"Walka o Piękną Skórę - Mikrodermabrazja vs. Kawitacja w Domu"

Peeling kawitacyjny w domu

Aby wykonać kawitację potrzebować będziesz:

  • urządzenie do peelingu kawitacyjnego,
  • płatki kosmetyczne,
  • przegotowaną wodę, wodę mineralną / termalną / różaną, sól fizjologiczną lub tonik bezalkoholowy – jedna z wymienionych cieczy, według Twojego wyboru,
  • kosmetyki do demakijażu i oczyszczania skóry,
  • produkt do dezynfekcji szpatułki – ja aktualnie używam spirytus,
  • maseczka – opcja dodatkowa.

Jak wykonuję peeling kawitacyjny w domu?

Najpierw przygotowywuję skórę i urządzenie do zabiegu

Nim przejdę do wykonania kawitacji, zaczynam od dokładnego oczyszczenia skóry. Usuwam makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się na niej. Następnie dezynfekuję urządzenie – tylko szpatułkę peelingu kawitacyjnego. Kiedy skóra i urządzenie są przygotowane, do małej miseczki wlewam trochę ciepłej, przegotowanej wody i sięgam po kilka płatków kosmetycznych. Zabieg ten zawsze wykonuję w łazience przed lustrem.

Następnie przechodzą do wykonania peelingu kawitacyjnego

Przed zabiegiem zawsze zdejmuję biżuterię i wszelkie metalowe elementy. Włączam urządzenie i wybieram opcję kawitacji. Zwilżam twarz za pomocą wacika (wilgoć jest niezbędna, by doszło do kawitacji) i płynnym ruchem pod kątem 30 – 45 stopni przejeżdżam po twarzy szpatułką. Dbam o to, by skóra była bardzo dobrze zwilżona przez czas trwania zabiegu. Oczyszczanie naskórka, dzielę sobie na partie: broda, policzki, nos, czoło, dekolt i szyja – tak, aby żadnej części nie pominąć. Na koniec przemywam skórę płynem micelarnym, by usunąć z niej resztki zanieczyszczeń. Następnie nakładam maseczkę. Kiedy skóra jest oczyszczona i złuszczona najlepiej wchłania wszelkie składniki zawarte w kosmetykach, a maseczki to taka bomba nawilżająco – odżywcza dla skóry 🙂

Jeśli wykonujesz peeling kawitacyjny po raz pierwszy w domu:

Peeling kawitacyjny – moja opinia

Od około roku regularnie używam peelingu kawitacyjnego i jestem nim zachwycona. Z powodzeniem korzystam z niego ja i mój partner (to również świetny zabieg dla mężczyzn). Tak, jak wspomniałam wcześniej, nie usunie on zmarszczek i przebarwień, ale doskonale odświeży i oczyści skórę, dzięki czemu wszelkie niespodzianki pojawiają się znacznie rzadziej. Peeling kawitacyjny, później maska, odpowiednio dobrane kosmetyki i mam poczucie, że dbam o swoją skórę bardziej kompleksowo…a ona odzwdzięcza się nienagannymy stanem – do idealnego wciąż dążę 😉

Jak często robić peeling kawitacyjny?

Ilość i częstotliwość dobiera się indywidualnie do potrzeb skóry. Ja kawitacje wykonuję raz na tydzień. Jeśli masz cerę wrażliwą proponuję wykonać zabieg raz na dwa tygodnie.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

W tym przypadku decyzja, którą metodę wybrać, jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy od rodzaju, stanu skóry oraz przeciwwskazań do zabiegu.

Obydwie metody złuszczają martwe komórki warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu skóra jest odświeżona wygładzona i promienna. Na skutek obu zabiegów zwiększa się absorpcja skóry oraz wytwarzanie kolagenu i elastyny.

Obydwie opisane metody świetnie sprawdzają się do regeneracji skóry po lecie- niwelują one spustoszenia jakie powstały w skórze na skutek promieniowania UV. Oczyszczają skórę, rozjaśniają, pobudzają odnowę komórkową, spłycają powierzchowne zmarszczki i przyspieszają złuszczanie martwych komórek naskórka.

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bardziej delikatnym od mikrodermabrazji, więc jest szczególnie polecany osobom z cerą wrażliwą i naczyniową. Ze względu na działanie przeciwzapalne i dezynfekujące można go wykonywać u osób z trądzikiem w fazie zapalnej, co jest zabronione w przypadku mikrodermabrazji. Po peelingu kawitacyjnym nie obserwujemy podrażnienia czy kilkugodzinnego zaczerwienienia.

Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?

Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.

– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.

Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.

– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.

Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.

Urządzenia do mikrodermabrazji – jak przeprowadzić zabieg?

Jeśli natomiast mikrodermabrazja w domu nie jest dla Ciebie wystarczająca i zamiast peelingu chemicznego wolisz nieco efektywniejszą formę mikrodermabrazji mechanicznej, to warto zainwestować w profesjonalne urządzenie.

Jego koszt waha się od 200 do nawet kilku tysięcy złotych, jednak te droższe urządzenia przeznaczone są już bardziej dla salonów usług kosmetycznych, a więc dla profesjonalistów.

Metoda działania urządzenia do mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą poruszających się tarcz i pobudzeniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Natomiast samo przeprowadzenie zabiegu takim urządzeniem nie powinno sprawić Ci żadnych problemów, bo do każdego urządzenia dołączana jest ścisła instrukcja jego obsługi.

Mikrodermabrazja domowa przy pomocy urządzenia, pozwoli Ci pozbyć się martwego naskórka z głębszych warstw skóry, gdzie przy mikrodermabrazji kosmetykami, usuniesz jedynie wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka. Efekt stosowania urządzenia do mikrodermabrazji będzie więc nieco lepszy, bo dotrzesz głębiej.

Działanie urządzenia polega na zasysaniu małego odcinka skóry i przesuwaniu główki urządzenia po skórze odwiedzając każdy jej zakątek i pozbywając się martwego naskórka.

Jak widzisz, wykonanie zabiegu mikrodermabrazji w domu urządzeniem, jest banalnie proste, niektóre z urządzeń posiadają w komplecie różne nakładki i nasadki, dzięki którym idealnie dopasujesz intensywność złuszczania naskórka do rodzaju cery, jaką posiadasz.

Foto instrukcja obchodzenia się z urządzeniem do mikrodermabrazji krok po kroku:

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...