Mikrodermabrazja czy Peeling Kawitacyjny – Co Wybrać?

Mikrodermabrazja – co to?

Mikrodermabrazja to procedura polegająca na mechanicznym ścieraniu naskórka. Istnieją trzy główne odmiany mikrodermabrazji – diamentowa, kordunowa i igłowa. Mikrodermabrazja diamentowa i kordunowa polegają na używaniu głowic pokrytych diamentami lub tlenkiem glinu (kordunem kosmetycznym), podczas gdy mikrodermabrazja igłowa wykorzystuje mikro nakłuwające igły. Mogą być przeprowadzane na różnych obszarach ciała, ale najczęściej stosuje się je na twarzy. Procedura ścierania naskórka pobudza proces odnowy komórek skóry i stymuluje produkcję kolagenu, co przekłada się na młodszy wygląd skóry.

Mikrodermabrazja to zabieg, który przynosi widoczne efekty już po pierwszej sesji. Pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych i innych nierówności skóry. Poprawia także jej teksturę i elastyczność. Mikrodermabrazja działa nie tylko na naskórek, ale również na warstwę skóry właściwej, co sprawia, że efekty są trwalsze.

Peeling kawitacyjny – nowoczesna technologia dla pięknej skóry

Peeling kawitacyjny to stosunkowo nowa metoda, która zyskuje na popularności w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Procedura ta polega na usunięciu martwego naskórka oraz wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry przy użyciu fali ultradźwiękowej. Działa na zasadzie kawitacji, czyli powstawania mikro pęcherzyków wodnych w skórze, które wybuchają, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki. Może być stosowany na twarzy, szyi, dekolcie oraz innych partiach ciała. Główną zaletą tego zabiegu jest to, że jest on nieinwazyjny i nie wymaga długotrwałego okresu rekonwalescencji. Efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne już po pierwszej wizycie.

Peeling kawitacyjny ma wiele zalet. Po zabiegu cera staje się wyraźnie gładsza, bardziej promienna i odświeżona. Usuwanie martwych komórek naskórka sprzyja również poprawie kolorytu skóry. Równie ważnym atutem tej metody jest redukcja nadmiernego wydzielania sebum. Peeling kawitacyjny może także pomóc w redukcji trądziku, przebarwień, blizn oraz drobnych zmarszczek.

Moje cera to cera naczynkowa, czy mogę stosować peeling kawitacyjny ?

Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny i bezinwazyjny, w związku z tym jest nawet zalecany gdy występuje tzw. cena naczynkowa. Taki osoby natomiast powinny unikać peelingów mechanicznych i chemicznych gdyż cera taka ma skłonność do podrażnień ze względu na kruchość naczynek krwionośnych. Zabieg ten jest także idealnym wstępem do innych zabiegów kosmetycznych.

Mikrodermabrazja: zdecydowanie NIE, wymagana jest wiedza kosmetyczna oraz warunki jakich nie możemy zapewnić w samodzielnie domu, zwyczajnie jest to technicznie niemożliwe do wykonania.

Peeling kawitacyjny: bez problemu, wykonanie zabiegu jest proste i wygodne, wiele osób traktuje ten zabieg niczym depilację czy mycie zębów, po prostu „oczywista oczywistość”.

Masz dodatkowy pytania ? Zapraszamy do zadawania pytań, jak zwykle komentarze pozostają do Waszej dyspozycji.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...