Cena mikrodermabrazji bezigłowej - Piękno nie musi być drogie
Mezoterapia mikroigłowa – przeciwwskazania do zabiegu
Główne przeciwwskazania do zabiegów igłowych, w tym do mezoterapii mikroigłowej, to:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- zakażenia wirusowe,
- infekcje bakteryjne,
- infekcje grzybicze,
- nowotwory,
- terapia izotretynoiną,
- uczulenia na jakikolwiek ze składników znajdujących się w preparacie.
Dodatkowo osoby chorujące na cukrzycę również nie mogą przystąpić do zabiegu ze względu na zaburzony proces gojenia. Nie stosując się do wspomnianych środków ostrożności, można doprowadzić do pojawienia się efektów ubocznych. Występują one stosunkowo rzadko, a należą do nich: przewlekłe stany zapalne, nowo powstałe zmiany pigmentacyjne oraz zwiększona liczba zmian bakteryjnych/wirusowych/zakaźnych bezpośrednio w obrębie obszaru zabiegowego.
Jakie są efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej? Jakie korzyści niesie ze sobą zabieg?
Dlaczego warto zdecydować się na zabieg mezoterapii bezigłowej? Przemawia za tym wiele powodów. Zabieg ten niesie ze sobą wiele korzyści, do których zaliczyć można m.in.:
- odmłodzenie skóry,
- normalizację naskórka,
- rewitalizację skóry,
- nawilżenie,
- tonizację,
- rozjaśnienie plam skórnych,
- spłycenie zmarszczek,
- lifting,
- redukcję cellulitu,
- redukcję tkanki tłuszczowej,
- pozbycie się rozstępów
- ujędrnienie biustu,
- pobudzenie metabolizmu tkankowego,
- ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników,
- zwiększenie przenikalności błon komórkowych,
- elektrostymulację mięśni,
- poprawę trofiki skóry,
- przyśpieszony transport komórkowy.
Skutki uboczne po mezoterapii mikroigłowej?
Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu widoczne jest silne zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia i rozgrzania. W ciągu następnych dwóch lub trzech dni rozpoczyna się proces łuszczenia. Wszelkie ślady pozabiegowe ustępują po upływie około 7 dni. Procedurę – tak samo jak mezoterapię igłową – poprzedza znieczulenie skóry kremem.
Mezoterapia mikroigłowa przeznaczona jest dla skór grubych, przetłuszczających się, z widocznymi porami, zmarszczkami, bliznami i rozstępami oraz dla osób, które chciałyby zrewitalizować swoją skórę, nadać jej nieco blasku i świeżości.
Mezoterapia mikroigłowa w domu – czy to działa?
Obecnie dostępne jest również domowe urządzenie do mezoterapii mikroigłowej, czyli tzw. roller mikroigłowy. Jest on zaopatrzony w różnej długości igły, które umożliwiają wykonanie zabiegu na całym ciele. Zabieg domowy wiąże się na pewno z większym bólem ze względu na brak możliwości użycia kremu znieczulającego, który dostępny jest jedynie na receptę. Skuteczność zabiegu domowego nie równa się temu wykonanemu w gabinecie, jednak stosowany prawidłowo, sterylnie i bezpiecznie pozwoli na podtrzymanie efektów profesjonalnej pielęgnacji.