Mikrodermabrazja a ryzyko wystąpienia nowotworu - Fakty, Mity i Badania Naukowe

Podijelite članak

Riješite kviz i saznajte koji je vaš tip kože!

Soda bikarbona za lice – recept protiv akni i za čišćenje lica

Masna koža – kako je njegovati?

Kokosovo ulje za lice – kako ga koristiti?

Smilje – čudotvorna biljka za vječnu ljepotu

Kako se riješiti mitesera prirodnim putem?

Mikrodermabrazja – cena zabiegu

Cena pojedynczego zabiegu na twarz wynosi zwykle od 100 do 150 złotych. Mikrodermabrazja większych obszarów ciała, np. pleców to zazwyczaj koszt około 200 złotych. Warto pamiętać, że dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii 3-6 zabiegów.

Mikrodermabrazja polecana jest osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry. Może być również przeprowadzona na skórze normalnej, by poprawić jej wygląd, napięcie i nawilżenie. Podstawowe wskazania do zabiegu to:

  • trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-grudkowy),
  • rozszerzone pory,
  • łojotok,
  • blizny potrądzikowe i pourazowe,
  • przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry,
  • rozstępy,
  • suchość skóry,
  • wiotkość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe,
  • zmarszczki,
  • nierówny koloryt skóry.

Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, a wraz z nimi szkodliwe, patogenne drobnoustroje, znajdujące się w porach skóry. Ścieranie powoduje intensywną stymulację mikrokrążenia w skórze, pobudza produkcję kolagenu i elastyny i odnowę skóry właściwej. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest oczyszczona, odmłodzona, bardziej elastyczna, gładka. Koloryt skóry jest wyrównany. Mikrodermabrazja pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Polecana jest także przed poddaniem się zabiegom laserowym: fotoodmładzaniu, usuwaniu rozszerzonych naczynek lub przebarwień.

Efekty zabiegu mikrodermabrazji

jeden zabieg czy seria

Podstawowym celem mikrodermabrazji jest usunięcie martwego naskórka, zalegających na skórze zanieczyszczeń (zarówno powierzchniowych jak i tych głębokich), regeneracja (pobudza skórę do odnowy) oraz przygotowanie skóry do lepszej absoprcji składników aktywnych.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej widoczne są już po pierwszym wykonanym zabiegu - skóra jest odświeżona, zyskuje zdrowszy koloryt a jej powierzchnia jest gładsza. Jeżeli jednak zależy nam na długotrwałych efektach, na trwałej poprawie kondycji skóry lub gdy niedoskonałości na skórze posiadają bardziej intensywną formę, mikrodermabrazję należy powtórzyć w regularnych odstępach czasowych.

efekty serii zabiegów mikrodermabrazji - trwałe nawilżenie, wzmocnienie skóry, regulacja wydzielania sebum, niwelacja blizn, wyrównanie kolorytu

Długotrwałe, głębsze efekty przyniesie dopiero seria zabiegów mikrodermabrazji - od 4 - 6 zabiegów w odstępach 2 do 4 tygodniowych. Przy większych problemach jak np. blizny, rozstępy, jeżeli nie chcemy poddawać się bardziej inwazyjnym zabiegom, dla uzyskania zadowalających efektów może być konieczne wykonanie wiekszej liczby zabiegów. Tak czy inaczej, z abieg powtarzany w serii sprawy, że dobroczynne dla skóry korzyści z zabiegu będą intensywniejsze i o wiele trwalsze, ponieważ regularne pobudzanie skóry sprawi, że:

  • skóra odzyska naturalną sprawność regeneracyjną i lepiej będzie sobie radzić samodzielnie w przyszłości
  • poprawi nawilżenie skóry w dłuższym okresie,
  • skóra będzie lepiej dotleniona - to zasługa złuszczania martwego naskórka, zalegającego łoju i innych zanieczyszczeń,
  • skóra będzie będzie bardziej jędrna i elastyczna, a zmarszczki wypłycone,
  • skóra będzie odporniejsza na niekorzystne czynniki zewnętrzne,
  • w przypadku cer łojotokowych zwęzi rozszeżone pory i w połączeniu z innymi zabiegami pomoże unormalizować wydzielanie sebum,
  • blizny, w tym blizny potrądzikowe będą zniwelowane i mniej widoczne,
  • koloryt skóry zostanie wyrównany, a przebarwienia mniej widoczne.

Mikrodermoabrazija lica: Bezbolan i vrlo kratak tretman pomlađivanja svih tipova kože! Evo kako i gdje se izvodi te koja mu je cijena

Mikrodermoabrazija je minimalno invazivan kozmetički zahvat razvijen 1985. godine u Italiji, koji je u zadnjih nekoliko godina postao vrlo popularan. Zahvat se sastoji od nježnog pilinga površinskih slojeva kože uz pomoć abrazije i sukcije, a doprinosi obnavljanju i pomlađivanju kože.

Najčešće se izvodi na licu, ali se može obaviti na bilo kojem dijelu kože (prsa, leđa, ruke itd.). Postupak mikrodermoabrazije lica je bezbolan i vrlo kratak – traje između 30 – 40 minuta, dok mikrodermoabrazija vrata traje oko 20 minuta. Tretman je pogodan za sve tipove i boje kože.

Prije tretmana je potrebno savjetovati se s dermatologom kako biste saznali kakve rezultate možete očekivati, koliko često morate obavljati tretman i s kojim nuspojavama biste se mogli suočiti.

Mikrodermoabrazija lica – kako djeluje?

Mikrodermoabrazija se izvodi aparatom kojim specijalist prelazi preko kože lica. Iz aparata izlaze kristali ili dijamantne čestice koje nježno ljušte površinski sloj kože (rožnati sloj, lat. stratum corneum), čime se potiče stvaranje novih stanica kože.

Kada se koriste kristali, riječ je o kristalnoj mikrodermoabraziji. Umjesto kristala mogu se koristiti dijamantne čestice, tada se postupak naziva dijamantna mikrodermoabrazija.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...