Mikrodermabrazja diamentowa - wskazania i przeciwwskazania

Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to uniwersalny zabieg złuszczania skóry, pozwalający na poprawę jej wyglądu. W porównaniu z innymi profesjonalnymi metodami złuszczania skóry, takimi jak peelingi chemiczne, dermabrazja czy peelingi laserowe, najbezpieczniejsza jest właśnie mikrodermabrazja. Dla kogo ten zabieg jest idealny? Najważniejsze wskazania do wykonania mikrodermabrazji to:

  • nadmierne rogowacenie skóry i jej przesuszenie,
  • pojawienie się oznak starzenia skóry – zmarszczek czy przebarwień,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny na ciele, w tym rozstępy,
  • poszerzone pory,
  • utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy ciała,
  • zaskórniki,
  • trądzik grudkowo-krostkowy.

Ponadto mikrodermabrazja może poprzedzać inne zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii, gdyż złuszczanie martwego naskórka przyczynia się do głębszej penetracji związków aktywnych.

Zabieg mikrodermabrazji może być wykonywany w celu zredukowania zauważalnych niedoskonałości skóry, a także profilaktycznie, w celu zapobiegania jej rogowaceniu i gromadzeniu martwych komórek naskórka. Pozwala to zachować promienny i młody wygląd skóry, a także zwiększa efektywność działania kosmetyków aplikowanych na skórę.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
  • mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
  • mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.

Co to jest mikrodermabrazja diamentowa? Przebieg zabiegu

Jak informują kosmetolodzy, mikrodermabrazja diamentowa zdobywa coraz większą popularność. Polega na mechanicznym peelingu z użyciem specjalistycznego sprzętu do złuszczania naskórka, wyposażonego w diamentowe głowice. Zabieg pozwala na głębokie, ale zupełnie bezbolesne złuszczenie naskórka, dzięki czemu można pozbyć się wierzchnich warstw, których stan bardzo często sprawia problemy natury estetycznej. Wśród zalet mikrodermabrazji można wymienić wysoką skuteczność i uzyskanie pierwszych efektów bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Jednak zdaniem specjalistów, aby efekt stosowania mikrodermabrazji się utrwalił, należy wykonywać zabieg kilkakrotnie (minimum 3 razy, optymalnie 6 razy) co 2–4 tygodnie.

Mikrodermabrazję diamentową stosowano początkowo jedynie w gabinetach dermatologicznych, jednak bardzo szybko wykorzystano jej działanie w salonach urody. W czasie zabiegu dermabrazji diamentowej wytwarzane jest podciśnienie z wykorzystaniem próżni. Kryształki korundu uderzają zewnętrzną warstwę naskórka dzięki specjalnemu urządzeniu wyposażonemu w diamentową głowicę. Urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej w trakcie zabiegu jest przesuwane po skórze, dzięki czemu równomiernie usuwa górne warstwy naskórka. Podczas wykonywania mikrodermabrazji diamentowej zrogowaciały naskórek oraz kryształki wodorotlenku glinu są na bieżąco usuwane z powierzchni skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa nazywana jest peelingiem kontrolowanym, ponieważ intensywność zabiegu jest w pełni kontrolowana przez kosmetyczkę. Dzięki temu mikrodermabrazja diamentowa jest o wiele bardziej bezpieczna niż inne metody peelingu. W jej trakcie odbywa się penetracja naskórka warstwa po warstwie, doprowadzająca do jego równomiernego złuszczenia. Peeling kontrolowany stosowany jest tylko w obrębie wierzchnich warstw skóry, dlatego nie ma możliwości powstania niepożądanych blizn lub niebezpiecznego, zbyt głębokiego złuszczenia skóry, co może być skutkiem ubocznym niewłaściwie przeprowadzonego peelingu chemicznego.

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

Chociaż nie jest to zabieg inwazyjny nie prowadzi do przerwania ciągłości naskórka , uważany jest za zabieg z pogranicza kosmetologii ze względu na moc działania i wykorzystywany do jego wykonania sprzęt.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...