Jak często powtarzać mikrodermabrazję?

Rodzaje mikrodermabrazji

W zależności od tego, jaki rodzaj głowicy zostanie użyty podczas zabiegu, wyróżnić można następujące rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa, wykorzystująca głowicę pokrytą opiłkami naturalnego diamentu, głowice mogą różnić się średnicą, a także wielkością ziarenek diamentu, tego typu zabieg umożliwia delikatne złuszczanie naskórka, jest zatem dedykowany skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień,
  • mikrodermabrazja korundowa, wykorzystująca mikronizowane kryształki korundu, które występują w postaci proszku i wyrzucane są pod ciśnieniem w kierunku skóry, tego typu mikrodermabrazja zapewnia silniejsze złuszczanie, stymulując jednocześnie głębsze warstwy skóry do syntezy kolagenu i elastyny,
  • mikrodermabrazja tlenowa (oksydermabrazja), wykorzystująca strumień soli fizjologicznej oraz sprzężonego powietrza, dzięki czemu można uzyskać efekt złuszczania skóry oraz jej dotlenienia.

Główne zalety mikrodermabrazji i jej rodzaje

Mikrodermabrazja to peeling, który polega na mechanicznym ścieraniu naskórka oraz głębszych warstw naskórka. Główne zalety tego zabiegu kosmetycznego to:

  • dotlenienie skóry,
  • odżywienie skóry,
  • poprawienie kolorytu skóry oraz jej elastyczności,
  • redukcja zmarszczek oraz zmniejszenie widoczności przebarwień i blizn,
  • oczyszczone pory,
  • redukcja objawów trądziku,
  • usunięcie nieestetycznych zaskórników,
  • pobudzenie produkcji kolagenu,
  • lepsze ukrwienie skóry.

Dzięki mikrodermabrazji można zyskać więc naprawdę wiele. W efekcie skóra wygląda lepiej, jest gładka i miła w dotyku oraz lepiej wchłania substancje, które zawarte są w kremach i innych produktach kosmetycznych. Jeśli więc ważne jest pozbycie się niedoskonałości czy też odżywienie skóry, mikrodermabrazja wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Ceny także wydają się być zachęcające. Tak na przykład zabieg twarzy można wykonać już za około 100 zł. Cena zależy od obszaru ciała, często również różni się w zależności od salonu kosmetycznego. Zabiegi trzeba oczywiście powtarzać, o czym więcej informacji znajduje się również w tym artykule.

W zależności od potrzeb i preferencji, można wykonać różne rodzaje mikrodermabrazji. Wśród nich są:

  • Mikodermabrazja tlenowa - w celu złuszczenia oraz dotlenienie skóry, wykorzystuje się urządzenie działające podciśnieniem, wydmuchujące tlen i płyn fizjologiczny.
  • Mikrodermabrazja korundowa - ścieranie naskórka odbywa się poprzez użycie mikrokryształków tlenku glinku. To rodzaj piaskowania naskórka, który nie jest polecany dla cery wrażliwej. Mikrodermabrazja korundowa polecana jest dla tych, którzy chcą pozbyć się rozszerzonych porów, blizn czy rozstępów.
  • Mikrodermabrazja diamentowa - do jej wykonania wykorzystuje się głowice z diamentowymi pierścieniami ścierającymi. To metoda bezbolesna, doskonała dla wrażliwej skóry.

Mezoterapia igłowa - jak wygląda zabieg?


Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest za pomocą - jak sama nazwa wskazuje - niewielkiej igły. To właśnie dzięki niej specjalista robiący zabieg dokonuje mikroskopijnych nakłuć o głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm, w zależności od salonu i preferencji, uzgodnionych w trakcie konsultacji.

W pierwszej kolejności lekarz bądź kosmetolog dobiera preparat odpowiedni dla skóry pacjenta, czyniąc to oczywiście po uprzednim wywiadzie, przeprowadzonym w związku z potrzebami osoby poddającej się zabiegowi. Pierwszy krok to również wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań co do wykonania kuracji. W przypadku niewielkiej odporności pacjenta na ból, możliwe jest nałożenie kremu znieczulającego na ok. 30 minut przed zabiegiem. Do najpopularniejszego kremu przeciwbólowego należy krem Emla.

Wybrany już preparat wsączany jest w skórę za pomocą mikronakłuć, a widoczne po nich ślady przypominają niewielką kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Po dokonanym zabiegu zdarza się pojawianie się zaczerwień lub krwiaków, jednak ustępują one w przeciągu 6, maksymalnie 72 godzin.

Podczas mezoterapii igłowej, właściwym procesem (oczywiście także jak najbardziej naturalnym) jest niewielkie krwawienie - krew można wmasować w miejsce zabiegowe, ponieważ jej osocze jest bogate w substancje odżywcze i w białka.

W przypadku zabiegu dokonywanego za pomocą igły klasycznej lub strzykawki, konieczne jest posiadanie sporej wprawy w przeprowadzaniu kuracji. Sama igła powinna być sterylna i użyta jednorazowo, miejsce zabiegowe musi być natomiast odpowiednio osuszone i zdezynfekowane. Mezoterapia igłowa polecana jest przede wszystkim w razie wypełniania głębokich ubytków, takich jak zmarszczki i rozstępy, jednak oczywiście nie tylko.

Przez minimum 48 godzin po dokonaniu zabiegu należy unikać promieni słonecznych i ich silnego, bezpośredniego działania. Obowiązkowa jest także rezygnacja z basenu oraz sauny.

Wprowadzenie do mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja jest procedurą, która polega na mechanicznym ścieraniu skóry za pomocą specjalnego urządzenia. Może być wykonywana zarówno na twarzy, jak i na innych obszarach ciała, takich jak szyja, dekolt czy dłonie. Podczas zabiegu na skórę nakładana jest delikatna strumień mikrokryształków lub diamentowa głowica, która usuwa martwe komórki skóry i stymuluje produkcję kolagenu.

Decydując się na mikrodermabrazję, ważne jest, aby wiedzieć, jak często można wykonywać ten zabieg. Odpowiednia częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz zaleceń specjalisty. Ogólnie rzecz biorąc, mikrodermabrazję można wykonywać co 2-4 tygodnie.

W przypadku osób z problematyczną skórą, taką jak trądzik czy blizny potrądzikowe, częstotliwość zabiegów może być większa. W takich przypadkach specjalista może zalecić wykonanie mikrodermabrazji co 1-2 tygodnie, aby uzyskać lepsze efekty.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że mikrodermabrazja to zabieg, który działa na skórę mechanicznie. Dlatego należy dać skórze czas na regenerację między kolejnymi zabiegami. Zbyt częste wykonywanie mikrodermabrazji może prowadzić do podrażnień i uszkodzeń skóry.

Zawsze jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy zabezpieczyć się przed ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ skóra może uwrażliwić się na każdym etapie naszego życia, nawet jeśli nigdy nie byliśmy na nic uczuleni.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale bez względu na to czy wykonujesz go w salonie kosmetycznym, czy też samodzielnie w domu, musisz pamiętać, że nie zawsze możesz poddać się temu zabiegowi, więc odpuść jeśli.

Czytaj dalej...