Wszystko, co musisz wiedzieć o mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja w domu

Na rynku kosmetycznym można znaleźć preparaty służące do samodzielnego przeprowadzenia zabiegu mikrodermabrazji. Zwykle są to maseczki lub peelingi. Ich działanie opiera się najczęściej na kwasach, które pozwalają na chemiczne złuszczenie martwych komórek. Niektórzy producenci oferują także urządzenia do domowej mikrodermabrazji diamentowej. Ich działanie zbliżone jest do aparatów spotykanych w gabinetach kosmetycznych. Ich cena waha się zwykle pomiędzy 500 a 1000 złotych.

Zabiegu mikrodermabrazji nie można przeprowadzać w następujących przypadkach:

  • wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zakażenia skóry (np. opryszczka, liszajec),
  • nowotwory skóry,
  • trądzik ropowiczy,
  • terapia retinoidami,
  • znamiona na skórze,
  • przeczosy, nadżerki i otwarte rany.

Mikrodermabrazja to bezpieczny zabieg, który można przeprowadzić niemalże u każdego (także u kobiet w ciąży). Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

czwartek, 8 maja 2014

Po długiej nieobecności. charakteryzacja

Tak jak pisałam w tytule już dawno mnie tu nie było. Najpierw praktyki potem święta i tak jakoś zleciało. Pod koniec kwietnia w naszej szkole zorganizowane zostały kolejne zajęcia z charakteryzacji, w których mogłam uczestniczyć jako statystka. Pierwszego dnia dziewczyny robiły różnego rodzaju rany,blizny, siniaki i otarcia, które można potem wykorzystać w filmie bądź na scenie teatralnej.Wykorzystywały do tego celu sztuczną krew, specjalne farbki do robienia siniaków, lateks do robienia sztucznej skóry.Musze powiedzieć, że efekty końcowe wyglądały bardzo realistycznie. Natomiast drugiego dnia trzeba było wymyślić swoją postać z wykorzystaniem wcześniej poznanych efektów.Ja zostałam połączeniem czarnego łabędzia(co wyszło nieplanowanie i po skończonej pracy stwierdziłyśmy, że jest to podobne do charakteryzacji w filmie o tym samym tytule) i zombie ,)

Ostrzegam zdjęcia tylko dla osób o mocnych nerwach :)

Mikrodermabrazja – cena zabiegu

Cena pojedynczego zabiegu na twarz wynosi zwykle od 100 do 150 złotych. Mikrodermabrazja większych obszarów ciała, np. pleców to zazwyczaj koszt około 200 złotych. Warto pamiętać, że dla uzyskania najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii 3-6 zabiegów.

Mikrodermabrazja polecana jest osobom, które zmagają się z niedoskonałościami skóry. Może być również przeprowadzona na skórze normalnej, by poprawić jej wygląd, napięcie i nawilżenie. Podstawowe wskazania do zabiegu to:

  • trądzik (zaskórnikowy, zaskórnikowo-grudkowy),
  • rozszerzone pory,
  • łojotok,
  • blizny potrądzikowe i pourazowe,
  • przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne skóry,
  • rozstępy,
  • suchość skóry,
  • wiotkość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe,
  • zmarszczki,
  • nierówny koloryt skóry.

Podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, a wraz z nimi szkodliwe, patogenne drobnoustroje, znajdujące się w porach skóry. Ścieranie powoduje intensywną stymulację mikrokrążenia w skórze, pobudza produkcję kolagenu i elastyny i odnowę skóry właściwej. Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest oczyszczona, odmłodzona, bardziej elastyczna, gładka. Koloryt skóry jest wyrównany. Mikrodermabrazja pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, które zawarte są w kosmetykach. Polecana jest także przed poddaniem się zabiegom laserowym: fotoodmładzaniu, usuwaniu rozszerzonych naczynek lub przebarwień.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Jakie efekty daje zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa to delikatna, a zarazem skuteczna metoda w walce z niedoskonałościami skóry. Jej specjalna diamentowa głowica dokładnie oczyszcza naskórek i ściera zanieczyszczenia. Zabieg jest na tyle nieinwazyjny, że mikrodermabrazja diamentowa w ciąży jest bezpieczna.

Mikrodermabrazja diamentowa pomaga usuwać zmiany trądzikowe, delikatne zmarszczki i przebarwienia. Ziarna diamentu złuszczają skórę na różnej głębokości, dlatego jest ona skuteczna niezależnie od typu cery. Efekty mikrodermabrazji diamentowej są widoczne już po pierwszej serii.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Kolejnymi przeciwwskazaniami są trądzik różowaty, stany ropne na powierzchni skóry twarzy, aktualnie trwające choroby skóry o podłożu bakteryjnym lub wirusowym liszajec, brodawki, opryszczka, zapalenie mieszków włosowych oraz przerwanie ciągłości skóry.

Czytaj dalej...

Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym bez stanów zapalnych.

Czytaj dalej...

W przypadku zastosowania na ciele, poza głębokim oczyszczaniem pozbędziemy się też łatwiej toksyn zalegających w skórze oraz zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż zabieg ten pobudza ukrwienie i usuwanie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...