Mikrodermabrazja diamentowa - Czym jest i jak działa ten zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa - efekty

Efekty mikrodermabrazji diamentowej zależą od tego, na jakiej części ciała wykonujemy zabieg.

  • Twarz: skóra twarzy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ulega oczyszczeniu oraz lepszemu napięciu. Zabieg stymuluje głębokie warstwy skóry do nawilżenia i regeneracji. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, przebarwienia są rozjaśnione, skóra nabiera blasku. Pory są dokładnie oczyszczone, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, następuje regulacja wydzielania sebum. Wzmacniają się także naczynia krwionośne.
  • Ciało: w przypadku mikrodermabrazji wykonywanej np. na udach czy brzuchu, podstawowym efektem jest ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, zmniejszenie blizn i rozstępów. Zabieg ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych, przez co np. stosowane kremy mają lepsze działanie. Dodatkowo zabieg pobudza ukrwienie, wspomaga usuwanie cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji diamentowej?

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia, które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie. Dzięki temu odpowiednio oczyszczamy skórę z martwego naskórka, a także niwelujemy drobne przebarwienia, czy zmarszczki.

Oczyszczanie skóry metodą mikrodermabrazji diamentowej doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej i łojotokowej. Warto skorzystać z tego typu zabiegów jeżeli występuje u nas:

  • trądzik pospolity,
  • łojotok,
  • przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy,
  • suchość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...