Mikrodermabrazja diamentowa - piękno w każdym detalu

Mikrodermabrazja diamentowa - efekty

Efekty mikrodermabrazji diamentowej zależą od tego, na jakiej części ciała wykonujemy zabieg.

  • Twarz: skóra twarzy po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ulega oczyszczeniu oraz lepszemu napięciu. Zabieg stymuluje głębokie warstwy skóry do nawilżenia i regeneracji. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, przebarwienia są rozjaśnione, skóra nabiera blasku. Pory są dokładnie oczyszczone, blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, następuje regulacja wydzielania sebum. Wzmacniają się także naczynia krwionośne.
  • Ciało: w przypadku mikrodermabrazji wykonywanej np. na udach czy brzuchu, podstawowym efektem jest ujędrnienie skóry, wygładzenie jej, zmniejszenie blizn i rozstępów. Zabieg ponadto ułatwia wchłanianie składników aktywnych, przez co np. stosowane kremy mają lepsze działanie. Dodatkowo zabieg pobudza ukrwienie, wspomaga usuwanie cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej.

Czy są jakieś skutki uboczne mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja rzadko wywołuje skutki uboczne , szczególnie przy wyborze delikatniejszych metod np. oksydermabrazji. Zdarzają się łagodne podrażnienia, na skutek których skóra jest zaczerwieniona, piecze lub swędzi. Może też pojawić się rumień lub uczucie mrowienia, jednak wszystkie te symptomy są przejściowe.

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań – nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg!

Mikrodermabrazja to bezpieczny i popularny zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki dostępności różnych metod możemy dopasować jej rodzaj do indywidualnych potrzeb i wrażliwości skóry.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa to najpopularniejszy rodzaj zabiegu mikrodermabrazji. Wyróżnia się jeszcze mikrodermabrazję korundową oraz oxydermabrazję.

Mikrodermabrazja diamentowa to także rodzaj peelingu mechanicznego. Z pomocą specjalnej głowicy pokrytej mikrokryształkami diamentu, złuszczany jest naskórek – warstwa po warstwie – aż uzyskamy zadowalające efekty. Odpowiednio przeprowadzona mikrodermabrazja diamentowa pozwala pozbyć się przebarwień, nierówności skóry, blizn, zmarszczek czy zmian potrądzikowych. Skóra jest wyraźnie gładsza i o wiele bardziej elastyczna, a także zostaje pobudzona do produkcji kolagenu, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek (opóźnia procesy starzenia się skóry).

Mikrodermabrazja diamentowa jest stosowana także w celu dokładnego oczyszczania twarzy ze zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczonych zaskórników. W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Siła działania urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej jest wysoka, przez co regeneracja skóry po zabiegu trwa nawet kilka dni.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...