"Mikrodermabrazja diamentowa podczas ciąży"

Mikrodermabrazja diamentowa – przeciwwskazania

Nie zawsze zabieg jest możliwy do wykonania. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej to m.in. zakażenia wirusowe lub grzybicze, zaawansowane stany trądziku, łuszczyca, opryszczka, słabe naczynia krwionośne, problemy z krążeniem, nowotwory, osłabienie i gorączka, rany czy bliznowce.

Dogłębne oczyszczenie i odżywienie naskórka można przeprowadzić nie tylko w gabinecie. Mikrodermabrazja diamentowa domowa jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, takich jak maseczki, peelingi i żele o silnym działaniu złuszczającym. Najlepiej działa kilkuetapowy zabieg (oczyszczanie, złuszczanie, neutralizowanie i nawilżanie). Mikrodermabrazja diamentowa w domu może być przeprowadzona także za pomocą specjalnego podręcznego urządzenia. Cena takich urządzeń jest bardzo różna, niektóre modele kosztują 200zł, a inne, bardziej zaawansowane, nawet kilka tysięcy złotych. Jednak do domowej pielęgnacji wystarczające są te bardziej proste modele.

Zobacz też:

Zobacz video: Renata Przemyk zdecydowała się na wszczepienie do oka sztucznej soczewki. „To operacja, która może uwolnić od okularów do końca życia”

Mikrodermabrazja - dla kogo?

wszechstronny zabieg dla różnych typów skóry

Mikrodermabrazja to bardzo wszechstronny zabieg dla różnych typów skóry. Sprawdzi się doskonale w wielu różnych sytuacja, skutecznie niwelując niedoskonałości i dodając skórze witalności. Jeżeli Twoja skóra posiada:

  • szary koloryt, jest zmęczona, tzw. skóra palacza, jest pozbawiona witalności i blasku – mikrodermabrazja doskonale odżywia i dotlenia skórę, czyniąc ją bardziej rozświetloną, zadbaną i zdrową,
  • cera tłusta i mieszana, trądzik, rozszerzone pory, łojotok, zaskórniki – złuszczanie mechaniczne dokładnie oczyszcza pory skóry, odblokowuje ujścia gruczołów łojowych usuwając zalegajacy w nich łój i zanieczyszczenia, dodatkowo przy cerze mieszanej poprawia nawilżenie skóry,
  • pierwsze oznaki starzenia w postaci płytkich zmarszczek – peeling mechaniczny poprzez usunięcie martwego naskórka (pojedynczy zabieg), uelastycznienie i ujędrnienie skóry (pobudzenie produkcji włókien kolagenowych w wyniku serii zabiegów) zredukuje płytkie zmarszczki i poprawi napięcie skóry,
  • przebarwienia - mechaniczne ścieranie naskórka wyrówna koloryt, a powtarzane w serii pobudzi skórę do regeneracji i wytworzenia nowych komórek, co w dłuższym okresie będzie prowadziło do niwelowania przebarwień,
  • blizny, w tym blizny potrądzikowe, rozstępy – seria zabiegów mikrodermabrazji stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu blizny i rozstępy, podobnie jak przebarwienia, stają się mniej widoczne - nowa, zdrowa tkanka stopniowo zastępuje starą, problematyczną,
  • cellulit - mikropeeling poprawia mikrocyrkulację w skórze wspomagając redukcję cellulitu, dlatego warto połączyć zabiegi mikrodermabrazji z innymi zabiegami w ramach kompleksowej terapii cellulitu.

zabieg dla kobiet i meżczyzn w różnym wieku

Mikrodermabrazja to zabieg odpowiedni dla każdego typu skóry. Kosmetolog podejmie decyzję o intensywności zabiegu w zależności od typu skóry i jej wrażliwości, problemu, obszarowi skóry poddanemu zabiegowi. Zabieg nie ma ograniczeń wiekowych. Mikropeeling wykonujemy u osób w różnym wieku - zarówno u osób młodszych jak i starszych. Zwykle na ten zabieg decydują się kobiety już od 25 roku życia, kiedy zauważają u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne, słabe nawilżenie skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa ma różne formy

Zabieg ten ma kilka typów – dzięki czemu możemy go idealnie dostosować do cery. Rzadko kiedy zabieg ten wykonuje się w pojedynkę. W przypadku np. skóry, która wymaga mocnej pielęgnacji, często mikrodermabrazja diamentowa jest łączona z kuracją leczniczą. Zabieg ten stanowi ponadto nierzadko dodatek to peelingów chemicznych z kwasami. Jeśli skóra natomiast ma także widoczne wysuszenie, poleca się wzbogacenie mikrodermabrazji diamentowej o sonoforezę. Jest jeszcze mikrodermabrazja z ultradźwiękami – ta pozwala nie tylko dokładnie oczyścić cerę, ale i dostarczyć jej wielu aminokwasów i innych ważnych, odżywczych składników. W efekcie otrzymamy nie tylko młodziej wyglądającą i czystą skórę, ale i pełną witalności.

Osoby, które zmagają się z rozszerzonymi porami i nadmiernym wydzielaniem sebum, powinny zdecydować się na mikrodermabrazję połączoną z głębokim oczyszczaniem, a później z wyciszaniem skóry – np. zabiegiem z maską algową.

Dostępna jest też mikrodermabrazja diamentowa z ampułką – to dobra forma dla osób, którym zależy na wzmocnieniu efektu przeciwstarzeniowego.

Coraz popularniejsza staje się obecnie mikrodermabrazja z zastosowaniem witaminy C – to świetny zabieg na wszelkie przebarwienia na skórze. Dzięki niemu skóra będzie jaśniejsza, lepiej napięta, wyrówna się koloryt, a witamina C dodatkowo wzmocni naczynka i zadziała przeciwstarzeniowo.

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...

Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...