Mikrodermabrazja diamentowa - Czym jest i jak działa ten zabieg?
Mikrodermabrazja diamentowa - efekty
Efekty mikrodermabrazji diamentowej zależą od tego, na jakiej części ciała wykonujemy zabieg.
- Twarz: skóra twarzy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ulega oczyszczeniu oraz lepszemu napięciu. Zabieg stymuluje głębokie warstwy skóry do nawilżenia i regeneracji. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, przebarwienia są rozjaśnione, skóra nabiera blasku. Pory są dokładnie oczyszczone, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, następuje regulacja wydzielania sebum. Wzmacniają się także naczynia krwionośne.
- Ciało: w przypadku mikrodermabrazji wykonywanej np. na udach czy brzuchu, podstawowym efektem jest ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, zmniejszenie blizn i rozstępów. Zabieg ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych, przez co np. stosowane kremy mają lepsze działanie. Dodatkowo zabieg pobudza ukrwienie, wspomaga usuwanie cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej.
Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega i jakie daje efekty?
Chociaż na rynku istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych, które możesz włączyć do swojej beauty rutyny, aby uzyskać ultra gładką skórę, czasami potrzebuje ona bardziej intensywnego traktowania. Właśnie wtedy decydujemy się na mikrodermabrazję. Mimo że zabieg wiąże się z delikatnym nakłuwaniem skóry, co na początku może przerażać, korzyści z niego płynące sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku warto regularnie go wykonywać.
W tym artykule:
- Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
- Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- Mikrodermabrazja diamentowa - ile kosztuje?
- Mikrodermabrazja diamentowa - czy można ją zrobić w domu?
- Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej
- Efekty mikrodermabrazji diamentowej
- Mikrodermabrazja diamentowa opinie
Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje specjalną głowicę do delikatnego złuszczania skóry i usunięcia martwych komórek na jej powierzchni. Jeśli zdarza ci się mieć matową, szorstką skórę, sesja mikrodermabrazji wygładzi ją i odżywi, dzięki czemu maska, serum lub krem nawilżający będą mogły skuteczniej wniknąć w jej głąb.
Istnieją różne rodzaje tego zabiegu: mikrodermabrazja tlenowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa, czy mikrodermabrazja igłowa. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów mikrodermabrazji jest jednak mikrodermabrazja diamentowa, która złuszcza martwy naskórek za pomocą "różdżki" zakończonej laserowo ciętym diamentem.
Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?
Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.
Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).
Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.
Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.
Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.
Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.