Wszystko o Mikrodermabrazji Diamentowej - Przewodnik

Czy są jakieś skutki uboczne mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja rzadko wywołuje skutki uboczne , szczególnie przy wyborze delikatniejszych metod np. oksydermabrazji. Zdarzają się łagodne podrażnienia, na skutek których skóra jest zaczerwieniona, piecze lub swędzi. Może też pojawić się rumień lub uczucie mrowienia, jednak wszystkie te symptomy są przejściowe.

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań – nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg!

Mikrodermabrazja to bezpieczny i popularny zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Dzięki dostępności różnych metod możemy dopasować jej rodzaj do indywidualnych potrzeb i wrażliwości skóry.

Niniejszy artykuł nie jest poradą medyczną i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja diamentowa usuwa nadmiar sebum, zanieczyszczeń i martwych komórek z powierzchni skóry, jednocześnie odmładzając ją i wygładzając. Korzyści z zabiegu docenią pacjenci z drobnymi zmarszczkami mimicznymi przebarwieniami słonecznymi, zatkanymi porami, problemami z teksturą skóry, zaskórnikami, czy niewielkimi bliznami.

“Po jednorazowym zabiegu widoczne jest oczyszczenie skóry z drobnych zaskórników, złuszczenie zalegającego martwego naskórka, czyli redukcja ziemistej skóry, oraz wyrównanie tekstury twarzy. Przychodząc do gabinetu regularnie, czyli co 3-4 tygodnie, jesteśmy już w stanie zauważyć znaczące efekty przed i po mikrodermabrazji oraz zmniejszyć widoczność rozszerzonych porów” - potwierdza kosmetolog z OT.CO Clinic.

Zauważalne efekty mikrodermabrazji diamentowej

  • Gładkość skóry
  • Rozjaśniona cera.
  • Zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek.
  • Wyrównany koloryt skóry.
  • Zmniejszenie widoczności ciemnych plam.
  • Oczyszczone pory

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega i jakie daje efekty?

Chociaż na rynku istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych, które możesz włączyć do swojej beauty rutyny, aby uzyskać ultra gładką skórę, czasami potrzebuje ona bardziej intensywnego traktowania. Właśnie wtedy decydujemy się na mikrodermabrazję. Mimo że zabieg wiąże się z delikatnym nakłuwaniem skóry, co na początku może przerażać, korzyści z niego płynące sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku warto regularnie go wykonywać.

W tym artykule:
  1. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  2. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
  3. Mikrodermabrazja diamentowa - ile kosztuje?
  4. Mikrodermabrazja diamentowa - czy można ją zrobić w domu?
  5. Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej
  6. Efekty mikrodermabrazji diamentowej
  7. Mikrodermabrazja diamentowa opinie

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje specjalną głowicę do delikatnego złuszczania skóry i usunięcia martwych komórek na jej powierzchni. Jeśli zdarza ci się mieć matową, szorstką skórę, sesja mikrodermabrazji wygładzi ją i odżywi, dzięki czemu maska, serum lub krem nawilżający będą mogły skuteczniej wniknąć w jej głąb.

Istnieją różne rodzaje tego zabiegu: mikrodermabrazja tlenowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa, czy mikrodermabrazja igłowa. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów mikrodermabrazji jest jednak mikrodermabrazja diamentowa, która złuszcza martwy naskórek za pomocą "różdżki" zakończonej laserowo ciętym diamentem.

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

A jeśli w dodatku wybrany kosmetyk, tak jak te marki Tołpa, zawiera w pełni naturalne i przebadane dermatologicznie składniki aktywne, to możesz mieć pewność, że Twoja cera zostanie doskonale przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz wchłaniania wszystkich korzystnych substancji z kosmetyków.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Jest to procedura wykonywana przez dermatologów lub chirurgów plastycznych w celu uzyskania lepszego wyglądu skóry, zredukowania zmarszczek oraz zlikwidowania blizn, przebarwień i innych problemów skórnych.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...