"Walka o Piękną Skórę - Mikrodermabrazja vs. Kawitacja w Domu"

Urządzenia do mikrodermabrazji – jak przeprowadzić zabieg?

Jeśli natomiast mikrodermabrazja w domu nie jest dla Ciebie wystarczająca i zamiast peelingu chemicznego wolisz nieco efektywniejszą formę mikrodermabrazji mechanicznej, to warto zainwestować w profesjonalne urządzenie.

Jego koszt waha się od 200 do nawet kilku tysięcy złotych, jednak te droższe urządzenia przeznaczone są już bardziej dla salonów usług kosmetycznych, a więc dla profesjonalistów.

Metoda działania urządzenia do mikrodermabrazji polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą poruszających się tarcz i pobudzeniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Natomiast samo przeprowadzenie zabiegu takim urządzeniem nie powinno sprawić Ci żadnych problemów, bo do każdego urządzenia dołączana jest ścisła instrukcja jego obsługi.

Mikrodermabrazja domowa przy pomocy urządzenia, pozwoli Ci pozbyć się martwego naskórka z głębszych warstw skóry, gdzie przy mikrodermabrazji kosmetykami, usuniesz jedynie wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka. Efekt stosowania urządzenia do mikrodermabrazji będzie więc nieco lepszy, bo dotrzesz głębiej.

Działanie urządzenia polega na zasysaniu małego odcinka skóry i przesuwaniu główki urządzenia po skórze odwiedzając każdy jej zakątek i pozbywając się martwego naskórka.

Jak widzisz, wykonanie zabiegu mikrodermabrazji w domu urządzeniem, jest banalnie proste, niektóre z urządzeń posiadają w komplecie różne nakładki i nasadki, dzięki którym idealnie dopasujesz intensywność złuszczania naskórka do rodzaju cery, jaką posiadasz.

Foto instrukcja obchodzenia się z urządzeniem do mikrodermabrazji krok po kroku:

Komu mikrodermabrazja nie przyniesie korzyści?

Chociaż mikrodermabrazja jest ogólnie bezpieczna dla większości z nas, są wyjątki.

– Osoby z trądzikiem różowatym, rozszerzonymi lub popękanymi naczyniami krwionośnymi lub osoby ze skłonnością do podrażnień skóry lub pokrzywki raczej nie zareagują dobrze na ten zabieg – mówi dr Palm. – Technologia próżniowa, a także ścierny charakter mikrodermabrazji mogą zaostrzyć zaczerwienienie twarzy lub trądzik różowaty.

Specjalistka dodaje, że osoby z cienką i delikatną skórą i te, które mają tendencję do powstawania blizn, powinny przed poddaniem się mikrodermabrazji wykonać badanie całej twarzy, gdyż zabieg może w niektórych przypadkach powodować problemy skórne lub przebarwienia. A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji – powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki – najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Ważne jest również, aby przed zaplanowaniem zabiegu zdać sobie sprawę z ograniczeń związanych z mikrodermabrazją.

– Mikrodermabrazja nie leczy głębokich zmarszczek, ciemnobrązowych plam, pękniętych naczyń krwionośnych, zaczerwienień skóry lub przedrakowych plam skórnych – mówi dr Palm. – W przypadku takich schorzeń prawdopodobnie konieczne będzie bardziej inwazyjne, specjalistyczne leczenie.

Reasumując, mikrodermabrazja jest wspaniałą i skuteczną metodą złuszczania, która nadaje skórze gładkości i świeżości. Jeśli zatem domowe peelingi nie sprawiają, że twoja skóra jest wystarczająco gładka i miękka, mikrodermabrazja z dużo większą pewnością ci pomoże.

Czy mikrodermabrazja domowa jest skuteczna?

Choć mikrodermabrazja w domu może nie być tak intensywna jak w salonie, regularne stosowanie przynosi zadowalające efekty. Ważne jest jednak używanie wysokiej jakości urządzeń i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Podsumowując, mikrodermabrazja w domu to dostępna i skuteczna metoda na poprawę wyglądu i kondycji skóry, jednak jak każda interwencja kosmetyczna, wymaga odpowiedniego podejścia i umiaru, a także konsultacji ze specjalistą przynajmniej przed pierwszym domowym zabiegiem. W przypadku pojawienia się nietypowych reakcji ze strony skóry, należy skontaktować się z dermatologiem.

Zainteresowanie tematem starzenia przyszło mi naturalnie - wraz z pojawieniem się pierwszego siwego włosa. Teraz, na kolejnych etapach tego procesu chciałabym eksplorować go i cieszyć się nim razem z Wami.

Dla mnie domowa mikrodermabrazja to wybawienie i nie wiem, dlaczego niektórzy upierają się, że tylko zabieg w gabinecie jest skuteczny. To nieprawda! To co na pewno jest jednak ważne, to nauczyć się odpowiedniej techniki, bo ja na początku zrobiłam sobie małą krzywdę w postaci krwiaków. Zbyt duża moc urządzenia. Najlepiej popróbować na przedramieniu na przykład i zacząć od najniższej mocy. Tylko wtedy nie narzekać, że nie działa. Ja zawsze będę polecać. Teraz muszę tylko wymienić już urządzenie na nowe i przeglądam oferty. Pozdrawiam.

Droga Aniu, bardzo dziękuję Ci za podzielenie się osobistymi doświadczeniami z mikrodermabrazją domową. Obecnie rzeczywiście mamy tyle możliwości i ciekawych rozwiązań na przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych w domowym zaciszu, że nie jesteśmy uzależnione jedynie od gabinetów kosmetologicznych. Jeżeli jednak ktoś zauważa u siebie najlepsze efekty po profesjonalnych zabiegach i poddawanie się nim nie jest dla niego w żaden sposób uciążliwe, to świetnie! Osobiście również lubię testować nowe produkty, czy urządzenia w domu, ale oczywiście z rozsądkiem 🙂 Jeżeli szukasz nowego urządzenia, to zapraszam Cię do przejrzenia naszego rankingu urządzeń do mikrodermabrazji. Być może znajdziesz coś dla siebie. Z miłością,
Marta Kazimierska

Efekty po wykonaniu peelingu kawitacyjnego

Jeśli miałabym porównać zabieg oczyszczania ultradźwiękami wykonany w gabinecie i samodzielnie w domu, szczerze? Nie widzę znaczącej różnicy, efekty są wręcz identyczne. Jedyną i znaczącą różnicą jest cena – w salonie zapłacisz za jeden zabieg od 60 – 150 zł ( o kosztach urządzenia będzie w dalszej części).

Sam zabieg jest bezbolesny i w moim odczuciu bardzo przyjemny. Cera zaraz po, może być zaczerwieniona, ale po około godzinie widać, że ma ładniejszy koloryt, wyrównaną strukturę i zyskuje niesamowitą gładkość. Peeling kawitacyjny oczyści pory i usunie otwarte zaskórniki. Ponadto odświeża i pięknie regeneruje. Skóra jest sterylnie czysta i gotowa na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, które znacznie lepiej wchłania. Dodatkowo regularne poddawanie się kawitacji pozytywnie wpłynie na regulację wydzielania sebum, spłyci (bardzo delikatne) mimiczne zmarszczki oraz usprawni krążenie i produkcję kolagenu.

Nie wierz w zapewnienia, że peeling kawitacyjny pomoże Ci pozbyć się przebarwień i zmarszczek. Co więcej, ten zabieg oczyści pory, ale nie dogłębnie.

Porada

Zazwyczaj peeling kawitacyjny wykonuję wieczorem, kiedy wiem, że nie będę już wychodziła z mieszkania. Po oczyszczeniu skóry ultradźwiękami nakładam maseczkę mocno nawilżającą, kojącą lub silnie odżywczą – w zależności od tego, czego moja skóra potrzebuje w danym momencie. Następnego dnia, budzę się z nawilżoną, rozświetloną, gładką i napiętą skórą. Na tak wypielęgnowanej cerze makijaż zajmuje dużo mniej czasu i przez cały dzień wygląda znakomicie. Dlatego peeling kawitacyjny często nazywany jest zabiegiem bankietowym, który zazwyczaj wykonuje się dzień przed ważną uroczystością 😉

Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu

Najlepiej od razu kupić gotowy zestaw do mikrodermabrazji domowej, takie zestawy zwykle są przygotowywane na miesięczną kurację, a zabieg należy przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu.

Jeszcze niedawno można było kupić zestaw domowej mikrodermabrazji – Bielenda, ale przeszukałam wszystkie sklepy internetowe i wygląda na to, że Bielenda wycofała ten zestaw ze sprzedaży, kosztował on około 35 zł.

W sprzedaży natomiast są:

Sesderma Abradermol krem do mikrodermabrazji 50 g.

Przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji ogranicza się jedynie do zmycia makijażu, oczyszczeniu cery, nawilżeniu jej i nałożeniu kremu Sesderma Abradermol, po czym następuje 2-minutowy peeling twarzy.

Isispharma glyco-a peeling kosmetyczny z 12% kwasem glikolowym

Peeling ten należy stosować przez 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu zaczynamy od peelingu co drugi dzień, a w drugim tygodniu peeling cery wykonujemy codziennie.

Jakichkolwiek kosmetyków peelingujących byś nie użyła, instrukcja przeprowadzenia domowej mikrodermabrazji wygląda mniej więcej tak samo i można opisać ją w kilku krokach:

  1. Oczyszczenie skóry.
  2. Wykonanie peelingu.
  3. Zmycie peelingu i osuszenie twarzy.
  4. Nałożenie płynu z kwasem glikolowym, który złuszczy naskórek.
  5. Nałożenie płynu neutralizującego, który przywróci prawidłowe pH skóry twarzy.
  6. Ochrona i nawilżenie cery, najlepiej spisuje się krem z filtrem UV.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czytaj dalej...