Mikrodermabrazja - Wszystko, co Musisz Wiedzieć o Tym Zabiegu w Euro RTV AGD

Ile kosztuje mikrodermabrazja?

Koszty związane z zabiegiem mikrodermabrazji mogą okazać się niezwykle zróżnicowane. Są one bowiem uzależnione od takich czynników, jak chociażby rodzaj zabiegu, partia ciała, na której ma on zostać wykonany, czy nawet renoma danego salonu. Powszechnie przyjęło się więc uznawać, iż ceny mikrodermabrazji zaczynają się od około 80 zł, a sięgają granic około 300-400 zł. Z łatwością można więc zauważyć, że regularne poddawanie się zabiegowi z czasem może stanowić obciążenie dla portfela. Dlatego też warto wspomnieć o tym, że mikrodermabrazję można przeprowadzić również samodzielnie w domowych warunkach.

Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny to zasadniczo dwa najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne, które jednocześnie przynoszą odmienne efekty. Każdy z nich może jednak zostać wykonany w warunkach domowych, przez co wiele osób staje przed dylematem, na które rozwiązanie lepiej jest się zdecydować.

Mikrodermabrazja ma na celu skuteczne złuszczenie naskórka w celu nadania skórze zdrowego, świeżego i rozświetlonego wyglądu. Ponadto w trakcie zabiegu możliwe jest również zniwelowanie drobnych zmarszczek, usunięcie przebarwień i blizn trądzikowych, a także zmniejszenie widoczności cellulitu lub rozstępów i ogólne ujędrnienie skóry. Ponadto mikrodermabrazja może być wykonywana zasadniczo na całym ciele, podczas gdy z peelingu kawitacyjnego korzysta się przede wszystkim na obszarze twarzy, szyi oraz dekoltu.

Peeling kawitacyjny posiada jednak również wiele zalet, do których zalicza się chociażby niemal natychmiastowe oczyszczenie skóry, odblokowanie zatkanych porów, a także nadanie cerze zdrowego i zjawiskowego wyglądu. Ponadto zabieg ten sprawia również, że skóra jest pobudzona do regeneracji, a także dotleniona. Peeling kawitacyjny poprawa także krążenie krwi, gdyż w takcie jego trwania wykonywany jest masaż za pośrednictwem fal utradźwiękowych. Co więcej, bardzo często jest to również nieco tańsza opcja.

Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej

Na rynku istnieje wiele urządzeń, które mają umożliwić wykonanie mikrodermabrazji w domu. Powstają nawet specjalne zestawy, które po otworzeniu pudełką są już w całości gotowe do natychmikastowego użycia. Jednak intensywność i skuteczność prawdziwego zabiegu wykonywanego przez profesjonalistę jest bardzo trudna (żeby nie powiedzieć niemożliwa) do odtworzenia w domowej łazience. Jak twierdzi Emilia Wieczorkowska, urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej to kombajny kosmetyczne, które zawierają w sobie kilka technologii. Sam zabieg wykonywany jest bez użycia żadnych kosmetyków na suchej i dokładnie oczyszczonej skórze.

Często zdarza się, że lekarz lub kosmetolog w gabinecie, po wykonanej mikrodermabrazji dobiera dodatkowy zabieg pielęgnacyjny, który jeszcze bardziej odżywia skórę i łagodzi zaczerwienienia powstałe podczas sesji. “Mikrodermabrazję można połączyć z sonoforezą, czyli wtłaczaniem substancji aktywnych za pomocą ultradźwięków i koniecznie nałożyć maskę łagodzącą, aby osiągnąć pełne rozświetlenie i ukojenie twarzy” - radzi kosmetolog.

Powiedzmy sobie szczerze, bez odpowiedniego wykształcenia lub doświadczenia, bazując jedynie na wiedzy z internetu lub informacji zawartych na opakowaniu sprzętu do domowej mikrodermabrazji, nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaopiekować się tak kompleksowo własną skórą.

Mikrodermabrazja w domu – jak ją wykonać i jakie daje efekty?

Mikrodermabrazja to zabieg złuszczający z ponad 40-letnią historią. Naskórek, wraz z zanieczyszczeniami, jest w tej metodzie ścierany za pomocą kryształków korundu, diamentu lub w nowocześniejszych formach mikrodermabrazji – strumienia tlenu. Choć do niedawna zabieg wykonywany był tylko w gabinetach kosmetologicznych, dziś możliwa jest już mikrodermabrazja domowa. Jak ją bezpiecznie wykonać i jakie daje efekty? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do mikrodermabrazji? Wyjaśniamy.

W tym artykule:

Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji

Profesjonalne urządzenia do mikrodermabrazji, które wykorzystywane są w salonach kosmetycznych i gabinetach kosmetologicznych, mają dużą moc i są przeznaczone do użytkowania tylko przez wykwalifikowanych specjalistów. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra jest dokładnie oczyszczania, ale nie wymaga stosowania specjalnych preparatów. Głęboko nawilżające, odżywcze czy naprawcze ampułki i maski, nakładane są dopiero po złuszczaniu, gdyż ma ono na celu między innymi zwiększenie przenikania substancji aktywnych w głąb naskórka. W niektórych przypadkach (np. skóra wrażliwa), wskazane jest nałożenie łagodzącego kremu, który zniweluje zaczerwienienia po zabiegu.

Mikrodermabrazja jest stosowana już od lat 80. XX wieku, jednak jeszcze do niedawna jej wykonywanie było zarezerwowane tylko dla dermatologów i kosmetologów. Dziś, coraz większą popularnością cieszą się urządzenia do domowej mikrodermabrazji, które można kupić w większości marketów z RTV i AGD, a także przez internet.

Urządzenie do mikrodermabrazji w domu, w sieci funkcjonuje najczęściej pod potoczną nazwą „odkurzacz do wągrów”. Wynika to z prostego skojarzenia – zanieczyszczenia są dosłownie zasysane z powierzchni naskórka. Tego typu gadżety są niewielkie, poręczne i kosztują od 100 do 400 złotych. Nie mają one tylu funkcji, a także takiej intensywności jak urządzenia gabinetowe, po to, aby mogły być bezpieczne używane w warunkach domowych.

Na rynku mamy również dostępnych kilka kosmetyków, które imitują zabieg mikrodermabrazji. Najczęściej są to peelingi i scruby z zawartością kryształków korundu, czy innych, intensywnie ścierających drobinek. Produkty do domowego złuszczania skóry zawierają też często wspomagające enzymy, czy kwasy – choć te drugie nie powinny być łączone z peelingiem mechanicznym, aby nie podrażnić skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega i jakie daje efekty?

Chociaż na rynku istnieje wiele produktów pielęgnacyjnych, które możesz włączyć do swojej beauty rutyny, aby uzyskać ultra gładką skórę, czasami potrzebuje ona bardziej intensywnego traktowania. Właśnie wtedy decydujemy się na mikrodermabrazję. Mimo że zabieg wiąże się z delikatnym nakłuwaniem skóry, co na początku może przerażać, korzyści z niego płynące sprawiają, że w ostatecznym rozrachunku warto regularnie go wykonywać.

W tym artykule:
  1. Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?
  2. Przeciwwskazania do mikrodermabrazji
  3. Mikrodermabrazja diamentowa - ile kosztuje?
  4. Mikrodermabrazja diamentowa - czy można ją zrobić w domu?
  5. Urządzenia i kosmetyki do mikrodermabrazji diamentowej
  6. Efekty mikrodermabrazji diamentowej
  7. Mikrodermabrazja diamentowa opinie

Mikrodermabrazja to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje specjalną głowicę do delikatnego złuszczania skóry i usunięcia martwych komórek na jej powierzchni. Jeśli zdarza ci się mieć matową, szorstką skórę, sesja mikrodermabrazji wygładzi ją i odżywi, dzięki czemu maska, serum lub krem nawilżający będą mogły skuteczniej wniknąć w jej głąb.

Istnieją różne rodzaje tego zabiegu: mikrodermabrazja tlenowa, mikrodermabrazja korundowa, mikrodermabrazja tlenowa, czy mikrodermabrazja igłowa. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów mikrodermabrazji jest jednak mikrodermabrazja diamentowa, która złuszcza martwy naskórek za pomocą "różdżki" zakończonej laserowo ciętym diamentem.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

mikrodermabrazja diamentowa , wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu; głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu; tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Do wyboru są między innymi sprzęty marki Beautifly, takie jak B-Derma PRO czy B-Derma ICE, urządzenie do usuwania wągrów i mikrodermabrazji Garett, sprzęt do mikrodermabrazji domowej HoMedics czy urządzenie marki Hoffen.

Czytaj dalej...