszelkich dolegliwościach alergicznych oraz możliwych przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu mikrodermabrazji należy powiadomić kosmetologa bądź lekarza.

Zobacz również Obniżona koncentracja – leki i inne sposoby, które ją poprawią

Ako prebieha rekonvalescencia?

Po mikrodermabrázií nie sú takmer žiadne prestoje. Mali by ste byť schopní okamžite pokračovať v každodenných činnostiach. Môžete očakávať, že hneď po zákroku uvidíte viditeľné výsledky. Počet potrebných sedení mikrodermabrázie bude závisieť od závažnosti problémov vašej pleti, ako aj od vašich očakávaní. Váš lekár by vám mal navrhnúť plán počiatočného počtu sedení, ako aj pravidelných udržiavacích ošetrení.

Je vhodné na pár dní vynechať bežné kozmetické produkty a poradiť sa s odborníkom, čo je vhodné používať po mikrodermabrázií. Udržujte svoju pokožku hydratovanú a používajte jemné výrobky na starostlivosť o pokožku. Nepoužívajte lokálne lieky na akné najmenej jeden deň po liečbe. Je mimoriadne dôležité chrániť pokožku opaľovacím krémom. Vaša pokožka môže byť citlivejšia na slnko počas niekoľkých týždňov po ošetrení. Odborník vám môže odporučiť použitie zvlhčovača, ktorý minimalizuje suchú a šupinatú pokožku.

Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Głowica diamentowa posiada otwór, który ma połączenie z rurką – ta natomiast posiada ujście w urządzeniu do wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg wykorzystuje efekt podciśnienia, przez co zasysana jest skóra, a tam masowana i zwiększa się jej ukrwienie. Stymuluje się tym samym produkcja kolagenu, wygładzają się zmarszczki, skóra pobudza się do regeneracji i naprawiania uszkodzeń, poprawia się krążenie limfy, skóra zyskuje lepsze zdolności obronne. Podczas przesuwania głowicy dochodzi ponadto do ścierania niedoskonałości na powierzchni cery.

Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i kontrolowana głębokość ścierania. Możemy ponadto wykonywać zabieg dość często – nawet co 2 tygodnie – więc nie trzeba długo czekać na efekty. To także świetna alternatywa dla peelingów chemicznych – osoby, które mają alergie na składniki takich peelingów na pewno docenią zalety mikrodermabrazji diamentowej.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Zjawisko peelingu mechanicznego jest znane w kosmetyce już od wielu lat. Jeden z jego rodzajów to mikrodermabrazja, która polega na złuszczaniu naskórka poprzez zastosowanie specjalistycznego urządzenia. Ten zabieg kosmetyczny wykorzystuje się oficjalnie od lat 80. XX wieku, kiedy to kontrolowana mikrodermabrazja zaczęła się pojawiać w gabinetach kosmetycznych i gabinetach dermatologów.

Za odpowiedni efekt kontrolowanej mikrodermabrazji odpowiada specjalistycznie sterowany i precyzyjnie dobrany pod kątem mocy strumień mikrokryształów, które odpowiadają za ścieranie kolejnych warstw naskórka. Obecnie istnieją trzy metody mikrodermabrazji w zależności od rodzaju użytego strumienia w celu eliminacji martwego naskórka:

  • mikrodermabrazja tlenowa – przy pomocy zastosowanych w niej tlenu i soli fizjologicznej poprzez złuszczanie martwego naskórka pomaga usuwać zalegające w poszczególnych jego warstwach zanieczyszczenia, oczyszczanie skóry pomaga dzięki temu eliminować przyczyny mniej lub bardziej poważnych stanów zapalnych skóry,
  • mikrodermabrazja korundowa – w jej przypadku stosuje się odpowiednio mikronizowane kryształki tlenku glinu, które wpływają dobroczynnie na regenerację elastyny oraz kolagenu poprzez proces złuszczania w sposób delikatny martwego naskórka,
  • mikrodermabrazja diamentowa – ścieranie naskórka odbywa się za pomocą diamentowych głowic, jest bezpyłowa, co stanowi istotny aspekt w przypadku zabiegów na skórze wrażliwej.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...