Cena Mikrodermabrazji Diamentowej - Koszt Aparatu i Korzyści Zabiegu
Najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji. Ranking TOP 5
Zabieg mikrodermabrazji skutecznie oczyszcza skórę. Jeżeli posiada się odpowiednią wiedzę i urządzenie, zabieg można wykonywać w warunkach domowych. Nie wiesz, jakie jest najlepsze urządzenie do mikrodermabrazji? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Na pewno znajdziesz urządzenie dopasowane do swoich preferencji!
- Mikrodermabrazja – co to?
- Polecane urządzenia do mikrodembrazji
- 1. Beautifly Mikrodermabrazja B- Derma
- 2. Beautifly Mikrodermabrazja diamentowa B-Derma PRO
- 3. Beauty System Mikrodermabrazja Diamentowa BN-116
- 4. Mikrodermabrazja diamentowa z wyświetlaczem LCD
- 5. Innovagoods Odkurzacz do wągrów zaskórników Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem w gabinetach kosmetologicznych. Klientki bardzo często wybierają ten zabieg, gdy chcą odświeżyć skórę, złuszczyć martwy naskórek i stymulować skórę do produkcji kolagenu i elastyny
Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
- w stanach zapalnych skóry
- w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
- podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
- jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
- podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.
Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.
Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.
Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.
Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.
Mikrodermabrazja a peeling kawitacyjny
Doskonałą metodą złuszczania naskórka jest także peeling kawitacyjny. Jest to metoda oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Bardzo często konkuruje on z zabiegiem mikrodermabrazji, gdyż jest delikatniejszy. W przypadku, kiedy mikrodermabrazja nie jest zalecana, stosuje się właśnie peeling kawitacyjny.
Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na mikrodermabrazję w profesjonalnym salonie, można wypróbować mikrodermabrazję w domu . Potrzebujemy zestawu kosmetyków potrzebnych do złuszczenia naskórka. Składa się on z peelingu termicznego, kwasu glikolowego, płynu neutralizującego i kremu z filtrem UV. Taki zabieg robimy raz na tydzień, a po nim dbamy o skórę tak samo, jak byśmy wyszły z salonu kosmetycznego.
Najpierw oczyszczamy skórę twarzy, następnie masujemy ją przy pomocy peelingu. Po zmyciu twarzy letnią wodą i osuszeniu, nakładamy na skórę kwas glikolowy, który złuszcza skórę. Po tym etapie przywracamy skórze naturalne pH za pomocą płynu neutralizującego. Na koniec zabezpieczamy lekko podrażnioną po zabiegu skórę kremem z filtrem UV.
Istnieje także możliwość kupienia profesjonalnych urządzeń do mikrodermabrazji diamentowej do domu. Ich koszt waha się od 250 do nawet 3 tysięcy złotych.
Tak naprawdę tylko od nas zależy, w jaki sposób chcemy osiągnąć efekt w postaci oczyszczonej, zdrowej i młodej skóry.
Autor: Paulina Ermel
Mikrodermabrazja – cena zabiegu
Cena pojedynczego zabiegu na twarz wynosi zwykle od 100 do 150 złotych. Mikrodermabrazja większych obszarów ciała, np. pleców to zazwyczaj koszt około 200 złotych. Warto pamiętać, że dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii 3-6 zabiegów.
Mikrodermabrazja polecana jest osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry. Może być również przeprowadzona na skórze normalnej, by poprawić jej wygląd, napięcie i nawilżenie. Podstawowe wskazania do zabiegu to:
- trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-grudkowy),
- rozszerzone pory,
- łojotok,
- blizny potrądzikowe i pourazowe,
- przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry,
- rozstępy,
- suchość skóry,
- wiotkość skóry,
- rogowacenie przymieszkowe,
- zmarszczki,
- nierówny koloryt skóry.
Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, a wraz z nimi szkodliwe, patogenne drobnoustroje, znajdujące się w porach skóry. Ścieranie powoduje intensywną stymulację mikrokrążenia w skórze, pobudza produkcję kolagenu i elastyny i odnowę skóry właściwej. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest oczyszczona, odmłodzona, bardziej elastyczna, gładka. Koloryt skóry jest wyrównany. Mikrodermabrazja pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Polecana jest także przed poddaniem się zabiegom laserowym: fotoodmładzaniu, usuwaniu rozszerzonych naczynek lub przebarwień.