Mikrodermabrazja i kwasy - Korzyści dla skóry i proces zabiegu

Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?

  • Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
  • usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
  • odblokowywanie porów,
  • eliminowanie skutków trądziku,
  • redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
  • lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
  • zwiększenie produkcji kolagenu,
  • lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).

Mikrodermabrazja − kiedy wykonać i czy warto?

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny. Na czym polega mikrodermabrazja? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?

  • Mikrodermabrazja, czyli mikropeeling
  • Umów się do dermatologa
  • Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
  • Kto może skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji?
  • Kto nie powinien poddawać się mikrodermabrazji?
  • Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Używasz delikatnych kwasów i retinoidu HPR na co dzień?

Jeżeli twarz regularnie pielęgnujesz kwasami niepowodującymi foto-uczuleń, takimi jak glukonolakton czy kwas laktobionowy, obecnymi np. w Nektarze Tonizująco- Wygładzającym, a na wieczór stosujesz Retinoid HPR z Bakuchiolem, to martwe komórki zostają na bieżąco rozpuszczane, a Ty możesz skupić się na ochronie, a nie niszczeniu, płaszcza hydrolipidowego skóry.

A jednak chcesz spróbować zabiegu mikrodermabrazji?

Zwróć się do doświadczonego kosmetologa-dermatologa, który starannie dobierze parametry zabiegu lub go odmówi, jeśli będzie to uzasadnione.

Autorka: Olga Szemley - Założycielka Yogattractive & Yogatwarzy

Pionierka jogi twarzy w Polsce, twórczyni Yogatwarzy i Yogattractive (Jogatwarzy.com), jedynej metody jogi twarzy i automasażu w Polsce posiadającej certyfikat fizjoterapii. Uhonorowana tytułem Człowiek Roku 2024. Jej profesjonalny Kurs Jogi Twarzy otrzymał statuetkę Beauty Prestige Awards za Najlepszy Program Szkoleniowy Branży Beauty 2024. Znana z licznych występów w TV promujących „zdrową urodę”.

Chcesz mieć piękną skórę? Dowiedz się, czy mikrodermabrazja to zabieg dla ciebie

Mikrodermabrazja to popularny zabieg medycyny estetycznej, który poprawia wygląd i kondycję skóry. Czy jest bezpieczny i czy warto się mu poddać?

Mikrodermabrazja jest jednym z najbardziej podstawowych i powszechnych zabiegów w salonach odnowy. Jest to nieinwazyjny zabieg złuszczający, który jest korzystny dla szerokiej gamy typów skóry. Pomaga wygładzić skórę, przez co wygląda ona na jaśniejszą. Zabieg pozwala zminimalizować zatykanie porów i przebarwienia.

Chociaż mikrodermabrazja jest łagodniejsza niż inne profesjonalne zabiegi, takie jak peelingi chemiczne lub laseroterapia, dobrze jest wiedzieć dokładnie, z czym możemy mieć do czynienia, przed umówieniem się na pierwszą wizytę u specjalisty. Dermatolog Melanie Palm podzieliła się kilkoma ważnymi informacjami na temat mikrodermabrazji.

Rodzaje mikrodermabrazji stosowane w salonach kosmetycznych

Wybierając odpowiedni zabieg dla siebie, pamiętaj, że na rynku masz do wyboru różne metody mikrodermabrazji. Warto przed zakupem skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczką w celu wybrania najlepszej opcji dla ciebie. Poniżej zebraliśmy w punktach najważniejsze metody, tłumacząc ich działanie.

Mikrodermabrazja diamentowa dla skóry wrażliwej

Mikrodermabrazja diamentowa to proces, w którym warstwa rogowa naskórka zostaje usunięta za pomocą diamentowej głowicy. W trakcie działania maszyny naskórek jest zasysany do specjalnego filtra. Kosmetyczki polecają ten rodzaj zabiegu dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii.Podczas tej czynności nie tworzy się bowiem pył, który może wykazywać właściwości alergizujące.

Mikrodermabrazja korundowa – na czym polega?

Jeśli chodzi o mikrodermabrazję korundową, jest to zabieg wykonywany przy użyciu kryształków tlenku glinu. Maszyna jest wyposażona w dwie głowice, z których jedna uzupełnia twoją skórę tlenkiem glinu, druga zaś zasysa pozostałości. Działa stymulująco na produkcję kolagenu. Usuwa najwięcej zrogowaciałego naskórka ze wszystkich rodzajów tego typu zabiegu. Polecana jest przede wszystkim w sytuacji, gdy twoja skóra ma tendencje do zaskórników, rozszerzonych porów czy blizn.

Mikrodermabrazja tlenowa i jej zastosowania

Technika tlenowa polega na tym, że warstwę rogową naskórka usuwa się przy pomocy mieszanki tlenu i soli fizjologicznej. Skóra jest wtedy mocno dotleniona i z pewnością nie będzie podrażniona, gdyż technika tlenowa należy do najlżejszych zabiegów tego typu.

Hydrabrazja – usuwanie naskórka za pomocą wody

Mikrodermabrazja wodna zwana jest inaczej hydrabrazją. To zdecydowanie najdelikatniejszy proces pielęgnacyjny. W jego trakcie naskórek usuwany jest za pomocą wody. Kosmetyczki zalecają go do każdego rodzaju cery.

INCI Aqua Water , Niacinamide, Lactobionic Acid, Propanediol, Sodium Lactate, Mandelic Acid, Lactic Acid, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Parfum Fragrance , Limonene, Linalool.

Czytaj dalej...

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

2 miesięcy, a oto moje obserwacje brak podrażnienia skóry czy zmian alergicznych, delikatne przebarwienia potrądzikowe, które miałam, praktycznie zniknęły, skóra wygładzona, martwy naskórek złuszczony, skóra wygląda zdrowo i promiennie, wyraźnie zwężone pory zwłaszcza te na nosie, z którymi zawsze miałam problem.

Czytaj dalej...

A jeśli twoja skóra jest ogólnie zaogniona lub jest pod wpływem infekcji powiedzmy, doznałeś oparzenia słonecznego lub opryszczki najlepiej poczekać, aż problem się zagoi, zanim poddasz się zabiegowi.

Czytaj dalej...