Długość Trwania Zabiegu Mikrodermabrazji Diamentowej - Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

Mikrodermabrazja diamentowa

Urządzenie, którym wykonuje się zabieg, jest wyposażone w diamentową głowicę. Pozwala ona na stopniowe usuwanie kolejnych warstw naskórka, a przede wszystkim obumarłych komórek oraz zanieczyszczeń. Podczas mikrodermabrazji do najgłębszych warstw skóry dociera impuls, który pobudza podziały komórkowe i prowadzi do powstawania nowych komórek. Przed zabiegiem należy przeprowadzić dokładny demakijaż cery. Czasem zdarza się, że w jego trakcie wymieniana jest głowica. Dzięki temu przez cały czas trwania zabiegu posiada ona odpowiednią warstwę pyłu diamentowego, co umożliwia dotarcie do głębszych warstw skóry. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z filtrem UV ponieważ skóra jest wtedy bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, wiatru oraz mrozu. Przez pierwszą dobę skóra może być także nieco zaczerwieniona.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej do usuwania naskórka używane są kryształki glinu. Proszek jest aplikowany pod odpowiednim ciśnieniem, które umożliwia starcie obumarłego naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. Urządzenie do mikrodermabrazji korundowej jest wyposażone w dwie końcówki. Z jednej wystrzeliwany jest strumień korundu. Druga służy do zasysania złuszczonego naskórka. Mikrodermabrazja korundowa daje silniejszy efekt złuszczania. „Na ten typ zabiegu powinny decydować się osoby, u których dolegliwości skóry mają zaawansowane stadium, a sama cera jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.” – wyjaśnia specjalistka z renomowanego salonu kosmetycznego LOOKSUS. Mikrodermabrazja diamentowa to idealny zabieg dla osób o delikatnej cerze, która wykazuje skłonności do alergii.

Wybór rodzaju mikrodermabrazji nie należy do łatwych decyzji. Najlepiej nie podejmować jej samodzielnie, tylko skonsultować wybór ze specjalistką w salonie kosmetycznym. Na podstawie analizy rodzaju cery będzie w stanie doradzić optymalne rozwiązanie.Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Pierwszym i podstawowym etapem, może daćjącym bezpieczeństwo i powodzenie zabiegu, jest dokładne oczyszczenie miejsca, nad którym będzie się pracować.

Po takim przygotowaniu, całość polega na przesuwaniu po skórze głowicą urządzenia, które ściąga martwy naskórek i jednocześnie zasysa go wewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie powstaje przeszkadzający pył, a całość działania przebiega w warunkach zachowania czystości.

Głębokość i siła przeprowadzanych czynności jest ustalana indywidualnie, a wpływ na to mają grubość skóry i ilość warstw martwego naskórka.

Ponieważ zabieg jest bezbolesny i , absolutnie nie wymaga znieczulenia. Po zakończeniu, skóra może pozostawać jednak podrażniona. Nie jest to w żadnym wypadku wada. Aby pomóc w regeneracji naskórka, zazwyczaj po ukończeniu pracy urządzeniem, nakładane są kremy łagodzące.

Przez kolejne dni możliwe są zaczerwienienia. Zaleca się unikanie ekspozycji na promienie słoneczne i kąpieli w chlorowanej wodzie. Należy stosować kremy z filtrem UV oraz pić odpowiednią ilość wody.

Czas trwania zabiegu wynosi około 30 minut i dla bardziej widocznych efektów może być powtarzany kilkukrotnie. Oczywiście, w odpowiednim dla konkretnego pacjenta czasie. Najczęściej, aby całkowicie usunąć niedoskonałości, proponuje się od dwóch do ośmiu wizyt.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

By umówić się na wykonanie mikrodermabrazji diamentowej, śmiało mogą i powinny myśleć osoby, zmagające się z:

  • widocznie zmęczoną, pozbawioną blasku skórą
  • zmarszczkami i niską elastycznością skóry
  • cellulitem
  • bliznami, rozstępami, przebarwieniami
  • trądzikiem
  • zaskórnikami

Mikrodermabrazja diamentowa – Efekty mikrodermabrazji diamentowej

  • likwidacja pierwszych oznak starzenia się – delikatnych zmarszczek mimicznych lub wiotczejącej skóry,
  • redukcja blizn potrądzikowych oraz przebarwień,
  • zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów i cellulitu,
  • widocznie rozświetlona i wypoczęta skóra,
  • zmniejszenie skłonności do łojotoku, powstawania zaskórników i trądziku,
  • wzmocnienie i regeneracja skóry,

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.

Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.

Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...