"Walka o Piękną Skórę - Mikrodermabrazja vs. Kawitacja w Domu"

Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli:

  • chorujesz na niedoczynność i nadczynność tarczycy,
  • masz problem z nadciśnieniem i z krążeniem,
  • masz ropne zaskórniki i stan zapalny (peeling mógłby roznieść bakterie po skórze i doprowadzić do zakażenia),
  • masz zakrzepowe zapalenie żył,
  • jesteś w ciąży,
  • masz choroby nowotworowe lub stan po ich usunięciu,
  • jesteś uczulona na materiał, z jakiego wykonana jest szpatułka urządzenia (stal nierdzewna, stal chirurgiczna, INOX),
  • masz gorączkę, zapalenie zatok,
  • masz zakażenie wirusowe lub bakteryjne (np. opryszczka),
  • masz osteoporozie lub nerwicę wegetatywną,
  • kiedy w tkankach obecne masz tzw. ciała obce aktywne, takie jak zastawki lub rozrusznik serca, metalowe implanty, czy stały aparat na zęby.

Jest też jeszcze jedna kwestia sporna – wiek. Niektórzy specjaliści twierdzą, że nie powinno wykonywać się zabiegów z ultradźwiękami u osób, które jeszcze rosną, gdyż może to źle wpływać na rozwój kości. Jednak w tej sprawie zdania są podzielone.

Efekty po wykonaniu peelingu kawitacyjnego

Jeśli miałabym porównać zabieg oczyszczania ultradźwiękami wykonany w gabinecie i samodzielnie w domu, szczerze? Nie widzę znaczącej różnicy, efekty są wręcz identyczne. Jedyną i znaczącą różnicą jest cena – w salonie zapłacisz za jeden zabieg od 60 – 150 zł ( o kosztach urządzenia będzie w dalszej części).

Sam zabieg jest bezbolesny i w moim odczuciu bardzo przyjemny. Cera zaraz po, może być zaczerwieniona, ale po około godzinie widać, że ma ładniejszy koloryt, wyrównaną strukturę i zyskuje niesamowitą gładkość. Peeling kawitacyjny oczyści pory i usunie otwarte zaskórniki. Ponadto odświeża i pięknie regeneruje. Skóra jest sterylnie czysta i gotowa na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, które znacznie lepiej wchłania. Dodatkowo regularne poddawanie się kawitacji pozytywnie wpłynie na regulację wydzielania sebum, spłyci (bardzo delikatne) mimiczne zmarszczki oraz usprawni krążenie i produkcję kolagenu.

Nie wierz w zapewnienia, że peeling kawitacyjny pomoże Ci pozbyć się przebarwień i zmarszczek. Co więcej, ten zabieg oczyści pory, ale nie dogłębnie.

Porada

Zazwyczaj peeling kawitacyjny wykonuję wieczorem, kiedy wiem, że nie będę już wychodziła z mieszkania. Po oczyszczeniu skóry ultradźwiękami nakładam maseczkę mocno nawilżającą, kojącą lub silnie odżywczą – w zależności od tego, czego moja skóra potrzebuje w danym momencie. Następnego dnia, budzę się z nawilżoną, rozświetloną, gładką i napiętą skórą. Na tak wypielęgnowanej cerze makijaż zajmuje dużo mniej czasu i przez cały dzień wygląda znakomicie. Dlatego peeling kawitacyjny często nazywany jest zabiegiem bankietowym, który zazwyczaj wykonuje się dzień przed ważną uroczystością 😉

Peeling kawitacyjny w domu – wszystko co musisz wiedzieć

Prawidłowa pielęgnacja jest kluczowa abyś mogła cieszyć się piękną cerą. Skóra każdej z nas ma różne potrzeby, ale to, co najważniejsze i bazowe to odpowiedni dobór kosmetyków oraz….oczywiście dokładne oczyszczanie. I dziś o oczyszczaniu będzie mowa – konkretniej o oczyszczaniu skóry za pomocą peelingu kawitacyjnego.

Miłość do kawitacji u mnie, zrodziła się od pierwszego zastosowania. Kiedy na pierwszym roku studiów na zajęciach praktycznych, koleżanka wykonała mi ten zabieg, byłam zachwycona tym, jak skóra po była niewiarygodnie mięciutka. Od tamtej pory regularnie oczyszczam skórę za pomocą peelingu kawitacyjnego.

Tak, jak większość z nas lubię wizyty u kosmetyczki, ale też lubię być samowystarczalna. Dlatego, od roku samodzielnie w domu oczyszczam swoją skórę za pomocą urządzenia do peelingu kawitacyjnego. Może i Ty zastanawiasz się nad takim zabiegiem lub zakupem urządzenia do kawitacji – jeśli tak, dobrze trafiłaś 🙂

U kosmetyczki, czy w domu – bez znaczenia. Niezależnie od miejsca, gdzie wykonasz oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków, musisz wiedzieć jak zabieg wygląda, jakie są przeciwwskazania i jakich efektów możesz się spodziewać.

Od podstawowych informacji, po konkretne i cenne rady. Zapraszam do dalszej części postu 🙂

Nim przejdę do szczegółów, zacznę od wyjaśnienia dwóch istotnych pojęć, które powinnaś znać, decydująć się na wykonanie peelingu kawitacyjnego.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...