Mikrodermabrazja diamentowa Philips - Doskonałe rozwiązanie dla piękniejszej skóry
Urządzenia do mikrodermabrazji
Lata stresującej pracy i szybkie tempo życia odbiły się na Twojej skórze? W takim razie warto postawić na oferowane przez nas urządzenia do mikrodermabrazji. Interesuje Cię sama mikrodermabrazja, wielofunkcyjne urządzenie B-Flash, a może niesamowita moc lasera kosmetycznego? Niezależnie od tego, które urządzenie wybierzesz, już niedługo będziesz cieszyła się cudownym efektem odmłodzenia i oczyszczenia! Mikrodermabrazja w domu pomoże Ci uporać się z szarą i pozbawioną blasku cerą, a także zmarszczkami.
Polecane przez nas urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej jest niezwykle proste w obsłudze, podobnie jak inne znajdujące się w naszej ofercie urządzenia do twarzy. Dzięki niemu:
- uporasz się z drobnymi zmarszczkami i nierównym kolorytem skóry,
- ujędrnisz skórę - mikrodermabrazja diamentowa w domu świetnie oddziałuje nawet na głębsze warstwy tkanki,
- z powodzeniem wprowadzisz w głębsze warstwy skóry składniki aktywne - inwestując w profesjonalne aparaty do mikrodermabrazji domowej warto zatem zainteresować się rekomendowanymi preparatami,
- zadbasz o odpowiednie nawilżenie.
Jak widać sprzęt do mikrodermabrazji w domu ma szerokie zastosowanie. Możesz także zdecydować się na terapię światłem fotonowym (fototerapię) oraz na moc jonoforezy. Te domowe zabiegi pomogą Ci oczyścić twarz z martwego naskórka, nawilżyć i ponownie przywrócić prawidłowe napięcie skóry. Zachęcamy Cię także do zajrzenia na inne nasze podstrony, gdzie znajdziesz:
Mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy – zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry. Można wykonywać ją na całym ciele. Mikrodermabrazja jest zabiegiem złuszczającym, kiedy chemiczny peeling kawitacyjny nie może być zastosowany, a także gdy pojawiają się przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem prądów lub ultradźwięków. Wówczas oczyszczanie skóry tą metodą, powinno być skonsultowane ze specjalistą.
Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu
Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.
Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.
Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.
Mikrodermabrazja – efekty na blizny, trądzik i rozstępy. Diamentowa czy korundowa?
Efekty mikrodermabrazji są widoczne już po 1 zabiegu. Nie tylko dogłębnie oczyszcza skórę i ją rozświetla, ale także niweluje przebarwienia, zmarszczki, blizny, a nawet rozstępy. Zobaczcie zdjęcie z efektami mikrodermabrazji na trądzik, blizny oraz poznajcie rodzaje mikrodermabrazji.
Mikrodermabrazja może dać różne efekty w zależności od jej rodzaju, kondycji skóry oraz ilości zabiegów. Dla wrażliwej cery lepiej sprawdzi się mikrodermabrazja diamentowa, której efekty są jednak mniej widoczne niż mikrodermabrazji korundowej. Ten rodzaj zabiegu świetnie działa na blizny i mocne przebarwienia!
Spis treści:
- Jak działa mikrodermabrazja?
- Efekty mikrodermabrazji na trądzik
- Efekty mikrodermabrazji na blizny
- Efekty mikrodermabrazja na rozstępy
- Mikrodermabrazja diamentowa - efekty przed i po
- Efekty mikrodermabrazji korundowej
- Mikrodermabrazja - efekty uboczne
Mikrodermabrazja diamentowa – krok po kroku
Mikrodermabrazja diamentowa u kosmetyczki – jak wygląda taki zabieg, krok po kroku? Najpierw kosmetyczka przeprowadza dokładny wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać formę zabiegu do oczekiwań Klienta. Następnie dokładnie oczyszcza skórę, nakłada delikatny peeling enzymatyczny, który wstępnie oczyszcza cerę, po czym go zmywa. Następnie rozpoczyna się zabieg właściwy – w tym celu przez ok. 10-25 minut specjalista przesuwa głowicę po skórze. Zwykle wykonuje się 4 ruchy w jednym miejscu. Jeśli wizyta polega wyłącznie na wykonaniu mikrodermabrazji, po zabiegu nakłada się zwykle regenerującą maskę – np. algową.
Jeśli zabieg jest łączony z innymi, to np. w przypadku łączenia z kwasami, te zostają nałożone od razu po mikrodermabrazji. Podobnie sonoforeza – również zostaje wykonana po zabiegu właściwym. Natomiast oczyszczanie skóry manualne, wykonuje się przed zabiegiem mikrodermabrazji diamentowej.
Jeśli skorzystamy z dodatków do zabiegu, jak np. pielęgnacyjne serca, witamina C czy specjalna ampułka, te zostaną zaaplikowane po mikrodermabrazji.
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej często łączony jest z eksfoliacją kwasami AHA + BHA lub phaeksfoliacji kwasami AHA + BHA. Można też zdecydować się na połączenie go z zabiegiem infuzji tlenowej, peelingiem kawitacyjnym czy zabiegami regeneracyjnymi.
Jaki przebieg ma zabieg mikrodermabrazji diamentowej?
Głowica diamentowa posiada otwór, który ma połączenie z rurką – ta natomiast posiada ujście w urządzeniu do wykonywania mikrodermabrazji. Zabieg wykorzystuje efekt podciśnienia, przez co zasysana jest skóra, a tam masowana i zwiększa się jej ukrwienie. Stymuluje się tym samym produkcja kolagenu, wygładzają się zmarszczki, skóra pobudza się do regeneracji i naprawiania uszkodzeń, poprawia się krążenie limfy, skóra zyskuje lepsze zdolności obronne. Podczas przesuwania głowicy dochodzi ponadto do ścierania niedoskonałości na powierzchni cery.
Zaletą zabiegu jest bezpieczeństwo i kontrolowana głębokość ścierania. Możemy ponadto wykonywać zabieg dość często – nawet co 2 tygodnie – więc nie trzeba długo czekać na efekty. To także świetna alternatywa dla peelingów chemicznych – osoby, które mają alergie na składniki takich peelingów na pewno docenią zalety mikrodermabrazji diamentowej.