Długość Trwania Zabiegu Mikrodermabrazji Diamentowej - Wszystko, Co Musisz Wiedzieć
Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji
Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej kluczowe jest zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed słońcem. Kosmetolog może zalecić stosowanie specjalistycznych kremów nawilżających i regenerujących, które pomogą w szybszej regeneracji skóry. Dodatkowo ważne jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosowanie wysokich filtrów SPF, aby zapobiec powstawaniu nowych przebarwień.
Długoterminowa pielęgnacja po serii zabiegów
Aby utrzymać efekty mikrodermabrazji diamentowej, zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolog może również rekomendować okresowe powtórzenie serii zabiegów, szczególnie w przypadku skór z większymi problemami dermatologicznymi.
Rodzaje mikrodermabrazji
Ze względu na rodzaj głowicy, który stosuje się podczas wykonywania zabiegu, mikrodermabrazję można podzielić na kilka rodzajów:
- korundowa – jest to najmocniejsza metoda mechanicznego usunięcia naskórka i niedoskonałości, w tym przypadku stosuje się wodorotlenek glinu – skóra, pod wpływem podciśnienia i w kontakcie z jonami glinu staje się zdecydowanie gładsza. Efekty widoczne są jednak po kilku dniach – tyle czasu potrzeba, by naskórek się zregenerował.
- diamentowa – jest bezpieczniejszą i znacznie łagodniejszą formą, podczas jej wykonywania, przy udziale wytworzonego podciśnienia, stosuje się głowicę zakończoną cząsteczkami diamentu – mają one bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta. Pozwala to na precyzyjne i efektywne usunięcie martwego naskórka, a dużym plusem jest możliwość kontrolowania siły ssącej.
- wodno – tlenowa, tzw. oksybrazja – w tej metodzie końcówka nie styka się z ciałem, utrzymywana jest w odległości około 1 cm, polega na usunięciu martwego naskórka poprzez potraktowanie go strumieniem soli fizjologicznej, wyrzucanej z końcówki urządzenia pod odpowiednio dużym ciśnieniem.
Mikrodermabrazja diamentowa – zabieg medycyny estetycznej
Jest to najczęściej wybierany rodzaj mikrodermabrazji. Nie wymaga stosowania inwazyjnych narzędzi jak igły lub skalpel, a jednocześnie daje fenomenalne efekty nie tylko cieszące oko, ale także widocznie poprawiające zdrowie skóry.
Usuwanie martwego naskórka wiąże się nie tylko z pozbyciem się niechcianych niedoskonałości, ale przede wszystkim z pobudzeniem skóry do produkcji nowych komórek, które zastąpią te uszkodzone.
W taki sposób skóra, przy pomocy diamentowych końcówek, które mechanicznie zniwelują stary naskórek, może w dalszym czasie sama go odtworzyć – w pełni zdrowy i spełniający wszystkie swoje najważniejsze funkcje.
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu
Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.
Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.
Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.
Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja polega na stopniowym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka przy pomocy odpowiedniej techniki. Po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi lub dekoltu, poddawana jest ona działaniu korundu, głowicy diamentowej czy strumienia soli fizjologicznej.
Zabieg mikrodermabrazji warto wykonać w serii 5- 10 zabiegów, powtarzanych co 1- 3 tygodnie. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, a po kilku dniach – delikatne jej złuszczenie. W tym okresie należy zachować szczególną higienę okolicy poddanej zabiegowej oraz stosować ochronę przeciwsłoneczną. Podczas gojenia się skóry nie należy stosować makijażu czy używać kosmetyków mogących podrażniać skórę. W pierwszej dobie po zabiegu należy unikać sauny, basenu czy intensywnego wysiłku fizycznego. Przez dwa tygodnie należy unikać ekspozycji na słońce i stosować filtry UV.
Zabieg mikrodermabrazji to dogłębna odnowa i remodeling skóry. Intensywne złuszczanie zewnętrznych warstw naskórka stymuluje komórki głębszych warstw do podziałów. Daje to efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyrównania jej kolorytu oraz struktury. Mikrodermabrazja może być wykonywana nawet na wrażliwej skórze.
Mikrodermabrazja diamentowa
Urządzenie, którym wykonuje się zabieg, jest wyposażone w diamentową głowicę. Pozwala ona na stopniowe usuwanie kolejnych warstw naskórka, a przede wszystkim obumarłych komórek oraz zanieczyszczeń. Podczas mikrodermabrazji do najgłębszych warstw skóry dociera impuls, który pobudza podziały komórkowe i prowadzi do powstawania nowych komórek. Przed zabiegiem należy przeprowadzić dokładny demakijaż cery. Czasem zdarza się, że w jego trakcie wymieniana jest głowica. Dzięki temu przez cały czas trwania zabiegu posiada ona odpowiednią warstwę pyłu diamentowego, co umożliwia dotarcie do głębszych warstw skóry. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z filtrem UV ponieważ skóra jest wtedy bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, wiatru oraz mrozu. Przez pierwszą dobę skóra może być także nieco zaczerwieniona.
W przypadku mikrodermabrazji korundowej do usuwania naskórka używane są kryształki glinu. Proszek jest aplikowany pod odpowiednim ciśnieniem, które umożliwia starcie obumarłego naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. Urządzenie do mikrodermabrazji korundowej jest wyposażone w dwie końcówki. Z jednej wystrzeliwany jest strumień korundu. Druga służy do zasysania złuszczonego naskórka. Mikrodermabrazja korundowa daje silniejszy efekt złuszczania. „Na ten typ zabiegu powinny decydować się osoby, u których dolegliwości skóry mają zaawansowane stadium, a sama cera jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.” – wyjaśnia specjalistka z renomowanego salonu kosmetycznego LOOKSUS. Mikrodermabrazja diamentowa to idealny zabieg dla osób o delikatnej cerze, która wykazuje skłonności do alergii.
Wybór rodzaju mikrodermabrazji nie należy do łatwych decyzji. Najlepiej nie podejmować jej samodzielnie, tylko skonsultować wybór ze specjalistką w salonie kosmetycznym. Na podstawie analizy rodzaju cery będzie w stanie doradzić optymalne rozwiązanie.