Wszystko o Mikrodermabrazji Diamentowej - Przewodnik

Mikrodermabrazja diamentowa – wskazania i przeciwwskazania

Mikrodermabrazja diamentowa może być przeprowadzana u osób o każdym typie skóry. Jest szczególnie zalecana w próbach usunięcia lub zminimalizowania płytkich zmarszczek, rozstępów, blizn. Tradycyjnie mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem polecanym w walce z nadmiernie rogowaciejącym naskórkiem, przebarwieniami, rogowaceniem okołomieszkowym, a nawet trądzikiem pospolitym (bez stanów zapalnych). Mikrodermabrazja może być bardzo skuteczna w próbie niwelowania zmian powstałych w wyniku fotostarzenia się, braku napięcia i właściwej elastyczności skóry. Dermatolodzy zalecają zabieg w celu eliminowania rozszerzonych porów, zaskórników, prosaków, uszkodzeń posłonecznych oraz przebarwień i odbarwień. Mikrodermabrazja może pomóc w ukryciu cellulitu oraz blizn.

Niestety, istnieje kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej. Zabieg nie powinien być wykonywany u osób cierpiących na grzybicę skóry głowy, łuszczycę, z licznymi znamionami na skórze twarzy oraz włókniakami. Kolejnymi przeciwwskazaniami są: trądzik różowaty, stany ropne na powierzchni skóry twarzy, aktualnie trwające choroby skóry o podłożu bakteryjnym lub wirusowym (liszajec, brodawki, opryszczka, zapalenie mieszków włosowych) oraz przerwanie ciągłości skóry. Nie powinno wykonywać się mikrodermabrazji diamentowej u osób po niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych, z naczyniakami płaskimi, naczyniakami jamistymi, nowotworami skóry, a także skłonnością do tworzenia się na twarzy keloidów. Przed zabiegiem zaleca się konsultację z lekarzem.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji . Dzięki temu możliwe jest wybranie zabiegu optymalnie dopasowanego do cery i potrzeb konkretnej klientki czy klienta.

Mikrodermabrazja diamentowa

  • łagodna
  • narzędzie – głowica diamentowa z grubością ziaren dopasowaną do opracowywanej przestrzeni (im delikatniejsza okolica, tym drobniejsze ziarna)
  • dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do alergii czy podrażnień

Mikrodermabrazja korundowa

  • bardziej intensywne ścieranie, możliwe delikatne i przejściowe zaczerwienienia czy podrażnienia
  • narzędzie – urządzenie, z którego pod ciśnieniem wydostają się kryształy korundu, co daje efekt nazywany „piaskowaniem”
  • pomocna przy eliminacji przebarwień, wągrów i zaskórników, blizn czy zmarszczek

Mikrodermabrazja tlenowa, czyli oksydermabrazja

  • najdelikatniejsza
  • przy wykorzystaniu tlenu (właściwości antybakteryjne) i soli fizjologicznej (eliminowanie reakcji zapalnej), wyrzucany pod ciśnieniem strumień pozwala usuwać martwe komórki
  • dla osób ze stanami zapalnymi czy problemami łojotokowymi

Mikrodermabrazja laserowa

  • najbardziej nowoczesna i precyzyjna metoda
  • wykorzystuje się w niej promieniowanie wiązki laserowej
  • skuteczna eliminacja niedoskonałości i regeneracja naskórka, szerokie zastosowanie

Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa, to zabieg, który polega na ścieraniu naskórka za pomocą głowicy, która na jest wyłożona kryształkami diamentów o różnej gradacji, czyli grubościach kamieni.

Jak twierdzi Emilia Wieczorkowska, kosmetolog z OT.CO Clinic, należy on do nieinwazyjnych rodzajów peelingów mechanicznych, jednak mimo wszystko warto obchodzić się z nim ostrożnie: “Stopień złuszczenia powinno dobierać się adekwatnie do cery i unikać agresywnych substancji aktywnych, aby nie doprowadzić do jej podrażnienia”.

Jak często należy poddawać się zabiegowi mikrodermabrazji? W zależności od indywidualnych potrzeb i wieku pacjenta, mikrodermabrazja może być wykonywana rutynowo, przy czym większość pacjentów korzysta z comiesięcznych sesji. Faza wstępna składająca się z trzech zabiegów w odstępach tygodniowych może zoptymalizować wyniki w zależności od tolerancji skóry i pożądanych efektów kosmetycznych.

Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji

Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej kluczowe jest zapewnienie skórze odpowiedniego nawilżenia i ochrony przed słońcem. Kosmetolog może zalecić stosowanie specjalistycznych kremów nawilżających i regenerujących, które pomogą w szybszej regeneracji skóry. Dodatkowo ważne jest unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosowanie wysokich filtrów SPF, aby zapobiec powstawaniu nowych przebarwień.

Długoterminowa pielęgnacja po serii zabiegów

Aby utrzymać efekty mikrodermabrazji diamentowej, zaleca się stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej oraz regularne wizyty kontrolne w gabinecie kosmetycznym. Kosmetolog może również rekomendować okresowe powtórzenie serii zabiegów, szczególnie w przypadku skór z większymi problemami dermatologicznymi.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...