Skuteczność Mikrodermabrazji i Kwasów - Twoje Klucze do Pięknej Skóry1 / 2

Dla kogo zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z:

Mikrodermabrazja zyskała sobie rzesze fanów wśród osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować peelingów chemicznych i kawitacyjnych. Zabieg jest odpowiedni również dla skóry alergicznej i naczynkowej. Mogą go bez obaw wykonać nawet kobiety w ciąży.

Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.

Osoby chore na cukrzycę powinny ograniczać zabiegi do minimum i poddawać się im z należytą uwagą.

Jak działa mikrodermabrazja?

Urządzenia do mikrodermabrazji znacząco się zmieniły od lat 90.

– Pierwsze urządzenia, zatwierdzone w 1996 roku, wykorzystywały diamentową końcówkę do usuwania martwego naskórka – mówi dr Palm. I faktycznie „diamentowa końcówka” części roboczej urządzenia jest pokryta drobnymi diamentami. Chociaż te urządzenia nadal istnieją, większość salonów spa korzysta obecnie z bardziej zaawansowanej technologii.

– Obecnie najpopularniejsze systemy przeznaczone do mikrodermabrazji wykorzystują do złuszczania skóry delikatny spray z wodorowęglanu sodu, kryształki tlenku glinu lub wodę. Niektóre nowsze urządzenia łączą dwie spośród tych trzech metod leczenia skóry – mówi dr Palm.

Kolejną zaletą nowoczesnych urządzeń do mikrodermabrazji jest to, że mogą wprowadzać składniki aktywne w skórę podczas złuszczania.

– Może to być kwas salicylowy do leczenia trądziku, witamina C do rozjaśniania skóry lub kwas hialuronowy do nawilżania suchej skóry – mówi dr Palm. Odnawiają powierzchnię skóry, odblokowują pory poprzez odsysanie i dostarczają dawkę indywidualnie dobranego serum w ciągu 30 minut.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach. Tuż po zabiegu nie można korzystać z basenu (chlorowana woda może podrażnić skórę) oraz nie można się opalać. Ponadto wychodząc na zewnątrz koniecznie trzeba nałożyć na poddany zabiegowi fragment skóry krem z filtrem SPF 50. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu lepiej też zrezygnować z ewentualnych innych zabiegów na skórę. Staraj się także pić duże ilości wody – wspomoże to regenerację.

Poniżej zamieszczamy kilka opinii z for internetowych na temat zabiegu mikrodermabrazji. Poznajcie odczucia osób, które zdecydowały się na taki zabieg.

„Zdecydowanie warto. co prawda teraz już za późno- mikrodermabrazji nie można wykonywać podczas słonecznej pogody, ale to świetny zabieg. poprawia koloryt cery, wygładza skore, wypryski pojawiają się zdecydowanie rzadziej, jedynie możliwe jest doczyszczanie się skory- kiedy wychodzi parę wyprysków podskórnych. Chodziłam od polowy stycznia do końca kwietnia i naprawdę cera znacznie mi się polepszyła.”

Źródło: Forum Interia

„Mikrodermabrazja jest bardzo wdzięcznym zabiegiem ponieważ od razu widoczne są efekty zabiegu. Złuszczając martwy naskórek poprawia się koloryt naszej skóry, działamy na blizny, przebarwienia, pobudzamy również komórki skóry do odnowy dzięki czemu nowa skóra jest gładsza i zdrowsza co za tym idzie piękniejsza.”

Źródło: Forum Interia

„Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.”

Źródło: Forum Wizaż

Dzięki złuszczaniu wierzchnich warstw skóry, a jednocześnie pobudzenia podziałów komórkowych i syntezy włókien kolagenowych, możliwe jest zredukowanie widoczności takich defektów skórnych jak drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy, a także rozszerzone pory i zaskórniki.

Czytaj dalej...

działanie termiczne cieplne - pod wpływem ciepła rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta zaopatrzenie komórek w krew, a wraz z nią tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny.

Czytaj dalej...

And the final piece of the puzzle is solved as the pneumatic pressure of that closed loop system infuses a salicylic solution right down to the base of the pores where it can really go to work eliminating the P acnes where they have been living and thriving.

Czytaj dalej...

Należy pamiętać o dostosowaniu sposobu przeprowadzenia peelingu do własnych potrzeb oraz o zrezygnowaniu z niego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek przeciwwskazań nigdy nie należy ich zatajać przed specjalistą wykonującym zabieg.

Czytaj dalej...