Mikrodermabrazja czy Peeling Kawitacyjny – Co Wybrać?
Jakie są różnice pomiędzy mikrodermabrazją diamentową, a peelingiem kawitacyjnym ?
Mikrodermabrazja jest mechanicznym usuwaniem martwego naskórka, warstwa po warstwie. Dzięki temu w miejsce usuniętego martwego naskórka, tworzą się nowe w pełni zdrowie tkanki, następuje naturalne wymuszenie regeneracji. Zabieg jest bezbolesny, czasami tylko można odczuć lekki dyskomfort.
Peeling kawitacyjny oczyszcza cerę (skin cleaner) za pomocą ultradźwięków i odczynnika jak np. woda demineralizowana. Nie ingeruje mechanicznie, działa na zasadzie skutecznego oczyszczania cery np. głębokiego oczyszczania porów (małych zaskórników etc.) Dzięki temu skóra staje się gładsza i bardziej świeża. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Moje cera to cera naczynkowa, czy mogę stosować peeling kawitacyjny ?
Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny i bezinwazyjny, w związku z tym jest nawet zalecany gdy występuje tzw. cena naczynkowa. Taki osoby natomiast powinny unikać peelingów mechanicznych i chemicznych gdyż cera taka ma skłonność do podrażnień ze względu na kruchość naczynek krwionośnych. Zabieg ten jest także idealnym wstępem do innych zabiegów kosmetycznych.
Mikrodermabrazja: zdecydowanie NIE, wymagana jest wiedza kosmetyczna oraz warunki jakich nie możemy zapewnić w samodzielnie domu, zwyczajnie jest to technicznie niemożliwe do wykonania.
Peeling kawitacyjny: bez problemu, wykonanie zabiegu jest proste i wygodne, wiele osób traktuje ten zabieg niczym depilację czy mycie zębów, po prostu „oczywista oczywistość”.
Masz dodatkowy pytania ? Zapraszamy do zadawania pytań, jak zwykle komentarze pozostają do Waszej dyspozycji.
Zabiegi
- Depilacja
- Manicure
- Pedicure
- Depilacja laserowa
- Modelowanie ciała
- Zabiegi na twarz
- Inne zabiegi
Wykorzystujemy pliki cookies. W związku z tym, korzystając z naszej strony decydujesz się na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej w naszej polityce prywatności.
Umów wizytę online i w polu
"dodaj wiadomość do salonu" wpisz:
Aby zapewnić najlepsze doświadczenia, używamy technologii takich jak pliki cookie do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Wyrażenie zgody na te technologie umożliwi nam przetwarzanie danych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Techniczne przechowywanie lub dostęp są ściśle niezbędne do uzasadnionego celu, jakim jest umożliwienie korzystania z określonej usługi wyraźnie żądanej przez abonenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu za pośrednictwem sieci komunikacji elektronicznej.
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Techniczne przechowywanie lub dostęp wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Techniczne przechowywanie lub dostęp są wymagane do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
Kiedy, i jak często można wykonywać peeling ?
Mikrodembarbazja diamentowa: w naszej ocenie raz na miesiąc (potrzebny jest czas na rekonwalescencję – podczas zabiegu często powstają przerwania naskórka i mikrouszkodzenia, wystawienie ich na słońce może spowodować podrażnienia i przebarwienia). Zdarzają się opinie, że raz na 7 dni, wszystko zależy od kosmetologa – on prawidłowo oceni czas odstępu między serią zabiegów. Nie powinno się wykonywać zabiegów latem kiedy skóra narażona jest na promienie słoneczne. Skóra po zabiegu może wyglądać „niewyjściowo”, i może stwarzać nam poczucie dyskomfortu. Po około 48 godzinach powinna wrócić do właściwego sobie wyglądu.
Peeling kawitacyjny: Zaleca się dla cery normalnej, która nie wymaga częstego oczyszczania wykonywanie zabiegu co około 25-30 dni, dla cery z problemami (cera tłusta, łojotokowa, mocno zanieczyszczona) zabieg warto wykonywać raz w tygodniu, jako uzupełnienie w oczyszczaniu skóry. Kuracja powinna trwać około 6 tygodni.
Mam delikatną cerę, który zabieg warto wykonać ?
Skonsultuj się z wykwalifikowaną kosmetyczką, z pewnością otrzymasz fachową poradę, dostosowaną do Twoich indywidualnych warunków. W naszej ocenie z mikrodemabrazji powinny zrezygnować osoby mające delikatną cerę, podatną na przebarwienia, posiadające cerę tzn. naczyniową, skłonną do zarumieniania. W przypadku kawitacji, nie ma takich obaw, zabieg nie ingeruje tak bardzo jest zatem bezpieczny dla delikatnej cery. Należy jednak upewnić się czy nie posiadamy alergii na stał chirurgiczną, stal nierdzewną etc. z której wykonane urządzenia do peelingów.

Co jest lepsze – peeling kawitacyjny czy oczyszczanie wodorowe?
Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb skóry. Oba zabiegi mają swoje zalety i mogą przynieść pozytywne rezultaty. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze:
Peeling kawitacyjny | Oczyszczanie wodorowe |
---|---|
Skuteczne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń | Skuteczne oczyszczanie skóry z toksyn i zanieczyszczeń |
Redukcja zaskórników i trądziku | Redukcja stanów zapalnych i zaczerwienień skóry |
Poprawa tekstury skóry i redukcja widoczności porów | Poprawa nawilżenia skóry i redukcja widoczności drobnych linii i zmarszczek |
Stymulacja produkcji kolagenu, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry | Stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności skóry |
Jeśli masz problem z zaskórnikami i trądzikiem, peeling kawitacyjny może być lepszym wyborem. Jeśli natomiast zależy Ci na nawilżeniu skóry i redukcji drobnych linii i zmarszczek, oczyszczanie wodorowe może być bardziej odpowiednie. Warto również skonsultować się z profesjonalistą, który oceni stan Twojej skóry i pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
