Mikrodermabrazja diamentowa Philips - Doskonałe rozwiązanie dla piękniejszej skóry

Czy mikrodermabrazję diamentową można wykonywać w ciąży?

Mikrodermabrazja może być wykonywana w ciąży, o ile lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań. W tym przypadku jednak zaleca się, aby nie stosować dodatków do takiego peelingu, zwłaszcza kwasów, gdyż niektóre składniki mogą przechodzić przez łożysko do dziecka.

Niestety jeśli zabieg będzie przeprowadzony nieprawidłowo lub nie będzie dostosowany indywidualnie do cery, mogą wystąpić skutki uboczne. To np.:

  • poparzenia,
  • zdarcie naskórka,
  • blizny.

Skutki uboczne mogą też wynikać z przeciwwskazań do zabiegu mikrodermabrazji – wówczas mogą być bardzo poważne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest np.:

  • infekcja wirusowa, grzybicza lub bakteryjna,
  • stany zapalne skóry,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • trądzik różowaty, krostkowy, ropowiczy lub aktywny trądzik pospolity,
  • widoczne naczynka,
  • choroby układu krwionośnego,
  • wrażliwa i cienka skóra,
  • choroby onkologiczne,
  • znamiona na skórze,
  • naczyniaki jamiste,
  • skłonność do bliznowców,
  • uszkodzenia ciągłości skóry (przeczosy, nadżerki),
  • łuszczyca,
  • stosowana terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem,
  • przyjmowanie doustnie retinoidów, sterydów lub leków psychotropowych (mają one właściwości fotouczulające i mogą doprowadzić do powstawania przebarwień w wyniku zabiegu mikrodermabrazji – zwłaszcza mikrodermabrazji z kwasami),
  • zabiegu chirurgiczne w obrębie docelowego miejsca na ciele (do 2 miesięcy).

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Mikrodermabrazja diamentowa ma różne formy

Zabieg ten ma kilka typów – dzięki czemu możemy go idealnie dostosować do cery. Rzadko kiedy zabieg ten wykonuje się w pojedynkę. W przypadku np. skóry, która wymaga mocnej pielęgnacji, często mikrodermabrazja diamentowa jest łączona z kuracją leczniczą. Zabieg ten stanowi ponadto nierzadko dodatek to peelingów chemicznych z kwasami. Jeśli skóra natomiast ma także widoczne wysuszenie, poleca się wzbogacenie mikrodermabrazji diamentowej o sonoforezę. Jest jeszcze mikrodermabrazja z ultradźwiękami – ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale i dostarczyć jej wielu aminokwasów i innych ważnych, odżywczych składników. W efekcie otrzymamy nie tylko młodziej wyglądającą i czystą skórę, ale i pełną witalności.

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję połączoną z głębokim oczyszczaniem, a później z wyciszaniem skóry – np. zabiegiem z maską algową.

Dostępna jest też mikrodermabrazja diamentowa z ampułką – to dobra forma dla osób, którym zależy na wzmocnieniu efektu przeciwstarzeniowego.

Coraz popularniejsza staje się obecnie mikrodermabrazja z zastosowaniem witaminy C – to świetny zabieg na wszelkie przebarwienia na skórze. Dzięki niemu skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, wyrówna się koloryt, a witamina C dodatkowo wzmocni naczynka i zadziała przeciwstarzeniowo.

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa może być przeprowadzana u osób o każdym typie skóry. Jest szczególnie zalecana w próbach usunięcia lub zminimalizowania płytkich zmarszczek, rozstępów, blizn. Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym (bez stanów zapalnych). Mikrodermabrazja może być bardzo skuteczna w próbie niwelowania zmian powstałych w wyniku fotostarzenia się, braku napięcia i właściwej elastyczności skóry. Dermatolodzy zalecają zabieg w celu eliminowania rozszerzonych porów, zaskórników, prosaków, uszkodzeń posłonecznych oraz przebarwień i odbarwień. Mikrodermabrazja może pomóc w ukryciu cellulitu oraz blizn.

Niestety, istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na grzybicę skóry głowy, łuszczycę, z licznymi znamionami na skórze twarzy oraz włókniakami. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: trądzik różowaty, stany ropne na powierzchni skóry twarzy, aktualnie trwające choroby skóry o podłożu bakteryjnym lub wirusowym (liszajec, brodawki, opryszczka, zapalenie mieszków włosowych) oraz przerwanie ciągłości skóry. Nie powinno wykonywać się mikrodermabrazji diamentowej u osób po niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych, z naczyniakami płaskimi, naczyniakami jamistymi, nowotworami skóry, a także skłonnością do tworzenia się na twarzy keloidów. Przed zabiegiem zaleca się konsultację z lekarzem.

Przyśpieszenie procesu wymiany martwego naskórka na nowy, a także intensywne, głębokie oczyszczenie skóry i stymulacja naturalnych procesów, to podstawowe działania mikrodermabrazji, które gwarantują spektakularne efekty przy jednoczesnym bezpieczeństwie i braku inwazyjności.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

Slide Image 4 Title Welcome to D5 Socialia Theme, Visit D5 Creation for Details D5 Socialia is a WordPress Theme which is Ideal for Social Organizations, NGOs, CBOs, Environmental Organizations, Societies, Climate Change Related Progrms.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...